Na okraji

Uprostřed Švédska na hranici krajů Västergötland a Värmland leží v hlubokých lesích vesnice Gullspang. Jednoho horkého léta odsud zmizí sedmnáctiletá Annabelle. Její rodiče šílí strachy, místní policie je bezradná a organizace Missing People ji bezvýsledně hledá. Na místo činu jsou vysláni inspektorka Charlie Lagerová a její kolega. Charlie je zkušená policistka a práce jí poskytuje uklidňující rutinu, kterou její chaotická duše potřebuje. Tohoto případu se ujmout nechce, ale nakonec udělá to, co vždycky: poslechne příkaz. Charlie Lagerová se tak vydá na cestu do minulosti. Musí se vrátit tam, odkud odešla, když jí bylo čtrnáct let, vrátit se do dětství, kterému se ze všech sil snažila uniknout. Jakmile se vrátí, všechny její vzpomínky oživnou. Vzpomínky na tehdejší omezené možnosti a velkou touhu utéct. Vzpomínky na matku, která představuje všechno, čeho se Charlie bojí: alkoholismus a nemoc. Zatímco se Charlie snaží zjistit, co se Annabelle stalo, objevuje děsivá fakta ze své minulosti. Musí čelit i své nejhorší vzpomínce: okamžiku, kdy nechala někoho zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387979/big_na-okraji-kJ8-387979.jpg 4.1204

Kniha Na okraji

JajaPaja
30. květnaodpad!

Nedočetla odložila

Mathiola8

Konec napínavý. Na prvotinu dost dobrý. Zase trochu odlišný pohled na Švédsko. Líbila se mi.

Agatha84

Marně přemýšlím,čím bych si obhájila udělenou hvězdu... Nefunguje tu vůbec nic. Atmosféra žádná, psychologie postav nulová, chemie mezi postavami nefunguje, klišoidní historie hlavní "vyšetřovatelky" zanechávající jí v oparu alkoholu, drog a náhodných jednorázovek je tu už poněkolikáté a nudí.. No a samotný děj se "zápletkami" se mi ani komentovat nechce. Katastrofa!!

Petra186

Skvělá kniha, nedokázala jsem se odtrhnout. Zápletky, napětí, prostě vše. Doporučuji.

ZoeChaya

Vzhledem k tomu, že detektivky nečtu, a zvlášť ne severské, tak tato je dokonalá. Jediná scéna, která mi vadila (opravdu jsem cíťa), byla s kočičkou, ti kdo četli, vědí, ti kdo budou číst, pochopí.

lucakuca

Nooo.... Tak trochu jiná detektivka. Když to shrnu: Nic moc se tam nedělo, přesto je příběh neuvěřitelně nadupanej.

Teclaireddy

Detektivka podle mého vkusu - psychologická, z komorního prostředí, drží se při zemi (žádné velkolepé přestřelky v kanálech, mučeníchtiví psychopaté apod.), napínavá, s indiciemi k vícero podezřelým (promyšlená hra se čtenářem). Ráda si přečtu pokračování.

te-ssiinka3905
28.12.2020

(+ SPOILER) Detektivka, která vlastně není detektivkou... Jelikož jde o rozsáhlou sérii, tak tohle je nejlepší způsob jak jí začít... Smekám před tímto postupem, kdy nám autorka dá pochopit jaká já hlavni postava. Neustále jsem spekulovala o vrahovi.. Kdo to bude ? Kněz, puberťák, milenec? Nejvíc jsem vsazela na Sussane, nejlepší kamarádku Charlie... A ono je to úplně jinak.. Všechno nemusí končit tragicky jinou rukou... Za mě skvělá kniha