Ostrov delfínů

Ostrov delfínů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8785/ostrov-delfinu-8785.jpg 4 42 8

Johnny Clinton, šestnáctiletý chlapec, se stane – víceméně náhodou – černým pasažérem na veliké vznášedlové lodi. Dříve než je odhalen, Santa Anna ztroskotá a Johnny se ocitá ve tmě na provizorním voru kdesi v jižním Pacifiku. Píše se jednadvacáté století. Pro Johnnyho je to začátek podivuhodného, vzrušujícího života, v němž nechybí delfíni, dravé kosatky, hurikán i mnohá tajemství skrytá pod hladinou moře.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mustang

Dolphin Island , 1963

Luigi1
15.11.2023 5 z 5

S touto knihou jsem velice spokojený

RomanaK
18.02.2018 5 z 5

Kniha byla má první od tohoto autora i žánru. Dobře se mi četla, měla děj a krásně jsem si při ní odpočinula. Z komentářů jsem vyčetla, že jde o chlapecké čtení. Dovolím si nesouhlasit. I ve svých letech jsem ocenila barvité vyprávění o moři delfínech a vztahu zvíře-člověk. Vnímavého člověka vede k zamyšlení zda svoboda jednoho druhu je důležitější než svoboda druhého vedoucí až k prospěšnosti člověka. Moc se mi líbí, že přiblíží chod ekosystému a provázanost potravních řetězců.

bh69
23.09.2017 1 z 5

Dětská (chlapecká) kniha, na které je ale dost znát její stáří. A není to zrovna povedená kniha tohoto autora.

Petroff
30.08.2017 3 z 5

Letmé vzpomínky na tuhle vcelku tenkou knížečku mám v hlavě zařazeny pod heslem: Clarke pro teenagery. Žádná sláva, a tuším že i celkem hloupoučká dějová linka.

Phoenix16.cz
11.02.2017 3 z 5

Příjemná knížka od oblíbeného autora, který tak trochu tématicky odskočil jinam. Na knize je poznat, že sám Clarke se velmi rád potápí, a s jeho vypravěčským stylem tu vznikla pěkná kniha pro mládež, kterou nepohrdne ani dospělý. A sám autor nenechává nic náhodě a tu a tam připomíná, že ví, že jeho žánr je sci-fi.

Manifest blech
14.05.2014 5 z 5

Naprosto mne to pohltilo. Johnny si to musel neskonale užívat celé své dobrodružství.

sarekaslukova
21.06.2012 5 z 5

Hezká oddychová četba. Netušila jsme o mam od toho čekat. Po prvních stránkách jsme myslela že to bude zase nějaká detektivka ale byla jsme mile překvapena. Určitě stojí zato si to přečíst.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Milý návrat páně Clarkova na Zemi :o)

Kniha Ostrov delfínů je v