Mikulášovy patálie

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/big_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 4.71062
Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis, 1964

Kniha Mikulášovy patálie

janalexa

Jakožto malého kluka mě příběhy Mikuláše a jeho kamarádů fascinovali. I když se odehrává ve Francii v jiné době, já se do jejich postaviček a příběhu stylizoval a prožíval to s nimi jak ve fantazii tak kolikrát ve skutečném životě. Moje děti brzy budou ve věku kdy je tyto "věčné" příběhy také doufám osloví. Jednoznačně "povinná" četba pro všechny malé kluky.

heavy66

V 70.letech se slovo kultovní ještě nepoužívalo, ale přesně tak jsem Mikulášovy patálie miloval. Kdybych měl vybrat nejlepší kapitolu, tak třeba jak tatínek s panem Durdou testují Mikulášovo nové kolo! Nebo jak šli kupovat dárek paní učitelce! Taky chemické pokusy na návštěvě u Celestýna! A ještě....

Kontryhelka

Krásné a veselé příběhy.

Štěpinambura

Nádherná stará knížka. Pana spisovatele obdivuji, protože popsal obyčejné školní situace s humorem a i pan ilustrátor si dal záležet. Nejvíce se mi líbil Džouzef!

Pert

Nádherná knížka. Trochu mi Mikuláš a jeho kamarádi připomínají mou oblíbenou sérii o Boříkovi.

Meda77
05.12.2021

Legrační podání autorky je skvělé pro dorůstající mládežníky, bohužel v dobách let minulých oceňováno více, pro vzpomínku milá záležitost, pro soudobou mládež bude kniha zřejmě vykazovat nedostatečné známky brutality a násilí a nepřítomnosti Éeeternetu.

Radesan
01.09.2021

Je to hodně o vzpomínkách, kdy nám jako malým děda před spaním vždy četl jednotlivé části knihy.... a upřímně i on sám se u toho bavil. Nikdy tuhle knihu nepustím, protože ačkoli už si pamatuji jen ty vybrané části, jednou ji budu číst svým dětem...Přiznávám tak, že je hodnocení spíše pocitové, ale přeci jen.... ten příjemný pocit, který ve mne kniha i vzpomínky na ni vyvolávají přece stojí za nejlepší možné hodnocení.

knih-o-mol
26.03.2021

Chtel bych upozornit na na originalni vydani ve francouzštine. To sem nemohu doplnit, jelikož neni vydáno u nás, ale prodávalo se v Academii, případně si lze pro něj a ostatní skočit do knihovny IFP ve Štěpánské. Je to psáno jednoduchou formou, kterou zvládne i naprostý začátečník a má pocit že čte opravdovou francouzskou knihu. Zároveň může ocenit překlad, například Polívka alias Boullion neboli náš bujon.