Kuře na švestkách

Aneb posledních sedm dnů Násira Alího. Proslulý hráč na tar přijde o svůj nesmírně cenný historický nástroj, když mu jej manželka rozbije v hádce. Násir Alí nemůže sehnat náhradu, se kterou by byl spokojen, a když zjistí, že jeho radost z hudby i ze života zmizela, ulehne a rozhodne se zemřít. V sedmi dnech, po které čeká na smrt, s ním projdeme jeho životem i dobou a nakonec také pochopíme, že to, co mu vzalo životní sílu, nebyl jen rozbitý hudební nástroj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7411/kure-na-svestkach-0V2-7411.jpg 4.3177
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

Poulet Aux Prunes, 2004

Kniha Kuře na švestkách

lencin
28.08.2020

Dechberoucí komiks. Osm posledních dní v životě Násira Alího. Jeho milovaný bar je rozbit a on ztratí chuť k životu. Během 8 dní vzpomíná na svůj život.
(2008)

Kate18
31.07.2020

Příběh Nasíra Alího, muzikanta, který hraje na tar. Když přišel o svůj nástroj, rozhodl se zemřít. Ale ne násilně, prostě čeká až si pro něj přijde anděl smrti Azrael. Doprovázíme ho a jeho myšlenky a vzpomínky, co se mu honí hlavou, v jeho zbývajícím čase.

katallinka
08.12.2019

Mám ráda komiksy této autorky a tento mne opět nezklamal. Příběh svižný a velmi zajímavý.

Disease
02.04.2019

Nejslabší od Marjane Satrapi, ale jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci.

m.thorand
18.03.2019

Leč nejsem komiksový typ, tento na mě funguje. Velice nápadité, zábavné a tuším, že i moudré.

saruse
26.02.2019

Velmi působivé. Komiksy moc často nečtu, ale asi začnu po této zkušenosti více. A rozhodně nějaké další od M. Satrapiové.

kackamy
21.09.2018

Kuře na švestkách dokáže na pár stránkách pár slovy (a obrázky) úžasně vystihnout atmosféru. Není zbytečně upovídané a přesto dokáže zanechat hluboký dojem především svou, dle mého názoru skvělou a silnou, pointou. Možná jsem částečně pozitivně ovlivněná i filmovým zpracováním, které jsem viděla před dlouhou dobou a které se mi velmi líbilo (popravdě jsem donedávna neměla tušení, že film má svou předlohu v díle M. Satrapi).

Glivuska
28.08.2018

Opět skvělý počin Marjane Satrapi. Oproti Šitíčku a Persepolis slabší, ale stále velmi kvalitní. Stojí za přečtení.