Petrulelll Petrulelll komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další krásné dílo této autorky. Po úžasném Než jsem tě poznala přišlo pro mě zklamání v podobě Posledního dopisu od tvé lásky, takže jsem se trochu bála nové knihy. Ale v mém měřítku předčila moje očekávání, prostě super! :-)
Možná tam na mě bylo až moc té přírody, ale to knize neubírá na hodnocení, zvlášť když jsem poslední stránky probrečela, což je pro mě známka opravdu jen toho nejsilnějšího příběhu.
V příbězích Jojo Moyesové se vždycky stane něco, co vás, minimálně mě hrozně mrzí, je to smutné, depresivní a vy byste to hrozně chtěli změnit. Ono to pak sice vede k něčemu dobrému, uvědomujete si to, ale přesto si přejete, aby si tou danou situací hlavní hrdinka nemusela projít. A to asi dělá její knihy tak jedinečnými.

10.02.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jak už bylo řečeno, kniha, která vás rozesměje a o 2 strany dál rozpláče. Celou dobu mě bavila. A ten konec? Četla jsem knížky o rakovině, koncentračních táborech i romány s tragickým, vážně smutným koncem, ale nic na mě nezapůsobilo jako tohle. Slzavé údolí.
Určitě všem doporučuji :-)

20.02.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Za mě opět bomba. Jojo mě prostě nemůže zklamat :-)

03.01.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Podle mě nejlepší díl série. Do prvního dílu jsem se hodně zamilovala, ale tenhle se mu hodně hodně přiblížil :-)

22.07.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Na to jak je tahle kniha krásná, se o ní moc nemluví. Je nádherná, kouzelná, tak nějak jemná.... Ne, prostě to nejde vyjádřit slovy. Zasloužila by si víc než 5 hvězdiček. :-)

31.01.2015 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Podle mě asi nejlepší díl série? Jasně, Bastard byl prostě Bastard, ale jak jsem se zasmála u téhle knížky, to se mi snad ještě nestalo. Tolik vtipných scén jako na těhle 300 stránkách jsem snad ještě nečetla :-)

14.04.2015 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

S touto knihou se loučím velice nerada. Líbily se mi obě, jak z pohledu Abby, tak z pohledu Travise. V tomhle díle jsem akorát často měla nutkání Abby trochu proplesknout, aby se vzpamatovala :-D Taky mi tam chybělo pár scén z Krásné katastrofy, na které jsem se těšila. Ale přes to všechno, úžasná kniha :-)

23.03.2015 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Když jsem se dozvěděla, že nakladatelství neplánuje tenhle díl tenhle rok vydat, byla jsem dost zklamaná. Tuhle sérii totiž miluju. No nic, slovenština je dost podobná češtině, tak to zkusím. Čtení bylo sice trochu náročnější, občas jsem si musela i nějaké to slovíčko vygooglit, ale přesto si myslím, že tenhle díl překonal všechny. I když jsem si vytvořila silnou alergii na slovní spojení "mykol plecami".
Princip všech dílů je v podstatě hodně podobný, ale to mě od téhle úžasné série nemůže odradit :-)

18.03.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane má úžasnou schopnost - píše nejlepší epilogy, jaké jsem kdy četla :-) Samozřejmě celé její knihy jsou úžasné. Píše se, že tahle kniha je lepší než Manželovo tajemství. Nevím. Z Manželova tajemství jsem byla extrémně nadšená, ale mohlo to být tím, že to byla jedna z prvních knih po letech. Každopádně Na co Alice zapomněla si zaslouží bez pochyby 5 hvězdiček :-)

06.03.2015 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

No, nevím. Mám strašně ráda všechny Sparksovy filmy, tak jsem si koupila pár knížek a ani mě nenapadlo, že by mě nemohly bavit. Možná jsem začala nějakou horší, ale vůbec mě to nebavilo. Po čtyřech dnech jsem byla na 130. stránce. Měla jsem velkou chuť knížku odložit. Nakonec jsem to nějak přelouskala, ale stejně jsem místy řádky jen tak prolítla očima, jen asi posledních 50 stránek se mi četlo dobře.
Konec mě překvapil, ale žádný velký boom to nebyl.
Takže pro mě zklamání.

14.02.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dle ohlasů jsem čekala úžasný konec, nějakou bombu. Jsem ale docela zklamaná. První půlka byla fakt hrozná, nemohla jsem se začíst. Pak to bylo lepší, ale nevtáhlo mě to do děje a nenutilo mě to číst a číst, jak slibovaly recenze.
Od začátku jsem tak nějak tušila, co se s Amy stalo. Konec byl sice nečekaný, ale nic takovýho, abych si mohla říct: "Wow, tak tohle je teda něco, to jsem nečekala"
Ovšem je to velice dobře promyšlený děj, vážně psycho.

15.01.2015 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

To snad ani nejde vyjádřit slovy, jak moc je Colleen Hooverová úžasná. Její knížky mě neskutečně baví, včetně téhle. Četla jsem ji hned po Bez naděje a Ztracené naději, ze kterých jsem byla fakt nadšená, takže jsem měla trochu obavu, že mě tahle tolik nezaujme. Chyba. Je stejně úžasná, možná ještě lepší!! :-)
Další knihy od této autorky, prosím!!!

04.01.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tahle kniha mi doma ležela docela dlouho, než jsem se ji přinutila číst. Všude na ní byla jen chvála, všude milion chvalozpěvů. Když jsem ji večer začala číst, netušila jsem, že ve 4 ráno skončím na poslední stránce. Naprosto dokonalý příběh od kterého jsem se nemohla, prostě nemohla odtrhnout. Při některých situacích, kdy se Sky s Holderem poznávali jsem měla i ty motýlky v břiše. :-) S Holderem je to prostě láska už při první zmínce. Jen mě občas štvaly některé nejasnosti. Jaktože v době, kdy se otec Sky přiznával k tomu, co udělal Less, řekl před Holderem jen, že to byla holka od vedle? Přece musel vědět, že to byla jeho sestra. Vždyť tam přece teď rok žil, že by se ani jednou nepotkali?
A takových jsem našla ještě pár. Ale to nic nemění na tom, že to byl skvělý, úžasně napsaný příběh :-)

30.12.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Naprosto úžasná úžasná úžasná kniha. Je to přesta ta, která vás donutí číst a číst, přesto že je půl 1 ráno a chce se vám spát a pak vás ještě donutí o ní přemýšlet. Koupila jsem si jí vlastně jen kvůli tomu, že mě nadchl Pekáč buchet, nevěděla jsem o čem je, první kapitola mě nudila (ale to u všech knih), ale výsledek určitě stál za to. Málo kdy se u knih směju nebo brečím, ale u knih této autorky se směju i nahlas. Určitě jsem ji nečetla naposledy a brzy musím dokoupit knihy, které mi od této úžasné a vtipné autorky chybí.
Je pravda, že mi chybělo ještě pár stránek navíc, klidně i desítky, ale co, v nejlepším se má přestat :-)

12.12.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nemít doma malé dítě, čtu od rána do večera. Ze začátku mi trvalo, než jsem se do děje trochu dostala. Úžasný čtivý příběh, který je právem světovým bestsellerem. Už v půlce jsem se "děsila", že už budu mít dočteno :-)

14.11.2014 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Pro mě bezesporu nejemotivnější kniha na téma druhé světové války. Myslím, že mám opravdu silný žaludek, ale tady jsem se u některých pasáží musela opravdu zastavit a trochu to rozdýchat.
Myslím, že teď si dám něco víc oddechového, ale jednou se k ní zase vrátím.

26.09.2020

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen mě prostě nemůže zklamat, ani kdyby chtěla :-) Další knížka, kvůli které prostě zůstanete vzhůru do noci, i když musíte brzo vstávat. Prostě úžasný, úžasný, úžasný :-) Zklamaná jsem jen z toho, že Yoli neplánuje další její knihy.

09.03.2016 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Super. Ale zdálo se mi, že je hodně hodně podobná prvnímu dílu. I když možná je to tím, že jsem Počkám na tebe četla tolikrát, že znám většinu konverzace z paměti :-D
Každopádně kdybych je četla s větším rozestupem, byla bych asi nadšenější.
Ale stejně byla super a bonusy na konci byly nejlepší :-)

01.03.2015 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Vždycky potřebuju pár stránek, někdy i desítky stránek, abych se do příběhu začetla. Tohle byla ovšem úplně první kniha, která mě fakt chytla už od první VĚTY. Poutavý, krásný příběh, prostě nádhera. Autorka se tohle knihou zařadila mezi mé oblíbené a určitě si co nejdřív přečtu její další knihy :-)

27.01.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Tak jestliže jsem se i já u některých dialogů či popisů zasmála, tak se dá opravdu říct, že je kniha vtipná. Zábavná, osoby sympatické. Krásné čtení na pár večerů.

22.11.2014 5 z 5