perpe2a perpe2a komentáře u knih

Dítě Dítě Fiona Barton

Moc dobře napsaný psychothriller o ztraceném a pohřbeném dítěti...tajemství...a skvěle propletené vztahy. Moc doporučuji.

09.05.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Hodně zvláštní a neobvyklý hororový příběh, trochu apokalyptický. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout a musela jsem přečíst na jeden zátah, jinak to nejde...kniha vás nepustí. Za mě ano.

09.05.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Psychologický román o pomstě bývalé manželky. Super napsané a super čtivé. Za mě rozhodně ANO.

09.05.2019 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Krásný ženský román, jehož děj se odehrává v Toskánsku. Příběh angličanky, která se usadí v této neskutečně nádherné krajině, kde jsou kapitoly ukončeny i několika recepty pravé italské kuchyně. Moc se mi to líbilo, byla to příjemná, milá, oddechová kniha, která vás vtáhla do italské atmosféry. Občas jsem při čtení opravdu vnímala chutě italských pokrmů tak, až mi skoro tekly sliny :-) a má mysl se toulala italskými uličkami a zákoutími. Krásné, krásně vykreslené...a ANO, stojí rozhodně za přečtení.

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl se mi opět moc líbil. Bohužel vše skončilo tak, že budu s netrpělivostí vyhlížet třetí díl. S thrillery se sice poslední dobou roztrhl pytel, ale toto stojí za přečtení, je to super.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborný a napínavý thriller. Rozhodně stojí za přečtení.

09.05.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Skvělá severská krimi, ano, doporučuji.

14.04.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Psychologický román o tom, že vše není tak, jak se zdá a to v manželství i rodině. Byl to takový průměr, dobře se četlo, ale nadšení se nekonalo.

14.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další díl série. Co říct? Zbožňuju knihy Roberta Bryndzy. Další díl mě opět nezklamal a nezbývá, než se těšit na další. Chci hooodně dalších dílů, Erika mě prostě baví. Super čtení, doporučuji.

31.03.2019 5 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

Ženský, společenský román. Celkově je příběh trochu nudný, závěr to mírně vylepšil, takže celkově průměr.

31.03.2019 3 z 5

Sametová kůže Sametová kůže Markéta Harasimová

Kniha je romantický detektivní román s koncem alá červená knihovna. Hodnotím jako průměr, trochu jsem se občas při čtení nudila, zbytečně byly dlouhé některé popisy. Ale celkově je to milé nenáročné čtení pro romantické duše.

31.03.2019 3 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Knížka se mi moc líbila. Tohle je opravdový, nefalšovaný psychothriller. Líbilo se mi, že autorka se nezabývala detailně hlavním zločinem, ale opravdu se zaměřila na psychologické vykreslení postav a to mě hodně bavilo. Přestože byl pachatel předvídatelný, vůbec mi to nevadilo, protože veškerou pozornost jsem měla zaměřenu na postavy. Za mě rozhodně doporučuji všem, co mají rádi psychologické thrillery, asi neuspokojí vyhledavače brutalit. Stojí za přečtení a mohu doporučit.

31.03.2019 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Hluchavky mě naprosto uchvátily. Tato kniha popisuje příběhy dvou lidí, Evy a Honzy. Jejich život od narození až do dospělosti, kdy se jejich životy protnou. Oba mají společný rys a to hluchotu. Zatímco Eva pochází ze slyšící rodiny, Honza má oba rodiče hluché. V knize je nádherně a citlivě popsáno, co a jakým způsobem oba zažívají a to jak doma, v rodině, ve škole, ve vztazích. Jaké překážky musí překonávat ze strany společnosti i sebe samých. Smekám klobouk, jak jsou citlivě popsány emoce a prožívání. Tato kniha mě chytla za srdce. Mnoho věcí jsem si díky ní uvědomila. Celou dobu jsem oběma hrdinům přála šťastný konec a tuto knihu si budu v budoucnu určitě nejednou ještě číst. Myslím si, že přesně takový příběh by měl být ve školách povinnou četbou. Tleskám autorovi a určitě si přečtu další jeho knihu. Rozhodně si ji musíte přečíst!

10.03.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Můj oblíbený autor a skvělá série. Bohužel tento poslední díl nedosahuje kvality předchozích dílů. Ano, čte se dobře, je tam napětí, dobrý styl psaní, ale...zatímco předešlé knihy mě chytly a držely v napětí od začátku až do konce, tady se to nestalo. Spíš bych to zhodnotila jako dobrou detektivku, než jako thriller. I tak stojí za přečtení.

10.03.2019 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Z této knihy mám rozpačité pocity. Velmi zvláštní příběh dvojčat, kdy každá jde jiným směrem, odcizí se a to vše na pozadí drogové závislosti. Řeší se složité rodinné a sesterské vztahy. Bohužel mi část knihy přišla zbytečná a nudná a naopak mi chybělo hlubší vykreslení některých dějů a postav. Proto hodnotím knihu jako průměrnou. Bohužel ve mně nezanechala žádný dojem.

10.03.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Kniha se mi líbila. Nechybělo trochunapětí, trochu erotiky, trochu romantiky. I když nechápu název knihy, který mi k celému příběhu nesedí. Jinak děj má spád, hlavní hrdinka je sympatická a spíše bych knihu řadila mezi napínavé romány vzhledem k romanticko-erotické lince. Jako oddechovka moc dobré.

10.03.2019 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak tohle byla skvělá kniha. Úžasný příběh plný smutku a malých radostí, lidské krutosti i bolesti. Nepřestanete číst, dokud neotočíte na poslední stránku. Rozhodně si zaslouží plných 5 hvězdiček a kdybych mohla, dám i 10. Rozhodně ji doporučuji ke čtení. Za mě zatím nejlepší kniha v tomto roce.

25.02.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Dlouho očekávaná další kniha mé top autorky. Opět skvělý thriller, plný napětí a zvratů. Moc se mi to líbilo, autorka nezklamala, moc se těším na další její tvorbu. Rozhodně stojí za přečtení, neotřelý a zajímavý námět.

24.02.2019 4 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Prvotina od skvělé autorky. Je to slabší romantický příběh, ale jako oddechovka příjemné.

24.02.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Další román mé oblíbené spisovatelky. Byla to romantika okořeněná špetkou napětí. Líbilo se mi, doporučuji.

24.02.2019 4 z 5