perpe2a perpe2a komentáře u knih

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Psychologický román, který se dobře čte. Děj je sice předvídatelný, ale i tak se mi kniha moc líbila.

24.02.2019 4 z 5

Nezlomená osudem Nezlomená osudem Danka Šárková

Příběh o psychickém a fyzickém násilí v manželství, začarovaný kruh, ze kterého je těžké se vymanit. Hledání cesty ven. Četlo se to dobře, i když příběh je smutný. Za mě průměr.

24.02.2019 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Další psychologický a napínavý román. Kniha se mi líbila. Občas mi lezlo na nervy to neustálé přemýšlení a rozebírání detailů a myšlenek prostřední sestry, ale chápu, že vzhledem k jejímu povolání psychoterapeutky to tak nějak koncepcí zapadalo do děje. Závěr byl zčásti předvídatelný, ale odhalení na závěr rozhodně překvapivé bylo. Otázkou ovšem zůstává, do jaké míry by to bylo opravdu reálné. No to ať si posoudí každý sám. Já mám trochu pochybnosti. Ale celkově se mi kniha moc líbila, popravdě nešla odložit z ruky, dokud jste tomu nepřišli na zoubek.

12.02.2019 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Tento díl mi přišel poněkud průměrný. Čekala jsem více napětí, více akce a tady se mi to až tak nenaplnilo. Z celé série je za mě tento díl nejslabší.

12.02.2019 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skvělá kniha. Trochu psychologická, trochu ženská, trochu romantická a trochu napínavá. Prostě takový fajn koktejl, který způsobí, že jakmile začnete číst, nepřestanete až do poslední stránky a budete napnutí jak struna od houslí, jak to vše dopadne. Je to strhující, nečekané, překvapivé a super čtivé. Za mě po delší době kniha, které dávám plný počet hvězdiček a že já s nimi tedy šetřím :-) Rozhodně stojí za přečtení.

04.02.2019 5 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Mám paní Halinu moc ráda, její knihy sbírám, ale tuto jsem si půjčila z knihovny a udělala jsem dobře. Za mě je to slabý odvar dřívějších humorných knih. Tady jsem se ani neusmála. Celé mi to přišlo jako takové nostalgické vzpomínání starší dámy- vdovy na některé své milostné zážitky. Bohužel mě to nijak neoslovilo.

04.02.2019 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Druhá kniha od autora. První "Ta přede mnou" se mi líbila moc. Musím říct, že ani tato mě nezklamala. Bylo to nepředvídatelné, čtivé, celou dobu jsem měla opravdu pochybnosti, komu mohu věřit a to mě hodně bavilo. Kniha byla super a moc doporučuji.

04.02.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Taková zvířecí pohádka o ničem. Kráva, krocan a prase se rozhodnou, že utečou z farmy a vydají se do světa, kde se tyto druhy uctívají a nezabíjí. No, ne vše, co na první pohled vypadá růžově, takové v reálu je. Je to opravdu knižní kravina, ale jako oddech a výplach mozku to docela šlo.

04.02.2019 2 z 5

Vadí, nevadí Vadí, nevadí James Patterson

Celkem napínavá detektivka, trochu dost politická, čtivá, má to spád, mohu doporučit.

04.02.2019 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Dávná tajemství, odkrývání minulosti, pátrání na vlastní pěst, temná zákoutí internátní školy...Jo, bylo to super. Sice na mě trošku pomalejší rozjezd, ale pak už mě kniha nepustila. Doporučuji těm, co se trochu rádi bojí přízraků.

28.01.2019 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výborné, napínavé, děj má spád. Když jsem si myslela, že vím, po pár stránkách jsem byla zase vedle. Rozhodně super čtení, vřele doporučuji.

28.01.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Bohužel tak špatný překlad, špatné skloňování, předložky, pravopisné hrubky.....to vše mi naprosto znechutilo prvních 100 stran, že jsem chtěla knihu odložit. Nechápu, že nakladatel pustí do oběhu takový češtinový paskvil. Naštěstí na doporučení dalších knihomolů jsem knihu dočetla, i když ty hrubky byly dost rušivé. Příběh to byl velmi krásný a dojemný. Rozhodně si nezaslouží to, co nezvládnul korektor, potažmo nakladatel. Celou knihu to ponižuje na nižší úroveň a to je velká škoda. Je mi líto, ale další knihy už si od nich neobjednám.

28.01.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásný, ženský, romantický, citlivý román. Moc se mi líbil celý příběh a nápad čtení z deníku. Je to příběh dojemný a krásně pohladí každou romantickou duši. Já mohu jen doporučit.

14.01.2019 5 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Jako oddechovka se mi kniha líbila. Ano, je to téma, které se nebude líbit všem, ale mě soužití černochů s českými ženami zajímalo. Určitě si další knihy od autorky přečtu.

14.01.2019 4 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Kniha mě dostala. Je emočně hodně silná, zanechá ve vás myšlenky na příběh a život 4 členů jedné rodiny. Každý přednese svůj pohled a svá tajemství. Je to místy surové, místy smutné, ale hodně krásné, tak nějak zvláštně krásné. Je to kniha, o které budu ještě chvíli přemýšlet, která ve mně něco emotivního zanechala. Stojí za přečtení .

09.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak já se bohužel nemohu přidat k nadšeným čtenářům. Nechápu celý povyk kolem této knihy. Jediné, co je na ní skvělé je obálka. Ale to je vedlejší. K samotnému příběhu. Působí na mě dost nereálně, až naivně, jakým způsobem učitel biologie dokáže doslova, omluvte tento výraz "přečúrat" několik oddělení policie a dokonce i samotnou FBI. Jak mu vše jde, vše zvládne a vše vyřeší...chjo. Mám dojem, že to zavání americkým happyendem z brakového románu, ovšem nově v "thrilleru". Za mě zklamání, dost laciný průměr.

09.01.2019 3 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Po knize s tématem Magdaleniných prádelen jsem sáhla podruhé a rozhodně ne naposledy. Téma je velmi silné, smutné, až depresivní. Příběh je napsán moc hezky a děj plyne. Občas jsem sice musela více zapřemýšlet, kdo je kdo, malinko se mi pletly postavy, ale rozhodně to není nic, za co bych ubrala hvězdičky. Za mě je to krásná a emočně silná kniha, která si zaslouží 5 hvězd a spoustu čtenářů. Doporučuji.

06.01.2019 5 z 5

Miluju knížky, které vás rozesmějí, pobaví a ve kterých si opakovaně čtete některé povedené a vtipné hlášky. Tento díl jsem knižně slupla za jedno odpoledne a byla jsem z něj v dobré náladě. Ano, první díl byl nejlepší, ale mě Evžen Boček pořád s Aristokratkou 100x jinak baví. Kdo chce přepnout od starostí, naladit se na pozitivní vlnu, ten ať čte Aristokratku. Doporučuji.

03.01.2019 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Naprosto autorku a celou amišskou sérii zbožňuji. Tato kniha nezklamala, i když oproti předchozím zde bylo méně brutality a psycha. Ale i tak je to skvěle napsané, čtivé a nepřestanete, dokud nejste na poslední stránce. Takže jednoznačně doporučuji ke čtení.

03.01.2019 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Naprosto skvěle napsaný příběh. Zezačátku je rozjezd pomalejší, ale po pár stránkách si vás kniha zadrápne a nepustí až do úplného konce. Nechybí zvraty v ději a při čtení jsem si říkala, ano, vždycky se může stát něco, co váš život převrátí naruby. Nechtěla bych být v roli hlavního hrdiny, ale obdivuji odvahu a vůli nevzdat se. Super kniha, doporučuji moc k přečtení tomu, kdo má rád trochu životního drama.

30.12.2018 5 z 5