Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45534/mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 4.7846

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis (1964)

Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

JIVaJaH

Nádherné počtení, ráda se k Mikulášovi vracím. Doma mám několik dílů.

jerisno

Tuhle laskavou a hravou knížku jsem si poštou objednal někdy ve třetí třídě ZDŠ. Dorazila, když jsem byl v páté. Byl jsem tehdy nemocný (asi nějaká chřipka) a nejstarší brácha ji začal číst, aby mně ukrátil dlouhou chvíli. Hned od začátku jsme se oba chechtali jako "střelení", až se k nám přidal i prostřední brácha a řehot byl trojnásobný. Od té doby jsem ji četl nepočítaně, jak v dětství, tak posléze svým dětem. To už byla jiná doba, přibyly další díly, ale laskavost a přítulnost téhle geniální série zůstala a to i zásluhou nedostižných ilustrací. Osobně se mi líbilo i francouzské filmové zpracování (2009), včetně vynikajícího hereckého obsazení.

kalimero007

Připomínka mého dětství, kdy jsem byla začtená do knihy před odchodem do školy a málem jsem do školy dorazila pozdě.

Hospodyňka

Zarucene rozesmeje.

Olgee
16. lednaodpad!

Knihu znám už jako malá holka. Moc pěkná. Kus dětští. (krásného)

Hanifa

Konečně dočteno. Je to milá kniha, četla jsem ji jako dospělá a bavila jsem se. Sice mi to trvalo půl roku, ale brzy načnu další - jako vyplnění volných chvil a mezer mezi jinými knihami. Hodnocení snižuji za velmi malá písmenka. Je-li to kniha pro děti, tak ty by zajisté uvítali větší písmo jako i přisleplí dospělí.

Evaneva
19.12.2017

Humorné příběhy malého školáka Mikuláše.

B-artX
14.12.2017

Bohužel půjdu proti proudu. V 6. třídě jsme to měli jako povinnou četbu, já u toho umíral.

Arturo.Bandini
04.12.2017

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství.

ddkk
07.11.2017

Výborné počtení, kupodivu i po mnoha letech. Humorné, vtipné, optimistické, laskavé, pohodové....a takové příjemně francouzské!

Jana283
24.10.2017

Skvělý humor. Těšila jsem na každé pokračování, když to kdysi vycházelo v Ohníčku. A pak radost, když vyšla kniha. Tohle nikdy neomrzí. A baví i moje děti. Tak doufám, že v budoucnu i vnoučata, aby se člověk zase mohl vrátit na pláž, kde tatínek říkal: "Jo, když si vzpomenu na kolegy v kanceláři..."

Petroff
30.08.2017

Takovej francouzskej Bořík...

vampiru
30.07.2017

Příjemná kresba a příběhy, které nikoho neurazí. Kniha je už trochu starší, ale stejně dokáže chytnout za srdce i někoho, kdo za této doby nežil. Jeho rodina a všechno hrálo krásně do sebe, že byli všechny příběhy napsané zábavně

Larrissa
11.07.2017

Kniha Mikulášovy patálie se mi velice líbila, byla zábavná, dobrodružná, plná facek a pohlavků! :D Musím přiznat, že je o mnoho procent lepší než film.... Ve filmu dost "příběhů" chybělo... ale líbil se mi!

ComposeAdela
09.06.2017

Nesmrtelný zdroj humoru, který se neomrzí ani po mnoha přečteních.

Samira
12.05.2017

Opravdu výjimečná klasika, která nesmí chybět v knihovně žádného rošťáka. Ocení ji děti a dospělí asi ještě o kousek víc. Jak krásné bylo na chvíli uniknout pomocí čistých, kouzelných a přesných point jednotlivých povídkových kapitol.
A ilustrace ty jsou samostatnou kapitolou, nádhera.
Doporučuji!

MinaHawke
01.05.2017

Skvělá kniha, u které se nelze nudit.

bara9550
24.03.2017

To je prostě pecka! žejo?
Kdo zkoušel kouřit u potoka "doutníky" ?
Těm kytkám tak říkám dodnes :)

kap66
19.03.2017

Jen několik dětských knížek obstojí při opětovném čtení dospělýma očima; tahle stoprocentně. Vy starší - pamatujete, jak vycházely Mikulášovy patálie v Ohníčku? Já je mám dodnes schované - snad proto, že sehnat tehdy (v 70. letech) cokoliv v knižní podobě často nešlo, snad i proto, že jednou tam byla po nějaké perfektní Mikulášově příhodě, u které jsem se opět nahlas smála, připojena studená sprcha - poznámka o předčasném úmrtí Reného Goscinnyho. Bylo mu 51 let, škoda přeškoda. Na druhou stranu - kdyby tady po každém člověku zůstalo něco takového, jako je tato knížka, něco, co lidem prodlužuje život (protože smích tohle prokazatelně dělá) - no nebyla by to nádhera?

jana277
15.01.2017

Celé desaťročia sa k nej vraciam.

Klárai
21.12.2016

Bezvadná kniha!

JAnD
13.12.2016

Kniha je vtipná. Až tak vtipná, že jsem ji zatím nedokázal dočíst, prostě mi tento styl humoru stačí v menších dávkách.

ManželéMannovi
08.11.2016

Kniha super, film se myslím taky povedl a divadelní představení od divadla v Celetné vynikající.

Mann

laepus
20.10.2016

Tohle nejde nemít rád - Mikuláš, Kryšpín, Celestýn, Valentín... Nejlepší partička co znám. Jak se vždycky zhádají do krve, dají zabrat rodičům, učitelům i sousedům, ale vždycky to nějak dopadne - vždyť jsou to přece kluci. Měla by to být povinná četba pro současnou obtloustlou obrýlenou tabletovou generaci!

Juzzy
23.08.2016

Přiznám se, že bych tuto knihu svého dětství (přečteno kdysi dávno 3x či 4x) už asi nikdy nevzal do rukou, nebýt čtenářské výzvy... Jsem moc rád, že jsem se opět vrátil mezi Mikuláše a jeho kamarády, povětšinou rošťáky. Jejich příběhy jsou nesmrtelné. Tak úžasné pocity po přečtení jsem neměl kdysi ani z kultovní Honzíkovy cesty. :-) - Goscinny je mistrem slova, Sempe mistrem kresby - ty jsou opravdu jedinečné!

AnSe
18.07.2016

Kniha mého dětství. Velmi málo knih se vryje do paměti dítěte, Mikuláš do tohoto mála patří.

Filmová verze ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, nicméně přesto film nezavrhuji.

montaana219
10.07.2016

Mikuláš nikdy nezklame :-)

Fantýna
28.03.2016

Příběhy o Mikulášových příbězích je opravdu oddechová četba s krásnými obrázky. Myslím si, že to může číst i dospělí lidé.

Briv
26.02.2016

Četla jsem ji poprvé až jako dospělá, ale knížka je opravdu prima. Fakt dlouho jsem se všem těm hláškám smála:). Bože a ty obrázky, ty jsou fantastické.

"Večer jsem nedostal moučník, ale to nevadí, Lojzička je bezva, až budu velký, vezmu si ji za ženu. Má senzační šupy!"
"Dost! Na místa! Nebudete na slavnosti hrát žádnou hru. Nechci aby pan ředitel viděl něco takového! " Zůstali jsme na ni koukat s otevřenou pusou. To je poprvé, co jsme zažili, aby se paní učitelka rozhodla potrestat ředitele!

MatesBBB
31.01.2016

Moje oblíbená dětská knížka. Přečetla jsem ji snad dvacetkrát....