Konečně se rozhodni

Natália je rozvedená matka dospívající dcery, zaměstnaná v půjčovně svatebních šatů. Se svými zákaznicemi prožívá jejich radost i nejistotu a dokáže jim poradit, ale sama si neví rady. V osobním životě až dosud příliš štěstí nezažila, manželství s Lacem, který ji stále jen ponižoval, pro ni bylo utrpením a ani vztah se ženatým mužem neskončil tak, jak si představovala. Teď se zdá, že konečně našla toho pravého. Jenže když už si myslí, že je pevně rozhodnutá, najde v poště e-mail, který všechno změní. A Natálie znovu stojí před dilematem, kterého z mužů, jimž patřilo její srdce, má zvolit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217242/konecne-se-rozhodni-EX1-217242.jpg 3.875

Konečne sa rozhodni (2011)

Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Motto

Kniha Konečně se rozhodni

Danago

Moc příjemné odpočinkové čtení. Kniha mě nezklamala. Moc dobře se četla.

LeSk
27.10.2018

Výborna spisovatelka, vyborne čtení ... doporučuji.

knihovnička007
25.09.2018

Paní Katarína opět nezklamala. Hezký příběh, místy hodně smutný, ale takový už je život. Opravdu má někdo takové šílené manželství? Opravdu se někdo takhle mstí prostřednictvím dítěte? Zpočátku mne Natália štvala, jak si pořád stěžovala, až později jsem během čtení pochopila, jaký je její život. Na mne tam bylo hodně negativního čtení, až jsem měla občas chuť číst něco jiného.
Ale nakonec hezké, odpočinkové čtení. Za dva dny přečteno. :)

Tebby
24.08.2018

Kniha by se klidně mohla jmenovat jedna nuda za druhou. Celá kniha je strašně depresivní a navíc nepřichází se žádným neotřelým tématem. Nebýt výzvy, ani ji nedočtu.

Ivuska.09
29.05.2018

Gillerovou mám jako autorku moc ráda. Ani tentokrát nezklamala: ačkoli si hlavní hrdinka prožila své, nakonec se na ní osud dokázal i usmát. Vše je uvěřitelné, zkrátka jako ze života. Bylo zde i hodně pasáží, které mě "zvedly ze židle". Pěkné čtení pro ženy, Konečně se rozhodni mohu doporučit.

Sofie75
24.04.2018

Je to již druhá kniha od této autorky a moc se mi opět líbila. Její čtení mě opět hnalo dopředu. Byla tam i smutná pasáž, která bohužel k životu taky patří. Za mě určitě doporučuji a už se těším na její další knihu.

josska
28.01.2018

Knížka se mě moc líbila,místy smutná a hlavně ze života,určitě si přečtu i další knížky autorky,které jsem ještě nečetla

Januli
29.09.2017

První kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Čtivé, místy zábavné i smutné.

barbora0275
20.09.2017

Neni to spatna kniha, je velice ctiva, takova oddechovka. Pribeh dnesni ctyricatnice - padesatnice, ktera si v zivote musela leccim projit - zametani manzelem, jeho rodinou, posleze milencem. Dnesni zeny si to ani neumi predstavit, ale tehdy to byla 90.leta a vnimani zen takoveto proste bylo. Vsechno ale dobre skonci. Urcite si od autorky prectu i dalsi knihy.

trdlo1
01.06.2017

Určitě si přečtu další knihy této spisovatelky

Tylinka
28.02.2017

Moc hezky napsané. Pana manžela bych zabila z fleku a tu jeho povedenou rodinku bych si taky podala. Jen je fakt, že jsem chvílemi přemýšlela v kterém časovém úseku se nacházím.

Aleh
24.03.2016

Opět příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Vyprávění mělo spád, nebyla tam žádná hluchá místa. Příběh je vyprávěn retrospektivně. Vždy je čtenář upozorněn na dobu, ke které se daná kapitola vztahuje. Všechny zmińované postavy hrají v příběhu důležitou roli. Hlavní postavu autorka nešetří, ale Natálii těžké životní zkoušky posilují. Zase příběh, který dokazuje, že ženy toho ve svém životě dokáží hodně překonat. Ne všichni lidé však mají dobré úmysly. A takovým se snažme v životě vyhýbat - Laco, jeho matka, jeho sestra...

locin
15.02.2016

Občas jsem měla chvíle kdy jsem něvěděla v jakém časovém období se právě nacházím.
Ohledně dějové stránky jde hlavně o dnes už celkem běžnou manželskou krizi i když mi bylo hrdinky nesmírně líto. S takovým manželem žít je prostě otřes.
I přesto že toto je smyšlený příběh je mi jasné, že úplně bez reálného námětu rozhodně nebude.
Rozhodně to není kniha odpočinkového stylu.
Určitě by se mi i líbilo kdyby se spisovatelka více vydala směrem, kde zachycuje práci hlavní postavy, v půjčově svatebních šatů. To mě z toho všeho nejvíce zaujalo :)

kika 13
07.07.2015

Smutně psané o lidském štěstí a obyčejném životě po boku někoho kdo si mě bude umět vážit a bude mi i oporou.
Knížka se mi četla dobře,ale nebylo to moc veselé čtení.

Šánka
20.06.2015

Opravdu název knihy vystihuje postoj hlavní hrdinky k životu, její neschopnost něco se svým životem provést a rozhodnout se.
Kniha se nečte špatně, ale není tam snad nic pozitivního, taková bezmoc. Špatné partnerské a rodinné vztahy, tragické události. Skoro jako by se spisovatelka snažila do knihy nacpat z toho života co nejvíc zlého.
Kdyby kniha měla víc stran, tak ji nedočtu.

Ankavi
13.06.2015

Od knih tohoto typu čekám, že mě rozptýlí, přivedou na jiné myšlenky, odvedou od běžných starostí. Nemusí být přehnaně romantické ani sladkobolné, ale chci od nich relax. Tato kniha můj jediný požadavek bohužel nesplnila. Cítila jsem se po celou dobu čtení iritovaná, vadilo mně chování většiny postav, včetně Natálky. Nicméně musím uznat, že kniha čtivá je, avšak nevyrovná se knihám Táni Keleové-Vasilkové či Magdy Váňové, které taky řeší příběhy ze života, ale o mnoho zdařilejším způsobem. Za mě slabý průměr.

amysa
06.04.2015

Moje první knížka od autorky a i když píše celkem čtivým a předvídatelným stylem, tak jí asi stejně moc vyhledávat nebudu... Nebráním se, není to zase tak úplně špatné, ale já mám v plánu si přečíst ještě tolik knížek, že si prostě chci vybírat takové, u kterých pak nemám pocit ztráty času... Tady mi především vadila ( tak jako i u Magdy Váňové ) ta přehnaná a zbytečná dramatičnost děje, která pak ve finále vyzní jako laciná telenovela... Asi je to takový trend, napasovat do děje co nejvíc zvratů, aby se čtenář nenudil, ale pro mě stále platí, že méně znamená více, takže si asi tyto novodobé románky musím odpustit... Nejsem naivní, vím, že se to v běžném životě taky děje a že je těch tragédií kolem nás nepočítaně, ale já už jsem asi všeho tak nějak přesycená a chci se ve čtení dostat někam jinam, dál, chci prostě víc... A to se tady nepovedlo, nic mi to nepřineslo, nedalo, prostě přečtu a zapomenu...

dencuska
09.03.2015

Od tejto autorky mám prečítané už takmer všetky knižky a na začiatku čítania tejto knižky som mala pocit, že je bude jedna z tých slabších. Postupne som si však napravila názor, keďže som sa od knihy len ťažko odtŕhala. Autorka opäť nesklamala, čítanie zo života a oddychové :) Odporúčam.

jasmína
01.03.2015

Konečně kniha, která nemusela být od nějaké cizí spisovatelky, aby mě chytla a nepustila, dokud jsem nebyla na konci.

Možná hodně zamotané, ale děsilo mě, co člověk musí zkusit, když narazí na tak děsného manžela, jako měla Natálie. Ještě, že pak dcerka Natálka snad pochopila, jaký ten "táta" vlastně je.....

"Nevěsta" Kvetka, tam děj vyústil skoro ve thriller, a opravdu nemám knize co vytknout, jedn snad hodně postav, ale naprosto dolišných povah, že ani to mi nevadilo.

Takže jsem si nepletla ani Tamaru se Žofkou, Vlastu, Jiřinku, ani LIbora, Vaša a Zdena :)

1v8na
24.02.2015

Spoiler - Knihu jsem četla ve slovenštině. Příběh se mi velmi líbil. Byl velmi citově založený a slovenština to jen podporovala. Laco byl dle mého totální idiot. Rýpal stále do Natálie, níc mu nebylo dobré, všechno mu vadilo. Když se Natálie chtěla s Lacem rozvést, tak jí Laco vydíral tím, že ji sebral Natálku, jejich společnou dceru a naočkoval ji proti vlastní matce. Bylo mi Natálie, hlavní hrdinky velmi líto, ovšem zároveň na druhou stranu nechápu, proč hledala útěchu zrovna u ženatého muže.

Leniiis
10.02.2015

Její knížky prostě mám ráda!!:-)

Peace
10.12.2014

"Někdy, když se zachováte správně, to bolí k zešílení."

Kniha je klasickou vztahovou oddechovkou, která neurazí, nenadchne.
Měla jsem trošku problém s hlavní hrdinkou, která byla prototypem superženy, kolem níž se nejen motá hned několik osudových mužů, ale která zvládá kamion těžkých ran osudu v podstatě sama. Chvílemi mi vadilo i její moralizování (konkrétně ustavičné hodnocení životního rozhodnutí jejího bratra bylo až protivné), přičemž sama měla v některých situacích sama co říkat.
Abych byla upřímná, znovu bych se ke knize již nevrátila.

hatuli
24.11.2014

Kniha se čte velmi dobře :-)Citová.Super na zimní dlouhé večery :-)

bookcase
29.09.2014

Přečteno za odpoledne, autorka píše fakt čtivě. Čas od času mám tyhle romantické knihy ze života ráda.

MartinaF
12.09.2014

Přečteno. Po dlouhé době nápor na city. Natálie mi byla hodně sympatická, neměla to v životě moc lehké, navíc měla příšernýho manžela a otřesnou tchyni a švagrovou. Vřele doporučuji přečíst, byly to moc příjemně strávené chvilky.

pro ženy

Katarína Gillerová