perpe2a perpe2a komentáře u knih

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné a ten závěr. Za mě mohu jen doporučit.

30.12.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Chris Carter prostě umí a umí psát skvěle. Hrozně moc jsem se na další díl těšila a rozhodně nezklamal. Carter je prostě Pan Spisovatel. Snad se dočkáme dalších dílů. Milovníci thrillerů si Cartra prostě musí přečíst jako povinnou četbu :-).

24.12.2018 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Úžasný příběh, napínavé, plné překvapení. Za mě rozhodně velké ano k přečtení.

24.12.2018 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Milé, průměrné a nenáročné povídání o životě ve Francii. Kniha neurazí, nenadchne. Taková příjemná oddechovka mezi thrillery.

24.12.2018 3 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Naprosto fantastický začátek, kdy jsem se u čtení opravdu bála a měla jsem dost nepříjemné pocity. Jenže, raketový start vystřídalo poněkud fádní pokračování a konec mě také až tak neohromil. Takže jsem rozpačitá, za mě je to trošku slabší kniha, než předešlé.

24.12.2018 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Předchozí knihy jsem hltala jedním dechem. Ale z této poslední mám rozpačité pocity. Začátek super, pak trochu fádní a konec zase trochu napětí. Bohužel jsem vrahy odhalili velmi brzy a to asi ubralo na dramatičnosti. Za mě je to nejslabší díl série, bohužel.

11.12.2018 3 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Nebavilo mě to, rozvláčný děj, některé popisy úplně o ničem, závěr nijaký. Takže podprůměr.

11.12.2018 2 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

No, podle nadšených booktuberů jsem čekala mnohem, mnohem víc. Za mě byla kniha dost průměrná, chování některých hlavních postav dost naivní a nereálné. Celkově i příběh nic ohromujícího. Bohužel slabý, hodně slabý jakože "psychothriller". Jsem ráda, že jsem si knihu půjčila z knihovny a nevyhodila za ni peníze.

11.12.2018 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Nebyl to thriller, ale spíše poklidná detektivka. Ale pozor kniha je citově náročná, jde až na dřeň. Po přečtení může způsobit depresi. Na mě dolehla tíha po dočtení a trvalo to 3 dny. Pak jsem musela sáhnout po úplně odlišném žánru. Ale rozhodně stojí za přečtení

02.12.2018 4 z 5

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Krásný příběh z války a po válce ve Francii. Nádherně zpracované a čtivé. Trochu smutné, trochu nostalgické, trochu happy end. Vše, co vás chytí za srdce tato kniha má. Doporučuji moc.

02.12.2018 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Zvláštní příběh, kniha a styl psaní se mi líbil. Bylo to něco jiného, netuctového..i když nereálného.

02.12.2018 3 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Kniha plynula pomalu a nebyly zde žádné dramatické zvraty v ději. Do půlky knihy jsem se nemohla začíst, přišlo mi to nudné, ale konec to trochu vylepšil. I tak to hodnotím jako průměr. Děj byl dost předvídatelný. Ale vztahové propojení sester dvojčat bylo zajímavé. Kniha není thriller, spíše román.

24.11.2018 3 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Knížek z období války už jsem četla nespočet. Tato nebyla špatná, ale hodnotím ji jako lepší průměr. Chvílemi mi přišel příběh trochu naivní, chvílemi dramatický. Ale i tak stojí za přečtení.

24.11.2018 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Málokterá kniha mě dostane na citové dno. Tato ale ano. Moc krásný a smutný příběh. Silný příběh. Vede k zamyšlení i po dočtení. Jsem šťastná, že jsem nikdy hrůzy války nezažila a soucítím s těmi, kteří to štěstí neměli. Více slov není potřeba, snad jen STOJÍ ZA PŘEČTENÍ.

17.11.2018 5 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Výborná kniha, plná napětí a dobrodružství. Rozhodně doporučuji.

17.11.2018 4 z 5

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

Moc milá kniha. Nádherně autorka popsala australskou přírodu, krajinu. Toužila jsem být přímo v místech, o kterých jsem četla. Popis je úžasně vykreslený, vymazlený. Příběh byl také zajímavý. Kniha se mi líbila, mohu doporučit.

17.11.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Nuda, nuda, nuda. Plochý děj, nezáživný příběh...thriller??? Ani náhodou. Za mě zklamání a velké. Dost podprůměr. Škoda.

17.11.2018 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nové knihy od PH jsem se nemohla dočkat. Bohužel mě ale trochu zklamala. Čekala jsem něco "navíc" oproti předchozím knihám a to se nedostavilo. Je to jakoby se na jednu osnovu rozvíjel podobný děj. Trochu mi také vadilo, že autor přitvrdil ve vulgaritách, což je trochu zbytečné a tuctové. No ale je to příběh ze života, občas veselý, občas smutný a takové to je v reálu. Jako oddechové čtení to nebylo špatné a pokud se prokoušete první půlkou, druhá je čtivější. Ale přes všechny připomínky musím bohužel zhodnotit jako průměr.

04.11.2018 3 z 5

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Příběh je hodně silný, moje emoce byly rozervány. Bylo mi hrozně moc líto matky, která to skutečně prožila. Toto nikomu nepřeji, ani sobě. Kdyby se mi to stalo, vůbec nevím, jak bych to zvládla. Klobouk dolů, že to nevzdala, já bych asi tak vnitřně silná nebyla.

04.11.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Z této knihy mám smíšené pocity. První polovina byla nudná, občas depresivní, chaotická, nemohla jsem se začíst. Chování hlavní postavy Hanky bylo mnohokrát na facku. Je pravda, že druhá polovina se četla lépe a donutí vás se zastavit a nad některými životními momenty se zamyslet. Přesto hodnotím knihu jako průměrnou. Za mě zatím u Radky Třeštíkové vede Veselí. Bez této bych se klidně obešla.

28.10.2018 2 z 5