Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie obálka knihy
Mé hodnocení:

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 4.71022
Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis, 1964

Kniha Mikulášovy patálie

knih-o-mol

Chtel bych upozornit na na originalni vydani ve francouzštine. To sem nemohu doplnit, jelikož neni vydáno u nás, ale prodávalo se v Academii, případně si lze pro něj a ostatní skočit do knihovny IFP ve Štěpánské. Je to psáno jednoduchou formou, kterou zvládne i naprostý začátečník a má pocit že čte opravdovou francouzskou knihu. Zároveň může ocenit překlad, například Polívka alias Boullion neboli náš bujon.

Anička2011

Těším se na další díly. Je to srandovní a baví mě to.

Anna05
19.11.2020

Nejlepší kniha ❤️

tofii
09.10.2020

Kniha byla celkem obsáhlá, ale četla se dobře. Nejvíce se mi líbil poslední příběh, kde Mikuláš odešel z domu kvůli tomu, že mu maminka vyhubovala za to, že udělal inkoustovou skvrnu na koberci. Mikuláš se chvíli toulal po městě, navštívil své kamarády, ale moc dlouho to nevydržel, protože mu pak začala být zima a měl hlad, tak se vrátil domů. A jestli příští den odešel nebo ne, to se musíte dočíst sami.

BooksLoverAnn8
05.09.2020

Velice vtipná a zábavná kniha o partě kluků ze školy.
Je to skvělá oddychová knížka, u které se člověk opravdu zasměje!

J.P.S.
22.08.2020

Humorem našlapaná série krátkých příběhů o klucích z jedné francouzské školy očima jednoho z nich - Mikuláše.

Za mě o level lepší (a hlavně mnohem legračnější!) než obecně známější Děti z Bullerbinu od A.Lingredové (aneb Francie/Švédsko 2:1)

ArwenAragorn
26.07.2020

Bombastická kniha, skvělý humor!

Vidlička
02.07.2020

...tak jsme se začli prát...
:-))))