Pouta

Pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202636/bmid_pouta-e3g-202636.jpg 4 59 22

Ranní špička stanice metra, zvuk přijíždějícího vlaku, nástupiště hemžící se lidmi a bezdomovci. Do tohoto okamžiku to mohl být pro státního žalobce Charlieho Beckhama den jako každý jiný, kdyby… Kdyby k němu nepřistoupila shrbená postava bezdomovce, které halí tvář dlouhé vlasy a hustý plnovous. Kdyby Charlie při nastupování do vlaku nehodil do nastavené dlaně drobnou minci. A kdyby v okamžiku, kdy se již dveře zavírají, nezaslechl z mužových úst dvě slova, při kterých se mu zastaví srdce. „Dík, Wiley…“ Wiley – takto Charliemu říkal pouze jeden člověk – jeho starší bratr Jake, investigativní reportér… jenže ten záhadně zmizel před třinácti lety a byl prohlášen za mrtvého… Hledání odpovědí na nevyřčené otázky Charlieho zavedou nejen do nejtemnějších hlubin jeho duše, ale i do temných, mnohdy nebezpečných uliček Bostonu a zločineckého podsvětí. Odpovědi bude muset získat u nejobávanějších lidí ve městě… -- zdroj: www.pitaval.cz --... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Galatea

Brothers and Bones , 2012

ThomasRuhe
02.03.2024 3 z 5

Autorův Pikový Jack byl skvělý, takže jsem logicky sáhl po jeho další knize. Jenomže ouha Pouta jsou výrazně slabší. Není to primárně stylem, děj se čte dobře, ale nadějný začátek se poté promění v přehlídku poněkud přehnané akce, kdy reálná schopnost hlavního hrdiny dostat se z toho se zdravou kůží, tak ta se blíží utopii.
Přesto, tohle všechno nemělo na mé dojmy z knihy takový vliv, abych přečtení litoval, takže nakonec je výsledkem solidní průměr.

Vatter83
02.04.2021 4 z 5

Skvělá detektivka, místy příliš tvrdé a násilnické, ale námět a zpracování perfektní. Napínavé od začátku až do konce.

jamajka99
23.02.2021

Chvilku trval, než jsem se začetla, za to pak jsem se nemohla odtrhnout. Velice zajímavá a napínavá.

ErčaV.
13.02.2021 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak mě ihned neoslovila, ale řekla jsem si dám jí šanci. A jsem za to moc ráda protože kniha se četla dobře, děj byl velice zajímavý a napínavý. Nemohla jsem se zkrátka od knihy odtrhnout.

Danuše7
12.07.2020 5 z 5

Moc mě to bavilo, a rozuzlení je překvapivé, napínavé dobře to skončí.

Maki21
07.10.2019 5 z 5

Miluji knihy s touto tématikou mafiáni, podsvětí a nebezpečí. Pěkná čtivá kniha s dobrým koncem protože v Americe to jinak neumí.

Aaaannnn
01.09.2019 5 z 5

Wauuu, líbilo moc.

jprst
30.08.2019 3 z 5

Takový pohádkový příběh pro dospělé. Na straně zla ješitný a příliš sebevědomý mafiánský boss podporovaný tlupou svých gangsterů a ve spojení se záporákem z opačné strany zákona a na straně dobra bývalý státní zástupce za pomoci "kouzelného dědečka", jinak ta postava napraveného gangstera nazvat snad ani nedá. Samozřejmě dobro zvítězí a hrdina je náležitě odměněn. Ale příběh je to napínavý a čtivý. A svým závěrem vyvolává otázku, kam až je člověk schopen zajít při honbě za kariérou, mocí a penězi.

Atanone
03.05.2019 4 z 5

Nakonec to nebylo špatné. Chvílemi jsem měla pocit, že knihu psala žena.. Asi díky stylu, nebo překladu mi to místy přišlo takové naivní, ale bylo i hodně dobrých míst. Autora nebudu vyhledávat, ale vyhýbat se mu taky nebudu ☺

perpe2a
20.08.2018 4 z 5

Velmi dobrý námět, celkově má kniha spád, je plná napětí a zvratů a to se mi líbí. Závěr to vše krásně dokreslil, takže za sebe mohu doporučit.

trudoš
26.07.2018 3 z 5

Výborné akční zahájení slibující netradiční podívanou; průměrná střední hra, ve které se toho vlastně ani moc nestane; slabší koncovka, působící dojmem dětinské hry. Hlavně závěrečné přetahování se o ústřední corpus delicti působí málem až hloupě, ostatně jako celé chování mafiánského osazenstva. V tomhle ohledu si autor s autenticitou moc nepohrál, takže padouši občas nalítnou na takové pohádky, že se až člověk diví, jak to vůbec mohli někam dotáhnout.
Přesto musím Jamesi Hankinsovi přiznat cit pro atraktivní spád, jen na můj vkus až příliš okatě natahuje děj pomocí nepodstatných odboček. Možná, aby tak zakryl vachrlatou koncepci zápletky, která při zpětné rekapitulaci přestává fungovat. Navíc roli hrdiny po většinu románu zdárně přebírá bývalý gangster, zatímco hlavní protagonista - státní žalobce - je tu málem jen do počtu. Co se však hodně povedlo, je vtip s jeho pomýlenou genialitou. Motiv jak si o lidech vytváříme závěry na základně scestných poznatků, to je vždycky něco pro mě.

Poeta.kno
12.11.2017 5 z 5

Kniha plná napětí od začátku do konce. Smysluplné popisování situací, kt hlavní hrdina musí řešit. Opravdu moc pěkné čtení :-)

Shinky
16.08.2017 5 z 5

ÚŽASNÁ! Od prvního slova až po to poslední. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. :-) Hlavní hrdina je neskutečný sympaťák, mnohokrát jsem se od srdce zasmála a také občas utírala slzy dojetí. Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.

anais
03.04.2017 5 z 5

Úžasné čtení, žádná nuda. Přečteno jedním dechem. Chválím.

Radůz
18.04.2016 4 z 5

Poměrně oddechové a nenáročné čtení. Chvílemi humorné a místy zase trochu přitažené za vlasy, ale nenudil jsem se.

jarin58
07.09.2015 4 z 5

Dám na vaše komentáře,jestliže je Pikový Jack lepší,tak se už těším.

šipek
26.02.2015 4 z 5

Takové pohodové čtení,nic komplikovaného. Sem tam mi scénky přišly dost přitažené za vlasy.
Pikový Jack byla pro mě lepší kniha.

Izu
12.02.2015 3 z 5

Mnohem víc se mi líbil Pikový jack.Tohle bylo na můj vkus těžko uvěřitelný a překombinovaný příběh.Měla jsem pocit že autor hodně tlačí na pilu.Kdyby ubral plyn tak by to knize prospělo.

rose
24.01.2015 4 z 5

Hodně akční příběh. Možná až příliš akční – některé scény mi připadaly hodně přitažené za vlasy, když jsem popřemýšlela nad tím, co všechno ti hlavní dva hráči museli přežít bez úhony. Je to pořád o útěku a neustálém hledání, pod tím drsný a krvavý příběh. Na mě to bylo ke konci už trošku natahované, zase útěk, bitka, nebezpečí, a znovu a znovu... Ale to finále v mlze bylo skvělé.

BooksLucyKing
30.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla fakt bomba :)

James Hankins
americká