perpe2a perpe2a komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Předchozí kniha Kavárna v Kodani s emi moc líbila. Tato je na mě už moc sladká a romantická. Ale je to příjemné letní oddechové románové čtení.

08.08.2019 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Přestože je to moje top autorka, tento přběh mi přišel malinko slabší, i když celkově hodnotím 4 hvězdičkami. Myslím, že příběhy z hlubší minulosti sedí Erskinové lépe. Ale i tak je kniha čtivá a dobrá.

08.08.2019 4 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Válečný román. Nebylo to špatné, ale jelikož už mám načteno poměrně dost, přišlo mi to jako lepší průměr.

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Příběh o vztazích matky s adoptivní dcerou, závěr s nádechem romantiky. Bylo to moc příjemné, milé čtení.

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Docela drsný psychothriller. Dost dobrý.

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Opět mě autor nezklamal, druhý díl je stejně skvělý jako Medvědín. Nádherně vykreslené lidské emoce, vztahy, prožívání, prostě TOP.

07.07.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Další skvělá knížka autora o životě obyvatel v malém městě a vzájemných vztazích, smutku, soudržnosti i štěstí.

07.07.2019 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Gotický upírský román, toto není můj styl, docela jsem se nudila.

07.07.2019 2 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Krásný, romantický příběh z Austrálie.

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Hodně zvláštní příbeh o složitosti vztahů, trochu nuda, ale závěr překvapil. I tak za mě 3 hvězdy.

07.07.2019 3 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Danielle Steel

Knihu odkládám po 60 stránkách. Vůbec mě nezaujal ani děj, ani postavy a nehodlám plýtvat časem na nepovedenou knihu.

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

O ničem.

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Tak to není můj šálek kávy. Za mě nee.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tuto knihu jsem absolutně nepochopila. Už hadrový panák mě nepřesvědčil a toto je za mě teda propadák.

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

No když vidím ty nadšené komentáře a plný počet hvězdiček, tak si říkám, že jsem asi četla jinou knihu. Začátek byl výborný rozjezd, skvělá myšlenka příběhu, který se mohl rozjet v dobrý psychothriller. Bohužel to bylo pouze na prvních čtyřech stránkách. To bylo to nejlepší z knihy. Pak to mělo značně sestupnou tendenci a neustálé tlachání a motání se v kruhu. Po přečtení dvou třetin jsem bojovala s nechutí knihu dočíst, protože mě nudila. Celé rozluštění "oné" záhady bylo tak průhledné, až jsem si říkala, že to musím dočíst jen proto, že určitě přijde zvrat, který můj dojem z knihy zachrání. No, nepřišel. Takže mě se kniha nelíbila a jsem zklamaná, předchozí knihy autorky mě bavily, tato za mě nee.

26.05.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný, citlivě napsaný příběh. Po dočtení mi vyhrkly slzy a já autorce tleskám a chci další díl, chci pokračování. Skvěle vykreslené postavy, mezilidské vztahy..všechno se mi líbilo. Za mě jedno obrovské ANO, přečtěte si.

25.05.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Velmi zajímavý příběh dívky, která pátrá, proč její matka v minulosti zavraždila bratra a spáchala sebevraždu. Těžké téma, napsané lehkou rukou. Četlo se to velice dobře, nutilo vás to číst dál a dál až na poslední stránku. Ale právě kvůli podivnému závěru, který jsem doteď jaksi nepochopila nemůžu dát plný počet hvězdiček. Mé hodnocení: výborně napsané, trochu depresivní, čtivé, chytlavé, ale pro mě podivně ukončené. Rozhodně ale stojí za přečtení.

25.05.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásně napsaný ženský román, ve kterém je trochu romantiky, trochu psychologie, trochu vůně a trochu chuti, trochu pohody a hlavně hodně hygge. Moc se mi to líbilo. Když jsem četla kapitoly z Kodaně, úplně jsem plula ulicemi a cítila tu vůni kávy a pečiva. Příběh byl moc milý, takové pohlazení ženské duše, žádné prvoplánové tlachání. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji moc.

25.05.2019 4 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Pohodový ženský román, ve kterém sledujeme život tří žen z jedné rodiny a jejich pohled na svět, na život a cestu, kterou si zvolí. Tak stejné a přitom tak odlišné. Bylo to moc hezky napsané, velmi čtivé a oddechové. Kniha je útlá, takže k odpolední kávičce jako stvořená. Za sebe mohu doporučit.

25.05.2019 3 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Miluji autorku a každou její knihu netrpělivě vyhlížím a pak hltám. Ale u této knihy jsem se zpočátku jaksi nemohla začíst. První třetina mě moc nechytla a i mě trochu nudila. Jenže to by nebyla S.J.Bolton, aby se to tak vyvíjelo dál. V necelé půlce se do mě příběh zakousnul a už mě nepustil až do úplného konce. A ten konec, tak to byla pecka, palce hore. Takže ANO, můžu zase doporučit.

09.05.2019 4 z 5