Nezlomená osudem

Nadčasový román na stále aktuální téma. Dvacet let života hrdinky Zuzany, která zjistí, že „zdravý“ partnerský vztah na bázi patriarchální modelu muže živitele a ženy v domácnosti, je nefunkční. Pro klid v rodině je ochotná snášet domácí násilí až do dne, který jí změní celý život. Nabere sílu, odmítne se smířit s osudem, postupně nalézá odvahu svoji nelehkou situaci řešit a navzdory překážkám je odhodlaná vybojovat si svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73542/nezlomena-osudem-73542.jpg 3.340

Kniha Nezlomená osudem

JancaMia
24.01.2021

ze života, nahoru dolů ..

ela1972
12.04.2020

Taková dost překotná kniha. Ale ano, vůbec to nebylo špatné.

micha-ella
20.12.2019

Nic pro mne. Číst o takových lidech mě nebaví a spíš jim jejich osud přeju, protože si ho svým chováním sami vytvářejí a z rodiny na rodinu si ho předávají.

perpe2a
24.02.2019

Příběh o psychickém a fyzickém násilí v manželství, začarovaný kruh, ze kterého je těžké se vymanit. Hledání cesty ven. Četlo se to dobře, i když příběh je smutný. Za mě průměr.

medlovice
02.01.2019

Nechápu tyto ženy, které se překotně vdají , jsou nezralé a v manželství i s dětmi prožívají muka a přesto jsou stále s mužem, který je sobec a tyran . Nalhávají samy sobě, že on se polepší a to nic není a já ho přeci změním a nejhůř, máme děti tak spolu musíme vydržet. Děti se pak na sto procent přidají na stranu otce , aby pak od něj v slzách utekly. A nevěra ani další dítě nic nevyřeší, jen další zničené životy. Ze začátku mě kniha bavila , čte se svižně ale pak už toho moc. A opravdu Zuzana neví, co chce a osud ji nezlomil, protože tvory bez páteře zlomit nejde.

J.x
30.07.2018

Nečetlo se to špatně, ale jiná knížka autorky mě bavila víc.

agatha2
30.07.2018

Kniha byla moc dobrá, bez příkras zde byl popsán vztah, ve kterém figuruje alkohol a domácí násilí. I přes těch pár stran, které kniha měla, obsahovala silný příběh z našeho českého prostředí, z naší nedávné minulosti. Dvacet let života hlavní hrdinky bez příkras, bez pozlátka.

danise
14.07.2017

Jako prvotina spisovatelky dobré. O domácím násilí toho bylo napsáno už hodně, ale v téhle knize se dočtete, že jde nabrat sílu a z takového vztahu odejít, i když hlavní roli hraje zajištění matky s dětmi manželem podnikatelem. Jak moc je těžké z takového vztahu odejít a jak děti dokážou hodit klacky pod nohy bylo dobře napsáno. Vytkla bych špatnou korekci. Naštěstí jsem četla i jiné knihy od této spisovatelky a ty už jsou na podstatně vyšší úrovni zpracování.