Geraldova hra

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí – tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/886/geraldova-hra-886.jpg 3.8848

Gerald´s Game (1992)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

klarka61

Ne že by se mi to nelíbilo, ale kniha byla velmi rozvláčná, takže se ten kýžený strach, jelikož je to horror, nedostavil. Dlouhá souvětí, kdy na konci věty čitatel zapomněl začátek, takže věta ztratila smysl. Nedořešený vztah hlavní hrdinky k otci a potažmo i k matce, zbytečně zdlouhavý konec. Dávám 3*

kayu

Chtěla jsem si spravit chuť po knížce Řbitov zviřátek, která mě zklamala a naštěstí se povedlo. Dlouho mě žádná kniha nepohltila tolik, jako právě Geraldova hra. Ze začátku jsem si myslela, že se příběh bude vleknout, ale opak je pravdou. Po slabším rozjezdu už jsem se od čtení nemohla odtrhnout a knihu jsem přečetla v rekordním čase.

pedroK

Ze začátku se mi zdálo, že se to potáhne. Ale nikoli. Strašné psycho, kdy vás napadá:" a co bych dělala já?? Byla bych schopná se řezat do krve beznadějí a strachem? " Není to dlouhý příběh, ale jeden nadskakuje leknutím, když vrznou dveře..

oleg121

Pre mňa najstrašidelnejšia Kingovka, koniec som doslova hltal a ľakal sa pri najmenšom buchnutí/pohybe :D. Bravúrne, ako King na tak malom priestore dokázal vytvoriť čosi také intenzívne.

Coolniczka12

Ze zacatku jsem se bala, ze pribeh bude takovy rozvlacny, ale..wow! Neuveritelne psycho. King si umi skvele pohravat s mysli a fantazii ctenaru.

motolka

Pěkné psycho. Knížka, kterou jsem odkládala 5 let, se mi fakt líbila. Knížky od S.Kinga nečtu, raději se podívám na film, ale po přečtení této knížky jsem změnila názor. Tohle se mu opravdu povedlo. Úplně jsem s hlavní hrdinkou celou knížku soucítila a SK popisuje tak, že jsem všechno neustále viděla před sebou. Přitom žádná zbytečná omáčka. Občas se jen opakoval, ale to tam stejně tak nějak patřilo.

DeniseMarini

Absolutní šílenost, klasické blížící se napětí ke konci.

Kali77

Solidní psycho... S blížícím se koncem se mi kniha líbila čím dál více....

Sireen

Po Carrii moje první Kingovka. Prvních padesát stran bylo vcelku nudných a já knihu prve odložila s tím, že to holt není nic pro mě. Po čase jsem se k ní vrátila, protože nebylo co jiného číst a naprosto mě to dostalo. Geraldova hra je fakt geniální, hrůzná a nechutná. King naprosto bravurně ovládá čtenáře, pohrává si s jeho myslí zároveň s myslí hlavní postavy, překrucuje realitu a transformuje čas. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Škoda toho konce, který podle mě vůbec neměl být a celé se to mělo ukončit více méně v tom nejlepším.

avel

Pro mě skvělá kniha, která není nabytá dějem, ale psychologií a počátky šílenství. Velmi se podobá Holčičce, která měla ráda Toma Gordona. Fantasie se prolíná s realitou tak, že mnohdy může člověk jen hádat, co se skutečně děje a co je výplodem přetažené mysli. A někdy, jen někdy, se tyto roviny protnou.
Silná kniha. Ne že bych se u Kingových knih vysloveně bála. Skoro by se dalo říct, že atmosféra je již trochu "ohraná", ale Geraldova hra probudila mé hrůzy z dětství - nedůvěru ve tmu, strach z prázdného prostoru pod postelí, nepojmenované obludy v místech mimo zorné pole nebo skryté ve stínech, ...
Nutno podotknout, že většinou si čtu v posteli, takže tentokrát to mělo náboj ještě víc...

Takže vážně doporučuji. Kniha rozhodně není špatná, jen asi nebude pro někoho, kdo potřebuje strhující děj. Ten se odehrává převážně jen v hlavě jedné moderní ženy a spočívá v bojí mezi rozumem a šílenstvím...

Gabi.K

Tato kniha podle mě patří mezi ty slabší, i tak se mi ale líbila. Stephen dokáže opravdu vtáhnout do děje, jen co jsem knihu začala číst měla jsem lehce nepříjemný pocit, poté co zůstala žena připoutaná k pelesti postele, manžel mrtví na podlaze a klíč od pout daleko, z nepříjemného pocitu byl silně stísněný pocit, to King opravdu umí píše tak , že při čtení knihy se cítíte součástí příběhu. Přesto stačilo přečíst si jí jednou.

Guomej

Zatím nejhorší co jsem od mistra četl. Trvalo mi to rok, protože jsem mezitím radši rozečetl jiné knížky. Nakonec jsem to doklepal z úcty k němu :-) Dle mého názoru se z toho nikdy neměl stát román, stačila by novela. Možná povídka.

Ivan Kučera

Mnohí tvrdia, že práve touto knižkou sa začal úpadok dovtedy fenomenálneho Stephena Kinga. paradoxné, pretože pre mňa je Geraldova hra jednou zo Stephenových najobľúbenejších kníh. Dokonalo atmosférická (jazero uprostred zahmlených lesov, ponuré jesenno-timné blízke jazero a desivé ticho, ktoré len občas naruší zaškriekanie vtáka alebo vzdialený hukot motorovej píly). Skvelé postavy v čele s Jessie, ktorá si taký koniec, aký dostala, musela tvrdo vydobyť. Mnohé krvavé scény sú napísané tak realisticky, že mi pri ich čítaní svojho času nebolo všetko jedno - a to rozhodne nepatrím k čitateľom, ktorých znepokojí trocha krvi v knižke. No a potom to príde. Tieň v kúte miestnosti. Možno len hra pojašených, vetrom rozbláznených konárov vonku stojaceho stromu. A možno skutočný, reálny tieň niekoho pomäteného, kto chce ubližovať. Koniec je potom skvelou a dojemnou satisfakciou.

makemake

Jó, holka, kdybys jen chvíli tušila, co prožiješ kvůli okamžiku vzrušení s někým, kdo už tě vlastně ani nevzrušuje, asi by sis pouta nasadit dobrovolně nenechala... Podle mě strašně nedoceněná knížka! Představa, že ležím někde, kde mě nikdo nebude hledat, sám, hladovej a žíznivej, s poutama na rukou, v noci se vzbudím a tam v rohu se krčí .... to, co se tam krčí... zvencnul bych se strachy na místě a hned! Úžasná atmoška, pro mě strach mnohem větší, než když "prci prci vo půlnoci přišlo na mě strašidlo" - protože tohle je reál, milé děti a i vám se to tam v chatě s hnusným růžovým chlápkem klidně stát může. Čtěte pozorně, ať víte, jak se osvobodit, kdyby se to stalo!
PS: Miluju tam ještě hrozně moc to propojení s Dolores Clainbornovou, další nedoceněnou knížkou - a to všechno kolem, co se semlelo tehdy při chvilkovém zatmění slunce!
Jdu si nasadit penisovej náhrdelník a dát si to ještě jednou! :)

martina.culik

Kinga mám moc ráda, ale tahle kniha podle mě patří mezi ty slabší. Bála jsem se, nemůžu říct, že ne, ale zase tolik jako jiné mě to nebavilo,

Romčuška

Bylo to takové uchylnější, ale jo hezky napínavé.. i když nakonci jsem se nějak ztrácela v těch jejich hlasech... Určitě asi mezi oblíbené Kingovky nebude, ale na přečtení je to fajn... hlavně to rozuzlení bylo neobvyklé, to bych nečekala - možná ze všeho nejvíc se mi líbilo právě ten popis co vlastně je zač ten vesmírný kovboj..

hadza29

Tak tato kniha se mistrovi vůbec nepovedla,Dlouhé nudné pasáže zabijí cokoliv pozitivního na tomto díle.

Sidonie

Asi nejslabší od Kinga, co jsem četla. Sice samotný nápad je dobrý: vykreslit tu bezmoc, když nemůžete víc než se dívat.
Jenže to nějak postrádalo logiku.

SPOILER
Ta ženská se svlékne, nechá se připoutat a pak si vzpomene, že to vlastně nechce... A on má být ten úchyl? A že ji chce znásilnit? Vždyť tam s ním dobrovolně odjela a dobrovolně se nechala připoutat...
Celý to, co se dělo v hlavě hrdinky, bych nejradši přeskakovala. Zbytečné, nudné pasáže. Měla se spíš soustředit na to, jak se dostat pryč, než přemýšlet o blbostech a svádět celou svou situaci na jakýsi incident z dětství.
Ona prostě musela být zneužívaná, jinak by si nikdy nenechala líbit něco tak příšerně úchylného jako je přivázání k posteli.

Potěšilo mě ale, jak to nakonec bylo s oním "přízrakem". Je tam někdo nebo ne?

truviaa
10.11.2016

Byl to můj první horor a já od toho očekávala hodně. Každopádně to bylo příjemné čtení.

invocation11
20.09.2016

Na začátku mě to bavilo - hlavní zápletka se zdá být k popukání směšná, ale když prvotní smích odezní, jak z toho ven? King opravdu umí navodit skvělou atmosféru a z rádoby prkotiny vykouzlit drama. Každopádně konec na mě byl už trochu moc překombinovaný, škoda.

danny_21
03.08.2016

Jednoduchý příběh, který by spíš snesl podobu samostatné, podstatně kratší povídky, je ukázkou toho, co se může stát i Vám, pokud se ocitnete sám(a) v na prvním pohled neřešitelné životní situaci. A nebyl by to Král, kdyby k tomu nezakomponoval trochu toho svého typického mystéria a slovního vodopádu s humornými hláškami. Já se nenudil, ať už Jessie byla kdekoliv - 75 %

sun.from.ibiza
25.07.2016

Já tedy musím říct, že mě se kniha opravdu líbila. SPOILER : musím říct, že kyž jsem zjisitla, že ta postava z místnosti je člověk, vyděsilo mě to mnohem víc, než kdyby jí King zanechal smrtí :))).

trudoš
27.06.2016

Kouzlo knihy spočívá především v zápletce - jak je absurdně jednoduchá, tak má až příliš blízko k realitě. A právě díky téhle dávce autenticity je děj tolik strhující.
Jenže tentokrát na mě Stephen King i přes své nesporné literární kvality zapůsobit nedokázal. Ona když je vám nesympatická hlavní hrdinka, jde pak celé to one man show do kopru, byť je sebenapínavější. Veškeré její retrospektivní výlety do minulosti byly pro mě tak moc nezajímavé, že jsem často soupeřil s nutkáním je přeskočit. Ale vydržel jsem, doufaje, že to všechno bude mít nějaký vliv pro další vývoj. Nemělo.
Kdyby šlo o povídku, šla by z toho vytřískat skvělá atmosféra boje o přežití holky v nesnázích s podivným nočním návštěvníkem. Naneštěstí většinu prostoru autor raději věnoval psychologickému rozboru člověka, který je pro přežití ochoten udělat cokoliv. Hlavně vzpomínat na svůj incestní poměr s otcem, nenávistný vztah s matkou a nepovedené manželství se SDMS nadšencem. V tomhle ohledu jsem čekal jinačí drama.

Husiczka
24.06.2016

celkem nuda

Svatoslav
09.06.2016

Mistr strachu se vydal úplně jiným směrem, než jsme zvyklí. Zůstal věrný svým oblíbeným tématům, jakými jsou náboženství, mezilidské vztahy či problémy v rodině. Tentokrát je ale zabalil do zvrhlejšího vydání. Příběh se na začátku tváří nevinně, ale svižným způsobem vás vhodí do ringu ihned po několika stránkách, kdy přichází první zvrat.

Jessie je atraktivní žena středních let s temnou minulostí, o níž nikdo nemá ponětí. Žena, od narození pronásledována osudem, je šťastně vdaná za úspěšného právníka, ale jak to tak bývá, po několika letech společného soužití přichází stereotyp, a to jak v běžném životě, tak v sexuálním. Pro okořenění svého intimního vztahu postupně pár sklouzává do čím dál zvrhlejších praktik. I dospělí mají své hry. Když je Jessie ze zábavy připoutána za ruce k posteli, netuší, co ji místo radovánek čeká za děs. V jednom hrůzném okamžiku Gerald umírá a Jessie zůstává sama z dosahu klíčků a jakékoliv pomoci. Během několika dní prožije tu nejhorší noční můru svého života, při které pozná, co to znamená bruslit na tenkém ledě.

Fandové tzv. skoků do minulosti neboli flashbacků si přijdou na své. Základní dějová linie je časově rozdělená do dvou rovin. Do součastnosti, ve které Jessie prožívá muka, a minulosti, v níž poznává stinnou stránku rodiny. V samém jádru se skrývá křehký příběh o nefunkční rodině a tajných potřebách. Někomu nemusí být po chuti míchání žánrů, ale zde vše dokonale zapadá a v závěru dostáváte specialitu i přes místy roztahaný děj.

Stephen King mi udělal obrovskou radost! Geraldova hra je podivnou oslavou ženství. Může to znít poněkud bizarně, ale svým způsobem je to tak. Samotná hlavní hrdinka je typická emancipovaná žena, která přes veškerý strach suverénně nakopává nepřejícímu osudu zadek. Román není vhodným čtivem k jídlu. Děj je prošpikován spoustou brutality a psychicky náročných scén, při kterých vás zamrazí. Samotný závěr jsou jedna z nejkrvavějších jatek v historii psaného thrilleru, a ruku na srdce, kdo by měl odvahu přejít práh bolesti pro záchranu svého života.

Hecate23
11.05.2016

Kinga mám moc ráda, ale při tom množství knih co napsal samozřejmě není možné, aby byly všechny dobré a tahle je zatím asi nejslabší z těch co sem od něj četla. Nápad zajímavý, ale zkrátka mě to nebavilo.

26e
07.05.2016

Jednoduchý, bizárny príbeh, vyrozprávaný tak klasicky Kingovsky ... Hlavná hrdinka si moje sympatie nezískala, ale ja to pri čítaní nevyžadujem, pre mňa je podstatná emócia knihy ako celku... boli ale chvíle, kedy by som po nej tie lodičky hodila bez slova možno i ja... záver ma nenadchol, ani ujo bubu ma akosi nedojímal a osobne by som ho tam kľudne oželela ... mne sa páčila skôr psychológia postavy a jej spôsob riešenia situácie, ako to bubu okolo... pes mi ale chutil :) ... 3 a pol tu nie je, 4 bude dobrá :)

ambasador
09.04.2016

Uz od prvnich stranek jsem tak nejak tusil, ze jde o survival hlavni hrdinky a moc postav se v nem nedockame. Pokud se tam ale nekdo ukaze, tak je to klasicky nechutna kulervouci zalezitost. Sonda do duse uveznene zeny v poutech, ktera jde vylezene az na dren. Co by clovek vsechno udelal pro dousek vody, pro svobodu? Pribeh je celkem jednoduchy, staryho klepne (nebo kopne haha) pepka uprostred nejlepsiho, ale moc jsem pro nej nenarikal. Nicmene pro jeho manzelku nastanou dosti krute dny, kdy se mezi svym zpovidanim musi rozhodnout, jak z te šlamastyky ven. Neni to uplne klasicky King, ale nejak jsem prisel na to, ze jej snad ani klasifikovat nejde. Za me dobry a spokojenost

Klacekzlesa
06.04.2016

Nad hodnocením téhle knížky jsem celkem přemýšlela, nicméně jsem došla k názoru, že se mi ta knížka líbila.. bylo to dobré čtení! :-)

Šárka345
21.03.2016

No, být bych tam nechtěla :0) Skvělé a přitom šílené.... :0)))))