Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45534/mikulasovy-patalie-f0r-45534.jpg 4.7805

Le petit Nicolas (1964)

Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

B-artX
předevčírem

Bohužel půjdu proti proudu. V 6. třídě jsme to měli jako povinnou četbu, já u toho umíral.

Arturo.Bandini
04. prosince

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství.

ddkk
07. listopadu

Výborné počtení, kupodivu i po mnoha letech. Humorné, vtipné, optimistické, laskavé, pohodové....a takové příjemně francouzské!

Jana283

Skvělý humor. Těšila jsem na každé pokračování, když to kdysi vycházelo na pokračování v Ohníčku. A pak radost, když vyšla kniha. Tohle nikdy neomrzí. A baví i moje děti. Tak doufám, že v budoucnu i vnoučata, aby se člověk zase mohl vrátit na pláž, kde tatínek říkal: "Jo, když si vzpomenu na kolegy v kanceláři..."

Petroff

Takovej francouzskej Bořík...

vampiru

Příjemná kresba a příběhy, které nikoho neurazí. Kniha je už trochu starší, ale stejně dokáže chytnout za srdce i někoho, kdo za této doby nežil. Jeho rodina a všechno hrálo krásně do sebe, že byli všechny příběhy napsané zábavně

Larrissa

Kniha Mikulášovy patálie se mi velice líbila, byla zábavná, dobrodružná, plná facek a pohlavků! :D Musím přiznat, že je o mnoho procent lepší než film.... Ve filmu dost "příběhů" chybělo... ale líbil se mi!

ComposeAdela

Nesmrtelný zdroj humoru, který se neomrzí ani po mnoha přečteních.

Samira

Opravdu výjimečná klasika, která nesmí chybět v knihovně žádného rošťáka. Ocení ji děti a dospělí asi ještě o kousek víc. Jak krásné bylo na chvíli uniknout pomocí čistých, kouzelných a přesných point jednotlivých povídkových kapitol.
A ilustrace ty jsou samostatnou kapitolou, nádhera.
Doporučuji!

MinaHawke

Skvělá kniha, u které se nelze nudit.

bara9550

To je prostě pecka! žejo?
Kdo zkoušel kouřit u potoka "doutníky" ?
Těm kytkám tak říkám dodnes :)

kap66

Jen několik dětských knížek obstojí při opětovném čtení dospělýma očima; tahle stoprocentně. Vy starší - pamatujete, jak vycházely Mikulášovy patálie v Ohníčku? Já je mám dodnes schované - snad proto, že sehnat tehdy (v 70. letech) cokoliv v knižní podobě často nešlo, snad i proto, že jednou tam byla po nějaké perfektní Mikulášově příhodě, u které jsem se opět nahlas smála, připojena studená sprcha - poznámka o předčasném úmrtí Reného Goscinnyho. Bylo mu 51 let, škoda přeškoda. Na druhou stranu - kdyby tady po každém člověku zůstalo něco takového, jako je tato knížka, něco, co lidem prodlužuje život (protože smích tohle prokazatelně dělá) - no nebyla by to nádhera?

jana277

Celé desaťročia sa k nej vraciam.

Klárai
21.12.2016

Bezvadná kniha!

JAnD
13.12.2016

Kniha je vtipná. Až tak vtipná, že jsem ji zatím nedokázal dočíst, prostě mi tento styl humoru stačí v menších dávkách.

ManželéMannovi
08.11.2016

Kniha super, film se myslím taky povedl a divadelní představení od divadla v Celetné vynikající.

Mann

laepus
20.10.2016

Tohle nejde nemít rád - Mikuláš, Kryšpín, Celestýn, Valentín... Nejlepší partička co znám. Jak se vždycky zhádají do krve, dají zabrat rodičům, učitelům i sousedům, ale vždycky to nějak dopadne - vždyť jsou to přece kluci. Měla by to být povinná četba pro současnou obtloustlou obrýlenou tabletovou generaci!

Juzzy
23.08.2016

Přiznám se, že bych tuto knihu svého dětství (přečteno kdysi dávno 3x či 4x) už asi nikdy nevzal do rukou, nebýt čtenářské výzvy... Jsem moc rád, že jsem se opět vrátil mezi Mikuláše a jeho kamarády, povětšinou rošťáky. Jejich příběhy jsou nesmrtelné. Tak úžasné pocity po přečtení jsem neměl kdysi ani z kultovní Honzíkovy cesty. :-) - Goscinny je mistrem slova, Sempe mistrem kresby - ty jsou opravdu jedinečné!

AnSe
18.07.2016

Kniha mého dětství. Velmi málo knih se vryje do paměti dítěte, Mikuláš do tohoto mála patří.

Filmová verze ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, nicméně přesto film nezavrhuji.

montaana219
10.07.2016

Mikuláš nikdy nezklame :-)

Fantýna
28.03.2016

Příběhy o Mikulášových příbězích je opravdu oddechová četba s krásnými obrázky. Myslím si, že to může číst i dospělí lidé.

Briv
26.02.2016

Četla jsem ji poprvé až jako dospělá, ale knížka je opravdu prima. Bože a ty obrázky, ty jsou fantastické.

Večer jsem nedostal moučník, ale to nevadí, Lojzička je bezva, až budu velký, vezmu si ji za ženu. Má senzační šupy!

"Dost! Na místa! Nebudete na slavnosti hrát žádnou hru. Nechci aby pan ředitel viděl něco takového! " Zůstali jsme na ni koukat s otevřenou pusou. To je poprvé, co jsme zažili, aby se paní učitelka rozhodla potrestat ředitele!

MatesBBB
31.01.2016

Moje oblíbená dětská knížka. Přečetla jsem ji snad dvacetkrát....

magnolia
24.01.2016

Přidávám se k ostatním, co mají knihu spojenou navždy s dětstvím. Jedna z těch, které jsou dokonalým spojením psaného slova a ilustrací - a ten humor je jedinečný, prostě klasika. Školní dvůr jsem jim vždycky záviděla :) A na filmové verze bych se nekoukla ani náhodou.

Petratra
20.01.2016

Geniální knížka. Jedna z těch, kterou milují děti i rodiče :-)

Damato
07.01.2016

Tak tuto knihu jsme četli snad celá třída a protože jsem nejen četli, ale snažili jsme se i napodobovat, měly poznámky v našich žákovských knížkách víceméně charakter obsahu knihy. Jako reklamu pro pana spisovatele bych uvedla, to, že moji oba synové v dětství knihu milovali a starší z nich si pořídil na svůj vlastní náklad za ušetřené kapesné své knihy a s oběma díly se později stěhoval do své vlastní domácnosti.

Jana_Z
06.01.2016

Tuhle knížku miluju. Občas se k ní vracím a vždycky mě spolehlivě pobaví.

Benjiki
04.01.2016

Hláškostroj Mikuláš se strašlivě prďáckými ilustracemi. Z těžké nostalgie házím plný počet a se slzou v oku vzpomínám na ty staré časy.

VladimirTetur
16.12.2015

Fantastická knížka! *****

Když na tomhle vyrostete, nasadí vám Gosciny se Sempého ilustrací laťku tak vysoko, že se vám bude po nich stýskat celý život.

Michla76
07.12.2015

Tak to je dětská klasika, která se nazapomíná.