Zničím tě a vezmu si, co je mé

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit. Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu. Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc. V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388211/znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me-GM8-388211.jpg 3.429

The Lie of You: I Will Have What Is Mine (2014)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Metafora

Kniha Zničím tě a vezmu si, co je mé

Januli

Obálka mě zaujala mnohem víc než dej. Slátanina, která mě nebavila ani trošku. Postavy bez sympatií, dej vlažný, závěr takový jaký byl. Nedoporučuji.

intelektuálka

Nerada bych autorce ublížila - není to špatně napsané...

Psychologický román o zlobě, závisti , intrikách - s takovými jsem se opravdu v poslední době setkávala často...

"Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit."

Nikdo z nás nemá dokonalý svět ... a nechtěl by mít kolem sebe někoho takového ...

Přesto si myslím, že si kniha své čtenáře najde.

KatkaHutyrová

Nějak nechápu ta nízká hodnocení zde, protože to bylo prostě skvělé. :-) Čtivé, plné zvratů a v závěru hodně napínavé. Úplný konec mě hodně překvapil.
Knížka bez zbytečné omáčky, která hned vtáhne do děje. Skvělé.

MMacicekk

I když jsem původně očekávala zcela odlišný příběh, než který mi autorka připravila, jeho přečtení vůbec nelituji a moc ráda ho doporučím dalším čtenářům. Jen neočekávejte mrazivý thriller, jaký slibuje anotace, ale spíše psychologický román o rivalitě dvou žen, žárlivosti, lžích, intrikách a jednom muži, jehož situace je nezáviděníhodná.

Jájinka

Nebyl to žádný mrazivý thriller, jen průměrná kniha o lidských vztazích. Postavy nejsou nijak zvlášť sympatické.

zdenkapt
18.12.2018odpad!

Pro mě naprosto podprůměrný ,,thriller,,. Pořád jsem čekala ,,něco,, a to se nekonalo. Kniha byla velkým zklamáním a absolutní ztráta času ....

Peace
16.12.2018

"Někdy jsou slzy dobré. Roste z nich nový život."

Tak tohle byla velká, ale opravdu velká slátanina..

perpe2a
11.12.2018

No, podle nadšených booktuberů jsem čekala mnohem, mnohem víc. Za mě byla kniha dost průměrná, chování některých hlavních postav dost naivní a nereálné. Celkově i příběh nic ohromujícího. Bohužel slabý, hodně slabý jakože "psychothriller". Jsem ráda, že jsem si knihu půjčila z knihovny a nevyhodila za ni peníze.

Ivuska.09
01.12.2018

Hned na úvod zdůrazním, že rozhodně nechci tvrdit, že tato kniha je špatná. Hašteření mezi ženami je oblíbeným tématem, které rozhodně dokáže upoutat pozornost mnoha čtenářů (čtenářek). Anotace rovněž zaujme. Mně ale v samotném příběhu něco chybělo. Čekala jsem trochu více nějakého wau efektu. Kniha se četla dobře, odlišné pohledy na věc jsou hnacím motorem, který vás donutí číst dál. Příběh byl i dobře vystavěný, logický, ale ještě to chtělo něco navíc. Takhle řadím mezi průměrné thrillery.

certik003
23.11.2018

Knížku bych rozhodně neoznačila jako thriller, ale jako psychologický román pro ženy. Přestože tohle téma se v poslední době objevuje dost často, autorce se podařilo přece jenom o originální zápletku. A i když ve mně hlavní tři postavy nevzbuzovaly zrovna moc sympatií, knížku jsem přečetla jedním dechem, vyprávění z pohledu obou žen navíc bylo zajímavé a rozuzlení docela nečekané.

Danago
12.11.2018

Za mě byla knížka průměrná. Příběh obsahuje docela časté téma. Knížka se četla dobře, ale ničím mě moc nepřekvapila. Psychologický román pro ženy .

veronika0382
23.10.2018

Psychologický román o žárlivosti, rivalitě a lžích, které se pomaličku rozplétají, vyplouvají na povrch a nenechají vás se od knihy odtrhnout. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

bookcase
21.10.2018

Pořád jsem byla ve střehu a napjatá. Střídání vypravěček se mi líbilo.

Pípasek
02.10.2018

Psychologický thriller začíná hezky, ale postupně graduje nepředvídatelnou zápletkou plnou žárlivosti, lží a rivalitou mezi bývalou a současnou ženou jednoho muže, kterému ve finále není co závidět

a.k
29.09.2018

Kathy přijala nabídku stát se šéfredaktorkou prestižního londýnského časopisu o architektuře. Pracuje zde i Heja. Velmi brzy pochopíme, že Heja nevyhledala práci v Kathyině týmu náhodou. Kathy je pro Heju objektem, který stojí v cestě jejímu záměru.
Psychologický román, který má spád a díky krátkým kapitolám se velmi dobře čte. I když ve spoustě věcí je předvídatelný.

thrillery pro ženy

Autor knihy

Jane Lythell

Jane Lythell
anglická

Kniha Zničím tě a vezmu si, co je mé je: