Pečená zebra

Volné pokračování knihy Levhartice. Odkud se berou všechny ty podivné existence, černé jako noc, které se potloukají po Praze a zjevně dělají něco nekalého? Co české holky vidí na černoších a proč jim některé tolik nadbíhají? A jak vůbec funguje soužití s Afričany v našich poměrech? Iva Pekárková už dobře patnáct let sleduje černo-bílý cvrkot v Čechách, na Moravě a ve Slezsku a teď na základě svých pozorování napsala román. Zobrazila v něm realitu takovou, jaká je. Vystupují tu naivní i méně naivní dívky okouzlené bohatstvím, drogami i sexem, protřelí překupníci z Afriky a spousta dalších obyčejných i neobyčejných lidí, jaké v Česku potkáte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262037/big_pecena-zebra-262037.jpg 3.677

Kniha Pečená zebra

EmokeII.

Autorku mám ráda. Černocha doma nemám, ale je pro mě zajímavé sledovat, jak žijí s českými ženami. Poutavá kniha o zajímavých osudech.

J&B
27.12.2019

Velmi zajímavé téma knihy, první dva příběhy super, v posledním jsem se malinko ztrácela, ale kniha výborná, čtivá a myslím si, že co je v knize psáno,se opravdu děje a odehrává v soužití bílé ženy a černocha. Knihu doporučuji.

Camino
27.09.2019odpad!

Téma neokoukané, ale jinak bylo všechno špatně.

kilometr
16.07.2019

A jak vůbec funguje soužití s Afričany v našich poměrech?Tak na tuhle otázku mi kniha na 270 stranách nebyla schopna(a autorka jakbysmet)odpovědět.A já slibuji,že nikdy,nikdy,už NIKDY nesáhnu do regálů knihoven po této autorce.10% za pečená žebra,na které jsem měl velkou chuť.

perpe2a
14.01.2019

Jako oddechovka se mi kniha líbila. Ano, je to téma, které se nebude líbit všem, ale mě soužití černochů s českými ženami zajímalo. Určitě si další knihy od autorky přečtu.

bekule
05.09.2018

Velmi barvité líčení několika místy provázaných příběhů velmi rozdílných žen, hledajících si partnery výhradně mezi Afričany. Pro mě po přečtení zůstává tento svět ještě méně pochopitelný. Nejvíc mě zaujal příběh Veroniky a poslední příběh vyprávěný z pohledu Richarda.

rozvera
25.06.2018

Dobře napsaná knížka o vzájemných vztazích Afričanů, žijících v Čechách a hlavně v Praze, s českou populací, především s ženami. Realita je popsána s nadhledem a s patřičnou dávkou humoru, celý příběh jsem však pochopila asi tak, jako život na vzdálené galaxii.

Inka063
03.01.2018

Velice pěkná, čtivá, vtipně napsaná kniha s typickým pekárkovským neodsuzujícím nadhledem. Při čtení většiny jejích knih mám takový osvobozující pocit, že nic není katastrofa, že lidi dělají chyby a netřeba je za to trestat, že lidi jsou holt jenom lidi.