Čekala jsem dlouho!

Krev není voda. Jak spolu vycházejí ženy z jedné rodiny, když má každá úplně jinou představu o tom, jak chce svůj život prožít? Změnilo se toho tolik v lidské společnosti? Nejstarší Květa se upíná k modelu muž živitel, její dcera Martina prahne být úspěšnou podnikatelkou a mladší Anička se touží uživit svojí kreativitou. Opravdu chtějí to, co si vysnily, nebo je osud jenom zkouší, co vydrží? Jak jejich životy ovlivní partneři, a co když do jejich života zasáhne emigrace, nemoc nebo smrt? Říká se, že teprve v bolesti člověk pozná své hlubší vědomí. Kniha Čekala jsem dlouho je o soužití tří generací v letech 1968 až 2015. Zjistíte, že nikdy není pozdě a že na svou životní lásku je možné čekat i padesát let. Děj knihy vás vtáhne natolik, že se v ní občas najdete – ať v roli babičky, matky, dcery, vnučky, nebo jako děda, otec, manžel, milenec, či syn někoho z nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251837/cekala-jsem-dlouho-251837.jpg 425
Romány, Literatura česká
Vydáno:, AMI Publishing

Kaprov
29. listopadu

Nejlepsi kniha, kterou jsem precetla od teto autorky. Psychologicky roman o trech zenach z jedne rodiny.

Šmoulinka1980

Od této autorky jsem přečetla již více knih a ještě ani jednou jsem nebyla zklamaná. "Čekala jsem dlouho" je příběhem tří žen jedné rodiny - matky, dcery a vnučky. Autorka velmi zdařile popisuje charakter a životní osud každé z nich. Knížka je příjemnou "jednohubkou", kde děj svižně plyne a není nouze ani o překvapivé momenty. Nenáročné čtení spíše pro ženy :-).

agatha2

Je to má druhá kniha paní Šárkové a opět se mi líbila. V této poměrně útlé knize se jí povedlo zachytit poměrně dlouhé údobí života tří žen z jedné rodiny. Byla moc dobře popsána rozdílnost jejich povah. Babička, matka a dcera, tři ženy jednoho rodu a tak moc odlišný život a pohled na něj. Kniha se četla velmi dobře.

medlovice

Nečetla jsem ji dlouho ! Vtipně, svižně napsané , realně popsané osudy několika žen , které jsou sympatické . Každá generace má to svoje , moje sympatie patřily Martině . Moc by mě zajímalo jaký by byl její osud a život kdyby Vilem neutekl . Ale stará láska nerezaví . Dobrý obal a nadpis na obálce neměl chybu.

alnahu

I mě tato kniha ze života oslovila-příběh tří generací žen matky, dcery a vnučky v období od roku 1968 do roku 2015 , kdy každá hledá své životní uplatnění. Dobré čtení ,také si ráda přečtu další knihy od této autorky.

Danago

Příběh začíná v roce 1968 a děj nás postupně přenese až do současnosti. Je zde docela dramatickým a strhujícím způsobem popsán život tří žen : matky Květy její dcery Martiny a vnučky Aničky. Každá v životě vsadí na jinou kartu, přesto nežijí úplně tak jak si to vysnily.
Knížka má spád a napětí i šokující momenty. Za mě skvělá kniha od české autorky. A zkusím i další její knížky.

ji69ri

Dobře popsané tři ženy. Babička, matka a vnučka. Rozuzlení, kdy matka svoji velkou lásku potká až za skoro půl století, bylo dobře a srandovně napsané.

MartinaF

Krátká novela, která mě mile překvapila. Příběh tří žen, každá z nich je úplně jiná a každá se musí potýkat s jinými starostmi. Určitě doporučuji k přečtení. Ze všech knih, které jsem od této autorky četla, se mi tato líbila nejvíce.

danise
14.07.2017

Román, kde je dobře popsán život tří žen...babičky, matky, dcery. Kniha má spád, možná by mohla být rozvláčnější, ale zase vás nutí ji neodložit a číst. Rozuzlení je zajímavé.

vlkcz
02.03.2017

Příběh zajímavý, jen mi v první části neseděla zvolená, takřka reportážní, forma. Pokud je záznam životů všech tří hrdinek podán nezúčastněným stylem zápisů z městské kroniky, tak je těžké příběh hlouběji prožívat.
Ve druhé části je už jazyk mnohem barvitější, přibude dialogů, bohužel s blížícím se předvídatelným koncem trochu klesá zvědavost, jak to vlastně dopadne.

1alena1
30.09.2015

Prima čtení na dovolenou, příběh ze života o různých pohledech žen tří generací k manželství i k mateřství. Spisovatelka mě zaujala, budu se snažit přečíst i její další knížky.

zdehan
16.07.2015

Moc pěkná kniha slabá přečteno za jedno odpoledne,dobře se četla je ze života.