Kuře na švestkách

Aneb posledních sedm dnů Násira Alího. Proslulý hráč na tar přijde o svůj nesmírně cenný historický nástroj, když mu jej manželka rozbije v hádce. Násir Alí nemůže sehnat náhradu, se kterou by byl spokojen, a když zjistí, že jeho radost z hudby i ze života zmizela, ulehne a rozhodne se zemřít. V sedmi dnech, po které čeká na smrt, s ním projdeme jeho životem i dobou a nakonec také pochopíme, že to, co mu vzalo životní sílu, nebyl jen rozbitý hudební nástroj....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/7411/kure-na-svestkach-0V2-7411.jpg 4.3158
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

Poulet Aux Prunes, 2004

Kniha Kuře na švestkách

katallinka
08.12.2019

Mám ráda komiksy této autorky a tento mne opět nezklamal. Příběh svižný a velmi zajímavý.

Disease
02.04.2019

Nejslabší od Marjane Satrapi, ale jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci.

m.thorand
18.03.2019

Leč nejsem komiksový typ, tento na mě funguje. Velice nápadité, zábavné a tuším, že i moudré.

saruse
26.02.2019

Velmi působivé. Komiksy moc často nečtu, ale asi začnu po této zkušenosti více. A rozhodně nějaké další od M. Satrapiové.

kackamy
21.09.2018

Kuře na švestkách dokáže na pár stránkách pár slovy (a obrázky) úžasně vystihnout atmosféru. Není zbytečně upovídané a přesto dokáže zanechat hluboký dojem především svou, dle mého názoru skvělou a silnou, pointou. Možná jsem částečně pozitivně ovlivněná i filmovým zpracováním, které jsem viděla před dlouhou dobou a které se mi velmi líbilo (popravdě jsem donedávna neměla tušení, že film má svou předlohu v díle M. Satrapi).

Glivuska
28.08.2018

Opět skvělý počin Marjane Satrapi. Oproti Šitíčku a Persepolis slabší, ale stále velmi kvalitní. Stojí za přečtení.

JajaCZ
12.06.2018

Marjane Satrapi je pre mňa úžasná osoba, ktorá dokáže čitateľa strhnúť nie len osobitou kresbou, ale i príbehom. Odporúčam!

LucieT.
06.05.2016

Další úžasný komiks, pro tuto autorku mám prostě slabost. Tak silný příběh na několika málo stranách! Vynikající, doporučuji.

komiksy zfilmováno

Marjane Satrapi
íránská, 1969

všech 7 knih autora

Kniha Kuře na švestkách je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x