Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210933/bmid_alice-v-risi-divu-a-taky-pred-zrcad-ysG-210933.jpg 3 69 16

Tento neobyčejný román vytváří nový subžánr: staví na hlavu Bridget Jonesovou, Sex ve městě i všechny ostatní podobné knihy. Alice Bluma Kettleová je externí redaktorkou časopisu pro teenagery a šetří na operaci, po které konečně zhubne. Je tímto úkolem posedlá, v průběhu let se z jeho naplnění stala až chorobná posedlost. Bluma své otylé tělo nesnáší, viní ho ze všech proher, a s vidinou šťastných zítřků nakupuje šaty pro své budoucí, štíhlé a šťastné já. Když už je vytoužený cíl na dosah, začnou se kolem Blumy dít podivné věci, které odvedou její pozornost docela jinam. Vírem událostí je vtažena do temného světa tajemné Jennifer, která se rafinovaně a dosti krutě mstí mužům za násilí či bezpráví, jehož se dopustili na ženách. Bluma je zpočátku neúčastným pozorovatelem, který pasivně, ač s lehkým úžasem, přijímá všechny podivnosti kolem sebe. Teprve když tento nový svět začne prorůstat do jejího soukromí a donutí ji hrábnout si až na dno sil, Bluma pochopí, že pokud chce být někdy šťastná, musí se přestat poměřovat podle pravidel, která jí celý život nastavovala pokřivené zrcadlo. Alice v říši divů je přiznanou parafrází Alenky – i tato hrdinka užasle přichází do netušeného světa plného podivných postav. Rozdíl však spočívá v tom, že v této knize ten podivný svět poznáváme. Denně se v něm pohybujeme, a tak jsme ty podivnosti mnohdy přijali za samozřejmost. Blumina dramatická cesta ústí v závěr, který je naprostým protikladem obvyklých konců v tomto žánru. Bluma totiž zjišťuje, že člověk může být "celý", i když nenašel (a nehledá!) svou druhou polovinu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Dietland , 2014

DominaCZ
03.07.2022 odpad!

No nevím...radit pubertálním kra.ám co se řežou žiletkou do koz že jsou NAPROSTO NORMÁLNÍ...?!
A to je teprve strana 24...
Ok, hotovo... čili napřed to je celé o životě bachyně a končí to detektivkou... trapný.

kercah
17.11.2017 2 z 5

Kniha je vcelku čtivá, ale přišla mi až moc přeplácaná. Feminismus z knihy jen číší.

postrach
14.03.2017

Hlavní hrdinka velmi barvitě líčí svůj život.Bojuje se svou váhou,sebeúctou,předsudky....Knihu jsem četla s chutí,

Acamar
20.12.2016 4 z 5

Originální, zajímavá a zvláštní kniha - popisuje proces pochopení své ceny, přijetí sebe sama a odvahu odlišovat se od toho, co je žádoucí (i když to je zde asi spíše "znouzectnost"). Škoda jen, že se autorka - přestože nechce být mužskou částí společnosti vnímána jen jako sexuální objekt - sama dopouští z mého pohledu velmi zjednodušeného a jednostranného pohledu na muže. Z posledních kapitol knihy čpí velmi nepříjemná agrese, protivná i mému lehce feministickému založení. Ale je fajn, že se jen otřepaně z ošklivého kačátka nevylíhla krásná labuť...

martinami
26.09.2016 3 z 5

Svým způsobem zajímavá kniha, ukázala mi, že i přes nedostatky jsem jedinečná a že své nedostatky řeším často..Ale že by ve mne zanechala silné pouto, nemůžu říct.

vandalka
19.04.2016 3 z 5

Hodně divná kniha. Na jednu stranu výborná satira, něco jako kdyby Fay Weldonová napsala román o domě Garpovy matky. Ale doufala jsem, že to prožité utrpení protagonistky Alice-Blumy, ze kterého čiší autorčiny vlastní zážitky, bude mít poněkud odlišné vyústění a tenhle aspekt mě zklamal. I nadějná linie s teroristkou (či teroristickou organizací) Jennifer, která svým působením začíná New York postupně proměňovat v místo opačných genderových stereotypů, nakonec chabě vyšumí do ztracena. Ale některé pasáže románu jsou fantastické a neskutečně trefné, většinu knihy jsem se dobře bavila.

kamise
04.01.2016 5 z 5

Příjemné překvapení. Originální, nápadité, jiné než jsem čekala. Doporučuji ke čtení i k zamyšlení.

luciefeix
14.07.2015 3 z 5

čekala jsem více, hodně feministická kniha , všichni chceme být jak pres kopírák jak nám modní prumysl diktuje .. kniha je čtivá a i pri své tloušce stránky utíkají rychle

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Místy hořce humorné o věcech, které nás hodně ovlivňují - životní trendy, diety, hubnutí....čtivá sonda do této problematiky.

Pistácie
16.06.2015 5 z 5

Příběh ze života o váze, dietách, posměšcích a krutosti některých lidí, jaký prožívá spousta žen, který se spojí s nečekaným, až šokujícím vyprávěním o bezpráví, o smrti, o násilnostech a šílenostech. Ženy je zažívají dnes a denně a mnohdy se to ani nezjistí, jaké zvrácenosti se dějí. Je to smutné, ale zároveň otevřené a pravdivé čtení. Jako bych četla něco pravdivého, co se doopravdy stalo....

orinka3
03.05.2015 3 z 5

Originální, nevšední, chvílemi i šokující otevřenost. Nečekané situace. Přesto všecko mě kniha ke konci poněkud unavovala. Doporučuji k přečetní, nikoliv k nákupu.

Ruxandra
30.04.2015 3 z 5

Zvláštní kniha. Po přečtení anotace jsem tedy čekala něco kapku jiného, ale i přes výhrady k ději ji nemůžu upřít čtivost a spád. Rozhodně nečekejte typickou knihu o strastech jedné baculky :)

Petra28
26.01.2015 4 z 5

Zvláštní čtení. Rozhodně silné téma .. těžké téma. Pokřivené vnímání je bohužel realita. Posuzování podle skořápky. A co vnitřek?
Rozhodně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

IfankaDrobná
24.01.2015 3 z 5

Zvláštní kniha, čtivá...děj má více vrstev...ústředním tématem je sebeuvědomění hlavní hrdinky románu..nejspíš se k ní už nikdy nevrátím, ale jsem ráda, že jsem ji četla..

petule1
14.12.2014 4 z 5

kniha je velmi specifická a je těžké ji dát nějakou nálepku - bude mít své přiznive i odpůrce

Shinju
12.12.2014 5 z 5

Knížka vyprávějící o novodobém feminismu, o strastech tlustých a hubených žen. Knížka je velmi čtivá.

deprese hubnutí diety zneužívání psychologické romány poruchy příjmu potravy nadváha výběr partnera

Autorovy knížky

Sarai Walker
americká
2014  60%Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Kniha Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) je v