Zničím tě a vezmu si, co je mé

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit. Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu. Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc. V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388211/big_znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me-GM8-388211.jpg 3.580
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Metafora

The Lie of You: I Will Have What Is Mine, 2014

Kniha Zničím tě a vezmu si, co je mé

Atara16

Zajímavá knížka o posedlosti ženy zamilované do muže a až kam je schopná zajít.

putpuda
23.08.2021

Také zakoupeno v levných knihách ;)
Sice to nebyl až tak mrazivý thriller a na toto téma jsem četla i lepší knihy, ale bavilo mě to..

čef
22.06.2021

Autorce se myslím podařilo vyhnout se téměř všem zajetým klišé tohoto žánru psychothrilleru. Scény se zdají srozumitelné a povahy postav propracované. Líbilo se mi, že závěr není s nožem v ruce, vše tak nějak uvěřitelně vyšumí do všednodennosti.

Dresia
12.06.2021

Tohle se mi hodně líbilo. Náhodou zakoupeno v Levných knihách, a nečekaně příjemné překvapení. Pořád ještě mě překvapuje, jak nízké hodnocení zde takové dobré knihy mívají, zatímco do nebes vyhajpované detektivky "čím víc mrtvých, tím víc adidas" mají přes 90.

Beky
27.05.2021

(+ SPOILER) Hodně autentický příběh, strhující od prvních okamžiků.
Líbilo se mi celkové vykreslení děje, opravdu psychologické hry a intriky plné napětí a za mě i nečekaných pasáží.

________ SPOILER _______

Heju jsem měla od začátku za mrchu, která snad ani neuměla udělat tlustou čáru za minulostí a byla posedlá Markusem. Kathy byla taková nějaká nijaká ženská, která chtěla vidět na lidech jen to dobré, ale zase - koho by napadlo, že se mu někdo snaží zničit život ?
Na můj vkus z toho Heja vyšla moc hladce, ale aspoň dosáhla svého a Markus se flegmaticky obětoval pro svou lásku -_- . Co nechápu, jak se vůbec Kathy a Markus mohli stát manželi, když nikde nevidím žádnou zamilovanost mezi nimi ... ???

Úplně si dokážu představit, že takoví lidé někde jsou a dokonce i něco podobného dělají, protože jsou nemocní a nešťastní. Perfektní čtení a moc mě bavilo!

ArwenAragorn
03.03.2020

Docela uvěřitelný příběh o žárlivosti, lži a rivalitě dvou žen.
Heju jsem dlouho omlouvala, je to divné, ale docela jsem ji chápala, než provedla v závěru zásadní rozhodnutí, ke Kathy jsem si nějak nenašla cestu a Markus to měl nakonec nejtěžší.
Autorka píše inteligentně, úsporným stylem, stupňuje napětí, ale zpočátku mi trvalo se začíst.
Tento psychologický román hodnotím jako velice slušný průměr.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Vstoupila jsem do místnosti a postavila se blíž k ní, k nohám postele. Hlavu měla na polštáři otočenou k budíku. Jednu ruku měla položenou na tmavém přehozu přes postel. Měla bílou bavlněnou košili s krajkami kolem výstřihu a na rukávech, navrženou viktoriánskými výrobci. Tu jí určitě nedal on. Nesnáší veškeré reprodukce. Na židli u nohou postele ležela hromádka oblečení a pod ní nepořádně zuté boty. Byly tu dva gázové hadříky, jimiž matky otírají svým dětem obličej. Jeden jsem si vzala.

mariva
13.01.2020

Čekala jsem víc, zrovna mrazivý thriller to nebyl. Už jsem na podobné téma četla lepší.

Opatov
28.10.2019

Knížka je slabší průměr, s touhle tématikou jsem četla lepší. Konec mě sice překvapil, ale nelíbil se mi. Jednotlivé postavy a situace mi neprisly skutečné a uvěřitelné a knize opravdu nepřidaly. Velké zklamání.