Na okraji

Uprostřed Švédska na hranici krajů Västergötland a Värmland leží v hlubokých lesích vesnice Gullspang. Jednoho horkého léta odsud zmizí sedmnáctiletá Annabelle. Její rodiče šílí strachy, místní policie je bezradná a organizace Missing People ji bezvýsledně hledá. Na místo činu jsou vysláni inspektorka Charlie Lagerová a její kolega. Charlie je zkušená policistka a práce jí poskytuje uklidňující rutinu, kterou její chaotická duše potřebuje. Tohoto případu se ujmout nechce, ale nakonec udělá to, co vždycky: poslechne příkaz. Charlie Lagerová se tak vydá na cestu do minulosti. Musí se vrátit tam, odkud odešla, když jí bylo čtrnáct let, vrátit se do dětství, kterému se ze všech sil snažila uniknout. Jakmile se vrátí, všechny její vzpomínky oživnou. Vzpomínky na tehdejší omezené možnosti a velkou touhu utéct. Vzpomínky na matku, která představuje všechno, čeho se Charlie bojí: alkoholismus a nemoc. Zatímco se Charlie snaží zjistit, co se Annabelle stalo, objevuje děsivá fakta ze své minulosti. Musí čelit i své nejhorší vzpomínce: okamžiku, kdy nechala někoho zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387979/big_na-okraji-kJ8-387979.jpg 4.2218

Kniha Na okraji

TeaPeter

Výborná kniha. Vůbec jsem nečekal že mě tak zaujme. Ze Švédska jsem už dávno nečetl dobrou detektivku, ve které by všeho bylo tak akorát. Hlavní hrdinka má sice své problémy z minulosti, ale dokáže s nimi žít a nepřeklápí se do stavu akutního šílenství. Setká se s nevlastním bratrem, kterého jako dítě nepoznala a snaží se najít si k němu cestu. Tomu se dá velmi snadno uvěřit. Samotný případ je zajímavým pohledem na maloměsto s upadajícím průmyslem, které ani jinak neprosperuje a které je plné lidí, kteří nemají zrovna jednoduchý život. Konec je pak hlavně smutný, žádné velké okázalé finále. Ano, tohle se opravdu stát mohlo. Kniha si plný počet hvězdiček opravdu zaslouží.

Duchoslp
31.10.2021

Mě se knížka moc líbila. Mám ráda když se dějově prolíná více časových linií. Charlie je dobrá vyšetřovatelka, kterou trápí spousta strašáků minulosti. I když je z vyšetřování odvolána stejně případ rozlouskne ona.

Raddkaa
30.09.2021

Annabelle je mladá dívka, která se na cestě domů ztratila. Nikdo ji neviděl, nikdo o ní neslyšel. Kam se poděla a kdo jí mohl ublížit? Charlie Lagerová se svým kolegou Andersem Brattem jsou povoláni ze Stockholmu, aby přijeli do daleké vesnice Gullspang a případ vyřešili. Ne všichni jsou z nich nadšení, ale najít Annabelle je to nejdůležitější. Charlie má ovšem tajemství, které nerada prozrazuje. A když se dozví tajemství rodiny pohřešované dívky, začíná se na spoustu věcí dívat jinýma očima. Kniha je doplněna úryvky z minulosti označené Tehdy a tam a poslední okamžiky Annabelle, dívky, která se ztratila. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout díky krátkým kapitolám, které se četly velmi svižně a úryvky z minulosti byly velice zajímavé. Kniha je z prostředí švédského maloměsta, který poodhaluje nelehké osudy obyvatel zapadlého městečka uprostřed Švédska, především mládeže. Z knihy dýchá tíživá atmosféra městečka. Kniha má propracované zápletky, na jejímž konci do sebe všechno dokonale zapadne. Autorka knihy nám přichystala uvěřitelný závěr.

MarianP
29.09.2021

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, mne sa hlavná hrdinka páčila a vôbec mi nevadilo, že to už je také "severské klišé", že policajt pije a nežije zrovna usporiadaným životom. Samotný dej celkom rýchlo ubiehal, autorka sa s čitateľom dobre pohrala keď dávala náznaky, kto by mohol byť únoscom/vrahom...ale záver je asi celkom prekvapivý. Atmosféra dedinského prostredia sa mi v poslednej dobe páči viac ako "mestské detektívky"....

JajaPaja
30.05.2021odpad!

Nedočetla odložila

Mathiola8
24.04.2021

Konec napínavý. Na prvotinu dost dobrý. Zase trochu odlišný pohled na Švédsko. Líbila se mi.

Agatha84
03.04.2021

Marně přemýšlím,čím bych si obhájila udělenou hvězdu... Nefunguje tu vůbec nic. Atmosféra žádná, psychologie postav nulová, chemie mezi postavami nefunguje, klišoidní historie hlavní "vyšetřovatelky" zanechávající jí v oparu alkoholu, drog a náhodných jednorázovek je tu už poněkolikáté a nudí.. No a samotný děj se "zápletkami" se mi ani komentovat nechce. Katastrofa!!

Petra186
26.03.2021

Skvělá kniha, nedokázala jsem se odtrhnout. Zápletky, napětí, prostě vše. Doporučuji.