perpe2a perpe2a komentáře u knih

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

M.H.Clarková je moje oblíbená autorka, tedy spíše byla. Poslední její tvorba mě nijak zvlášť neuchvacuje. Bohužel tato kniha mi přišla dost naivní, nezajímavá, o napětí vůbec nemůže být řeč. Je to hodně slabý odvar dřívější tvorby. Přijde mi, jako by ztrácela autorka dech. Další díl si nebudu ani kupovat, ani číst. Škoda. Já nedoporučuji, snad pouze čtenářům začátečníkům.

28.10.2018 2 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Tak tohle byla opravdu slátanina. Knížka jakože rádoby thriller, kde se míchá a míchá, až je z toho úplně nezáživné nic. Chování hlavní postavy je někdy tak naivní a nereálné, že nevíte, jestli je to k smíchu, k pláči, nebo k zamyšlení, jestli to myslí autorka opravdu vážně. No bojovala jsem s nechutí knihu dočíst, ale myslela jsem si, že to aspoň vygraduje na konci. A nee. Od půlky knihy jsem tušila a ejhle trefila jsem se. No, za mě podprůměr, ztáta času a škoda investovaných peněz.

18.10.2018 1 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Povídky moc nečtu, mám raději plynulý děj, ale tato kniha se mi moc líbila. Povídky jsou zajímavé a všechny mě zaujaly. Doporučuji a určitě se pustím do další knihy autorky.

14.10.2018 4 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Bohužel tato kniha mě nijak nenadchla. Nepřišla mi ani vtipná, ani zajímavá námětem. Takže za mě nee.

14.10.2018 2 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

Bohužel pokračování knihy Krvavé nebe, která se mi líbila mě absolutně zklamalo. Nejen, že velmi krátké kapitoly mě mátly a chvilkami jsem se v celém ději úplně ztrácela, ale co to bylo? Všechno špatně. Rozjedu, useknu, skočím jinam, další děj..trochu rozjedu, utnu... Ne, za mě tedy rozhodně ne.

14.10.2018 2 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Ponurý a hodně psychologický příběh. Smutná nálada mi zůstala i po dočtení. Nic není, jak se zdá...dokonalé. Je to výborně napsané a neodtrhnete se, dokud nedočtete až do konce. Doporučuji.

07.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Po předchozích dvou knihách (Osm a Bábovky), které se mi moc nelíbily, jsem váhala, zda se pustit do novinky Veselí. Nakonec jsem to zkusila a rozhodně jsem mile překvapená. Knížka se mi líbila, byla zábavná, ze života, občas smutná..ale celkově dobrá. Možná je to také tím, že su z Moravy a tudíž je mi nářečí blízké a mluvíme tak v rodině. Takže za sebe mohu doporučit, ale zřejmě se díky nářečí nebude líbit všem.

07.10.2018 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha byla čtivá, užila jsem si dost napětí a určitě je to dobrý thriller. Ovšem, není to zase nic tak ohromujícího a chvalozpěvného, jak je všude možně prezentováno. Nesedám z ní na zadek, říkám jednoduše, je dobrá. Ne vynikající, to znám lepší kousky. Ale za přečtení stojí. Sice kdybych byla hnidopich, mohla bych vytknout některé okamžiky, které byly tak trochu nereálné a přehnané, ale nechám to tak. Protože celkový dojem z knihy je dobrý. Takže ANO, přečtěte si ji.

01.10.2018 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Na druhý díl Sběratele motýlů jsem se neskutečně těšila. Sběratel motýlů byl skvělý thriller, ale jak už to někdý bývá, druhý díl je naprostá katastrofa. Musím se přiznat, že až do 2/3 knihy jsem vnitřně bojovala, abych knihu neodložila. Stále jsem se ujišťovala, že "TO" přijde....no nebudu lhát, nepřišlo. Sice ke konci už se alespoň začal odvíjet nějaký trochu smysluplný děj, ale to bohužel dojem z celé knihy nezachránilo. Takže za mě slátanina, chaos a do třetího dílu rozhodně nepůjdu. Škoda a velké zklamání.

29.09.2018 2 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Mám moc ráda knihy Kláry Janečkové, čtu vše, co vydala. Některé se mi líbí více, jiné méně. To je ale zcela normální stav. Musím ovšem říci, že tato poslední Pád do tmy se mi líbila hrozně MOC. Námět byl zajímavý, nechybělo jakési temné rodinné tabu, špetka napětí, špetka romantiky, trochu intrik.... Četlo se to velmi dobře a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla. Rozhodně stojí za přečtení, mohu jen doporučit.

23.09.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Já mám ráda Kim Stoneovou a líbí se mi celá série. Ani tato mě nezklamala, spíše naopak. Za mě rozhodně doporučuji.

22.09.2018 4 z 5

Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Mia March

Nádherný příběh o spojenectví a semknutí čtyř žen. Úžasně napsáno, mohu jen doporučit. Nic jsem od knihy nečekla, ale byla jsem mile překvapená.

22.09.2018 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Úplně jednoduché čtení celkem o ničem. Na knize mě zaujala jen ta krásná obálka, za mě nee.

15.09.2018 2 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Za mě je tato kniha zklamáním. Měla obrovské PR, byla vychvalována až do nebes, ale mě teda minimálně do poloviny dost nudila. První stránky si řeknete wow, to vypadá super, jenže pak to rapidně klesne a je to podivně nezáživné a chaotické až téměř do konce. Ano, na konci se to zase zvedne, ale celkově hodnotím knihu jako průměrnou. Mě tedy rozhodně neoslovila...bohužel.

09.09.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Naprosto skvělé čtení. Děj má spád a budu vyhlížet s netrpělivostí další díl. Jednoznačně tuto sérii považuji za jednu z nejlepších objevů roku.

09.09.2018 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tato série mě neskutečně baví, je chytlavá. Napínavý děj, žádná hluchá místa, překvapivý závěr. No rozhodně doporučuji a vrhám se na 5. díl.

25.08.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Čtvrtý díl ze série o policistce Lacey. Tentokrát nás vraždy přivedou k temným hladinám Temže v Londýně. Kriticky musím říci, že zezačátku jsem se trochu ztrácela v postavách. kapitoly jsou velmi krátké a postavy se střídaly tak rychle, až jsem byla zmatená a musela se vracet, abych zůstala v ději. Naštěstí se to ustálilo asi po třetině knihy a pak už se to četlo jedním dechem. Nechybí napětí, nervy drásající vztah-nevztah s Markem, i když velmi okrajově a samozřejmě také závěrečné odhalení vraha, které jsem rozhodně netipla správně. Knihu doporučuji, moc se mi styl psaní S. J. Bolton líbí a doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu série.

22.08.2018 4 z 5

Pouta Pouta James Hankins

Velmi dobrý námět, celkově má kniha spád, je plná napětí a zvratů a to se mi líbí. Závěr to vše krásně dokreslil, takže za sebe mohu doporučit.

20.08.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bohužel oproti Hypnotizérovi mi přišel tento díl slabší. Nejen dějově, hlavně v akčních scénách. Občas mi vyšetřovatel Lina přišel tak trochu jako James Bond. Někde by stálo za to ubrat a jinde přidat. I přes tyto drobné mouchy hodnotím celkově kladně a brzy se pustím do dalšího dílu.

20.08.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak co říct? Mám z knihy velmi divné pocity. Není to ale námětem, ale stylem nedotaženého psaní a chaotického děje. Za mě je toto velké zklamání a opravdu jsem se musela hodně nutit, abych to dočetla do konce...v očekávání nějakého zvratu, vysvětlení, dokončení děje...a ono nic. No za mě tedy ani omylem.

12.08.2018 2 z 5