Čekala jsem dlouho!

Čekala jsem dlouho! https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251837/bmid_cekala-jsem-dlouho-251837.jpg 4 47 23

Krev není voda. Jak spolu vycházejí ženy z jedné rodiny, když má každá úplně jinou představu o tom, jak chce svůj život prožít? Změnilo se toho tolik v lidské společnosti? Nejstarší Květa se upíná k modelu muž živitel, její dcera Martina prahne být úspěšnou podnikatelkou a mladší Anička se touží uživit svojí kreativitou. Opravdu chtějí to, co si vysnily, nebo je osud jenom zkouší, co vydrží? Jak jejich životy ovlivní partneři, a co když do jejich života zasáhne emigrace, nemoc nebo smrt? Říká se, že teprve v bolesti člověk pozná své hlubší vědomí. Kniha Čekala jsem dlouho je o soužití tří generací v letech 1968 až 2015. Zjistíte, že nikdy není pozdě a že na svou životní lásku je možné čekat i padesát let. Děj knihy vás vtáhne natolik, že se v ní občas najdete – ať v roli babičky, matky, dcery, vnučky, nebo jako děda, otec, manžel, milenec, či syn někoho z nich.... celý text

Jana283
27.06.2023 1 z 5

Nikterak obohacující povrchní čtení. Čekala jsem až to konečně skončí...

knihovniceS
23.10.2020 3 z 5

Čekala jsem dlouho! Další jednohubka, která nezarmoutí. Příběh jedné rozvětvené rodiny, který se odehrál během půlstoletí. Zajímavé postoje žen v rodině mě až rozčilovaly. Nechybí láska, zármutek a konec mě překvapil. Příběh je napsaný dost stručně, 50 let života několika generací se vešlo na stovku stran, za to dávám jen 3 hvězdy.

Marika Vanova
25.09.2020 3 z 5

Příběh čtivý, děj trochu splácaný, konec mě moc neuspokojil.

Kalarda
05.01.2020 5 z 5

Za mě nejlepší kniha autorky.

ivka67
27.10.2019 3 z 5

Taková kniha/jednohubka/.

adriane9
23.07.2019 3 z 5

"Láska přeje připraveným a to bez rozdílu věku. Duše nemá věk."
Oddechovka na jedno odpoledne. Vzhledem ke stům stranám je příběh osekaný, zkrácený na minimum, jako nějaký deník v bodech což je škoda. I tak to bylo fajn na čtení

perpe2a
25.05.2019 3 z 5

Pohodový ženský román, ve kterém sledujeme život tří žen z jedné rodiny a jejich pohled na svět, na život a cestu, kterou si zvolí. Tak stejné a přitom tak odlišné. Bylo to moc hezky napsané, velmi čtivé a oddechové. Kniha je útlá, takže k odpolední kávičce jako stvořená. Za sebe mohu doporučit.

EvaEmma
25.02.2019 4 z 5

Super pohodové čtení na odpoledne. Čtivá a oddychová kniha. Vše podstatné bylo napsáno níže.

lagina
21.02.2019 3 z 5

Jednohubka, pripada mi to trochu neucelene, jako kdyby mela autorka vic nametu a umele to dala do pár osob. V zacatku knihy jsem si rikala ze mam obcas pocit ze presne takove tri zeny ziji ve mne a biji se ...

Anie94
26.01.2019 4 z 5

Autorku jsem objevila diky ctenarske vyzve a jsem za to rada. Mile a dokonale zde popisuje nelehky osud tri zen napric generacemi. Je to neco, s cim se muze setkat kazdy z nas. Pribeh je tak obycejny az je neobycejny a tu knihu proste neodlozite dokud se nedozvite jak to dopadne. Kniha je velmi outlounka, takze na ten konec neni nutny cekat dlouho.

JancaMia
11.01.2019 5 z 5

Krásná kniha o osudu tří žen a také o tom jak může být život hořký a zároveň sladký a lehkosti života bytí .. a také o tom jak dokáže být život pořádně spletitý ... čte se jedním dechem nedá se otrhnout a ohromně silné a dojemné .. a ještě něco osobně chápu co a proč a jak "musely" udělat ..

Kaprov
29.11.2018 5 z 5

Nejlepsi kniha, kterou jsem precetla od teto autorky. Psychologicky roman o trech zenach z jedne rodiny.

Šmoulinka1980
30.07.2018 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla již více knih a ještě ani jednou jsem nebyla zklamaná. "Čekala jsem dlouho" je příběhem tří žen jedné rodiny - matky, dcery a vnučky. Autorka velmi zdařile popisuje charakter a životní osud každé z nich. Knížka je příjemnou "jednohubkou", kde děj svižně plyne a není nouze ani o překvapivé momenty. Nenáročné čtení spíše pro ženy :-).

Knižní střípky
29.07.2018 3 z 5

Je to má druhá kniha paní Šárkové a opět se mi líbila. V této poměrně útlé knize se jí povedlo zachytit poměrně dlouhé údobí života tří žen z jedné rodiny. Byla moc dobře popsána rozdílnost jejich povah. Babička, matka a dcera, tři ženy jednoho rodu a tak moc odlišný život a pohled na něj. Kniha se četla velmi dobře.

medlovice
11.07.2018 3 z 5

Nečetla jsem ji dlouho ! Vtipně, svižně napsané , realně popsané osudy několika žen , které jsou sympatické . Každá generace má to svoje , moje sympatie patřily Martině . Moc by mě zajímalo jaký by byl její osud a život kdyby Vilem neutekl . Ale stará láska nerezaví . Dobrý obal a nadpis na obálce neměl chybu.

alnahu
21.06.2018 4 z 5

I mě tato kniha ze života oslovila-příběh tří generací žen matky, dcery a vnučky v období od roku 1968 do roku 2015 , kdy každá hledá své životní uplatnění. Dobré čtení ,také si ráda přečtu další knihy od této autorky.

Danago
21.06.2018 4 z 5

Příběh začíná v roce 1968 a děj nás postupně přenese až do současnosti. Je zde docela dramatickým a strhujícím způsobem popsán život tří žen : matky Květy její dcery Martiny a vnučky Aničky. Každá v životě vsadí na jinou kartu, přesto nežijí úplně tak jak si to vysnily.
Knížka má spád a napětí i šokující momenty. Za mě skvělá kniha od české autorky. A zkusím i další její knížky.

ji69ri
17.05.2018 5 z 5

Dobře popsané tři ženy. Babička, matka a vnučka. Rozuzlení, kdy matka svoji velkou lásku potká až za skoro půl století, bylo dobře a srandovně napsané.

MartinaF
12.05.2018 4 z 5

Krátká novela, která mě mile překvapila. Příběh tří žen, každá z nich je úplně jiná a každá se musí potýkat s jinými starostmi. Určitě doporučuji k přečtení. Ze všech knih, které jsem od této autorky četla, se mi tato líbila nejvíce.

danise
14.07.2017 5 z 5

Román, kde je dobře popsán život tří žen...babičky, matky, dcery. Kniha má spád, možná by mohla být rozvláčnější, ale zase vás nutí ji neodložit a číst. Rozuzlení je zajímavé.

pro ženy rodinné vztahy ze života osudy žen české romány

Danka Šárková
česká, 1969
2011  64%Nezlomená osudem
2016  80%Světlo a tma
2015  77%Čekala jsem dlouho!
2018  75%Ukradené dětství Kamily
2014  61%Tři plus jedna

Kniha Čekala jsem dlouho! je v