Petroff Petroff komentáře u knih

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Docela dost prima splácanina všech možnejch sci-fi/fantasy nápadů. Ze začátku jsem vnímal i určitou poetiku klubu v podzemí Prahy. Upíři, stříbro, mučení, pomsta, to vše v Kulhánkově brakovým hávu. Hodně dobrá akční věc.

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Saladinu už to docela zapaluje a Maxmilián žere pavouky ostošest.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Literárně to stojí za starou belu, ALE je to taky ohromně vtipný a našlapaný svižnou, skvěle popisovanou akcí a nerdovskými tech nápady. I proto to u nás má status totálního kultu - právem!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásný, dokonalý, český humor. Teta Kateřina a její pranostiky a přísloví, Milouš se svým chmýřím pod nosem, krásná slečna Barbora, vypravěč Jiří, doktor Vlach, bláznivý dědeček a ON - sluha všech sluhů! --- Když někdo chápe přísloví doslovně, může to vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni.

30.08.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Nejlepší věc od Kinga! Každý rok to jednou, či dvakrát přečtu - a jdu s klukama. Ohromně silný, rád bych to jednou viděl na stříbrným plátně - natočený nějakým géniem, ideálně asi jako jeho debut... který by už nikdy neměl šanci překonat. Jde o jednu z mých vůbec nejoblíbenějších knih a jednu z nejlepších, jakou jsem kdy četl.

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Nikdy asi nepochopim, když se podle filmu napíše absolutně stejná kniha.

Svědectví Svědectví Stephen King

EPICKÁ bichle! V nezkráceném vydání je to o absolutním ponoření se do světa, kde to šéfuje Kapitán Trips, a kde si Temný Chodec Randal Flag chce vzít zbytky lidstva na paškál ve jménu samotného zla! Za mě je v tom zbytečnej ten duchovní přesah - ale to je prostě Kingův trademark - záhadno a dobro a zlo ve stálém boji.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Podáváno skvěle dokumentární formou, a hodně tomu přidávají i vložené "výstřižky z novin a zpráv".

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Má první přečtená kniha od mistra vypravěče! Přes své stáří příliš neztrácí na kouzlu. Asi i nejlíp zfilmovaná "Forsythovka" (mám na mysli tu Fr/GB verzi ze 70.let, nikoli tu ujetost s Willisem).

30.08.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by nepochybně mělo patřit do doporučený četby pro školáky!

30.08.2017 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika žánru, ač je to celý krapet ujetý, je to ujetý tím správným směrem.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Chata u jezera, jedna postel, jedny pouta, jeden infarkt a je zaděláno na thriller, kterej jsem zhltnul na jeden zátah. Skvělá atmosféra a jsem celku zvědavý na chystaný film (psáno 2017).

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

Tato kniha je pro mě v jistém slova smyslu Biblí. Dává větší smysl, než všechna náboženství dohromady, Karelen a jeho původ, jeho smysl i prvotní lidský pohled na něj, to vše je tady perfektně nastíněný a pro mě je to skoro až "návod na Vesmír". (TV show o třech dílech je docela ucházející, skvěle ztvárněnej Karelen)

Ostrov delfínů Ostrov delfínů Arthur Charles Clarke

Letmé vzpomínky na tuhle vcelku tenkou knížečku mám v hlavě zařazeny pod heslem: Clarke pro teenagery. Žádná sláva, a tuším že i celkem hloupoučká dějová linka.

30.08.2017 3 z 5

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

Velmi příjemná, vcelku dost oddychová, idealizovaná knížka o kolonizaci vzdálených planet, lehce naťukávající možný kontakt s mimozemským životem - a dost možná i inteligencí... Je tu zmíněno pár prima věcí, které by mohly pomoci se našim potomkům odprostit od dědictví toho nejhoršího, co listvo na Zemi stihlo posrat. Politika a vláda jako služba - jen pro ty, kteří se o moc neucházejí a kteří ji nechtějí. Odproštění se od náboženství i víry...

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Dost možná má druhá přečtená kniha od Clarka. Klasický, tvrdý sci-fi. Trocha psychologie, trocha romantiky (jak vztahové, tak už ta představa turistickýho vozítka na měsíci), hodně techniky a naděje, že to dobře skončí.

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Taková pseudo - postapokalypsa. V první půli knihy je celkem řešený nějaký přežívání, pak už to ale sklouzne k filozofování nad člověkem ... a to je veskrze nuda.

14.02.2011 2 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Nejhorší postapokalyptická kniha, co jsem četl. Možná proto, že tu nejde tolik o samotnou událost, či její dopady, jako o zkoumání nitra člověka, či co. Děj je totiž bohužel triviálně hloupej, jednání lidí silně nelogický a možná i naschvál dost tupý, aby si Saramago mohl zaexibovat před čtenáři - ale proč by ne, spisovatel má nárok si vymýšlet, co chce. Hloupý potom je, když mi ty výmysly kazej uvěřitelnost, celkovej dojem. Zbavení se jmen poté, co všichni oslepnou, může být asi nejvíc do očí bijícím příkladem. Taky mě dost štvaly, abych tak řekl, spisovatelovy poznámky uprostřed textu. Rádoby moudra, sarkasmy... silně rušivý, když najednou oslovuje čtenáře. Půl roku jsem odkládal shlédnutí filmu, čekal jsem na knížku. Teď je mi jasný, že to nebude nic moc, ale rozhodně to nebude horší, než knížka. Ta měla v námětu silnej potenciál, ale zpracování je naprosto odlišný od toho, co jsem čekal a co bych chtěl.

30.11.2010 3 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Čtivé a pohlcující jako máloco... Přečteno za dva dny, nejspíš dojde i na autorovy další knihy.

30.11.-0001 4 z 5

Chvalozpěv na Leibowitze Chvalozpěv na Leibowitze Walter M. Miller

Sice mi trochu vadil až přílišný náboženský pohled, ale pro naléhavost sdělení knížky to hravě přehlídnu a jsem to ve finále schopen považovat za klad.

30.11.-0001 5 z 5