Geraldova hra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí – tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/886/geraldova-hra-886.jpg 3.81093
Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský
Orig. název:

Gerald´s Game (1992)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (168)

Kniha Geraldova hra

Přidat komentář
petrarka72
25. června

Jedna z nejslabších kingovek vůbec. Téma ok, ambice vytřískat z jedné dramatické situace, co se dá, taky - ale ono to úplně nefunguje a lezou z toho spisovatelské dráty (SPOILER - když pouta, tak jak fyzická, tak psychická, když zneužití, tak otcem i manželem, když kanibalismus, tak pes, člověk v nouzi i úchyl, když terapie, tak odmítaná i životně nezbytná...). Takže nakonec potěší akorát lehce mystické spojení s Dolores...

Lili
23. června

Neskutečné množství příběhů, který z Kinga lezou doslova jak na běžícím pásu a já se jenom divím, kam na to všechno chodí. Možná se jen kolem sebe pořádně kouká a ono to k němu přichází samo. Inspirace je přece všude. Děj mě vcucnul asi za polovinou, pak jsem toho zdlouhavého začátku přestala litovat. Skvěle vystihnul, co se děje s psychikou ve svízelných situacích a jak si s námi naše mysl pohrává.

„Kterékoliv ráno, když se vykulíte z postele, může být vaše poslední...“

Laylak
16. června

Neviem si pomoct, no miesta, kde to videla a bolo ticho ma mrazili najviac zo vsetkych. Proste to napatie, kedy uz konecne nieco povie...! Koniec bol prekvapujuci, kniha by zniesla trochu menej navratu do minulosti a viac rozvinuty dej s navstevnikom.

Canelle
31. května

Má druhá od Kinga. Hlavní postava sympatická, děj celkem dynamický - akorát od závěru jsem očekával trochu něco jiného. Jinak se mi líbilo zaměření se na traumata a psychologické rozpoložení postavy. Zvrat, ke kterému došlo v knize, jsem ale vůbec nečekal a byl jsem překvapen.

MíšaS.
04. května

Příběh se mi líbil, ale nečetlo se to zrovna lehce. Kniha není akční, spíše celou dobu rozmotáváte životní příběh ženy, která se sama nedokáže smířit s tím, co se jí stalo a teď, když "má čas" přemýšlí, zda je doopravdy viník nebo oběť. Konec beru, i když osobně bych to ladila spíše do nadpřirozena, nebo do halucinogenních stavú.

pazdy15
22. dubna

Zklamaní! Děj monotónní, erotika žádná (v popisku je dílo udáváno jako erotický thriller), postava nudná a POLYSCHIZOFRENNÍ ... Přímá řeč minimálně a samé úvahy rozepsané na 53 stran. Kupodivu v žádné jiné knize mi zdlouhavé ale vynikající vyprávění Mistra Kinga vůbec nedělá potíže, avšak zde, v této knize, je to nudné a zdlouhavé :(( Rozečtené ale nebude dočtené.

pavel6855
02. dubna

Může se vám zdát, že je moc přitažená za vlasy co se týká temných a hororových pasáží.. Může se vám zdát, že je to zbytečně nereálné a vytrhávají vás tak ty pasáže od samotného příběhu, který je napsaný opravdu velmi uvěřitelně a reálně....... Ovšem závěr knihy vás zlomí a ukáže vám, že takto to mělo být napsané, takto to mělo být vysvětlené a vám najednou dojde, že to nebyl horor o nadpřirozených schopnostech nebo duších.... Od námětu, po zpracování 5 hvězd a to bez debaty. Po přečtení knihy se nikdy nebudete chtít v posteli připoutat, tuto knihu můžete brát jako vysvětlení proto, proč by jste to nikdy neměli dělat...

Veronika33
26. března

Klasika. Príbeh je perfektne vymyslený a dostatočne pútavý.Túto knihu som čítala už niekoľkokrát a určite si ešte niekedy dám repete. Odporúčam.