Petroff Petroff komentáře u knih

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Silný, drsný, nepříjemný. A bude hůř!

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

Hodně dobrej začátek, nijakej a nudnej prostředek a konec. Nedoporučuju. Ztráta času.

30.08.2017 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skoro mi to až chvílemi připomínalo knihy od pana Vypravěče, F.Forsytha! Jenže taky je to až nesmyslně hloupý. Neštovice, předpokládaný teroristický útok ... a k tomu vyšetřování obyčejný vraždy v domě s nacistickou minulostí. No tyvole... Překombinovaný, a to tak že moc. Mělo to být JEN o těch neštovicích.

Miliardáři z Facebooku Miliardáři z Facebooku Ben Mezrich

Zbytečně strohý, nepříliš popisný a ne moc zábavný. Film od Davida Finchera je mnohem, mnohem zábavnější a člověk se dozví úplně totéž - jen v charismatičtějším balení.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Stephene, piš zas horůrky a záhadnosti, případně pak takový ty věci o dobru a zlu. Detektivka je to navýsost průměrná, neoriginální, nepříliš zábavná a jediný, co jí zachraňuje, je osoba spisovatele. K tomu hodně populistická zápletka. Nijak moc mě to nebavilo.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Och ano, knížka pro nerdy. Díky, pane spisovatel!! Je v tom všechno! Osmdesátky rulezz!!

Marťan Marťan Andy Weir

Dost dobrá základní premisa, a ještě lepší zpracování. Je to napínavý, je to vtipný, je to vědecky popisný, nejsou tu lasery, teleporty a vybuchující lodě, vesmírný princezny ani černý díry. Je tu jen jeden chlapík, technik/biolog/konstruktér. Proti němu prázdná, pustá planeta a s ním naděje celýho lidstva na jeho záchranu. Dobrý čtení!

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Spolu s Hotelem od Hayleyho, předloha nejlepšího katastrofického filmu všech dob.

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Prazvláštní šílenost!! Uznávám tomu kultovní status, ale moc se v tom nevyžívám.

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Spíš pojednání, než román, ALE stojí za to!! S filmem stejného názvu to nemá prakticky nic společného, takže pokud chcete něco jako ten film, tahle kniha není dobrou volbou.

Občan galaxie Občan galaxie Robert A. Heinlein

Četl jsem to ani ne před rokem, a nepamatuju si z toho lautr nic, takže to ve mně asi moc nezanechalo.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Ohromný respekt a veliký dík, Jestřábe!!

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Moc dobrý, opravdu hodně. Široká popisnost, skvělé dialogy a nepříliš akce z toho dělají velmi snesitelnou fantasy i pro mne, který fantasy nijak nemusí a nevyhledává. Skončil jsem po 4. dvouknize... jde to celé odnikud nikam.

30.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dětské knížky, ať si co chce, kdo chce, říká. Je to pro děti. Dospěláci - neměli byste se shazovat označováním týhle pohádky za to nejlepší, co jste kdy četli.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Takovej francouzskej Bořík...

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Drsný a dost ponurý.

Malevil Malevil Robert Merle

Jedno z nejlepších postapo děl všech dob. Film je k smíchu.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Perfektní výpravný román, notně zprasený filmovým zpracováním. Ale to je osud nejednoho díla.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

V dětství splnila účel a k tomu dala navrch hromadu dětských drobných dobrodružství, malebnost 3 domů na samotě a nezkažený, ničím nepoznamenaný čistý dětský pohled na svět.

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Velmi, velmi silný zážitek. Výpověď od profesionálního novináře, přímo z první ruky, a přímo z vrcholu. Krakauerova přítomnost byla dost pravděpodobně jedním z důvodů, proč to tenkrát dopadlo, jak to dopadlo - neviním jeho osobu, byl to jen jeden faktor z mnoha, těžko říci, jestli důležitější, než jiné. Posralo se tam, co mohlo, škoda - ohromná škoda životů všech, kteří se z hory už nikdy nevrátili.
Román mi dal vcelku silný impuls k širšímu zájmu o Everest, díky čemuž jsem o Everestu a horolezení překousal dalších pár kousků.