Petroff Petroff komentáře u knih

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Poslední dobou se mi čím dál víc líbí díla zobrazující postapokalyptickej svět. Ať už jde o filmy, či knížky. Tahle kniha je jistým způsobem podobná Chvalozpěvu na Leibowitze, nebo mi to tak připadá, protože jsem je četl relativně ve stejném období? Každopádně "falloutovská" atmosféra ze světa úplně čiší. Porozumnění umělý inteligence a její polidštění tu nahazuje k zamyšlení fakt, jak vlastně rozlišit člověka od dostatečně pokročilýho stroje? Co když je ten stroj potom lidštější, než lidé sami?

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Bomba. Sci-fi romantika jako blázen... Doopravdy Dannymu jeho Ricky děsně moc závidím. Pasáž, kdy se s ní na letním táboře domlouvá o tom, co bude a jak to udělat, tak při týhle pasáži mi prostě naskočila husí kůže a vylítly pomyslný slzy. Divím se, že to ještě nikoho nenapadlo zfilmovat- myslím, že by se to i celkem dalo, aniž by to nutně muselo ztratit atmosféru. Pro mě je to srdcovka a od Heinleina nejoblíbenější knížka.

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Jelikož jsem byl za mlada "rychlošípák", tohle byla naprostá povinnost. Je to kouzelná kniha! Kniha o přátelství, o lesní moudrosti, kniha plná návodů pro táborníky, plná veselých historek, kniha o přírodě a jejích obyvatelích.
E.T. Seton - "Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní." Co jsem v dětství nedocenil, je fakt, že je to ohromně vtipný, Sam a Caleb házej hlášky jako zběsilí!!

30.11.-0001 5 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Přidávám se k předchozímu komentáři a říkám, že mě to bralo mnohem víc než Robinson Crusoe. Četl jsem to několikrát...

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro mě osobně dost velkej blábol pro duchovní sluníčkový lidičky, co si batikujou trička a nežerou maso. Je to samá metafora, děj je stupidní - má být asi nějakým příměrem ke zkaženosti civilizace a společnosti, ale na to kašlu. Dorazil jsem to jen z povinnosti a proto, že když už to hodlám hanit, tak abych se nemusel vymlouvat, že jsem to ani nedočetl. Prej světovej bestseller, no potěž koště. 1/10

30.11.-0001 odpad!

Kolébka Kolébka Arthur Charles Clarke

Vždycky mi to připadalo jako předobraz filmu Zámotek (http://www.csfd.cz/film/4544-zamotek-cocoon/).

Impérium Impérium Arthur Charles Clarke

Obsahuje vcelku obsáhlou, komplexní pasáž o "pentonimech" - tvarech o pěti čtverečních jednotkách s minimálně jednou sousedící hranou... Těchto tvarů je 12 (-nepočítá se rotace a převrácení) o celkovém obsahu 60 čtverců. Tyto tvary se dají sestavovat vedle sebe tak, aby přesně zabíraly plochu 6x10 čtverců. Existují tisíce řešení téhle kratochvíle, jsem rád, že jsem se k jednomu sám také dopracoval. Doslov obsahuje i jediné řešení skládačky o rozměrech 3x20.

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Moje první kniha od Clarka.