Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Pokud vás zaujaly Jíst, meditovat a milovat či Francouzky netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému bez rozdílu přináší inspiraci, jak radostně žít. Kamin Mohammadi opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně po dobu jednoho roku přenechala starý dům. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381702/big_bella-figura-jist-milovat-a-zit-po--B70-381702.jpg 4.180

Vydáno: , Metafora

Bella Figura: How to Live, Love, and Eat the Italian Way, 2018

Kniha Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Jirinamac

Kdo má vášeň pro Florencii a pro jídlo, tak je to asi balzám pro jeho duši, já moc ten poklid a všechno růžové zalité sluncem nemusím, ale 14 dní bych brala.

Jenny46

Miluji Itálii a kniha mi dala co jsem očekávala, nenáročná oddechová četba...

Zuuuza
13.10.2021

Příjemná inspirativní kniha z krásného prostředí. Sebrat se a utéct z kolotoče velkoměsta na jih - skvělý nápad! Celou dobu čtení se mi navíc sbíhaly sliny :)

em75
02.09.2021

Krásný příběh, krásná kniha. Moc se mi líbily všechny popisy přírody a města, kaváren a pocitů .. bylo tam tolik krásných vět, že jsem se v duchu přesouvala do knihy. Recepty jsou vesměs jednoduché a těším se, až si z nich nějakou dobrotu ukuchtím.

karin4338
07.05.2021

Krásny príbeh zasadený do Florencie. Krásna myšlianka, ktorá mi utkvela: "vztahy sú "príbehy" - sú to epizody a či už sú dlhé alebo krátke, ty príbehy prežívame naplno".
Velká škoda, že ked som žila na severe Talianska ja, tak nemala som štastie na takých pohodových ľudí, ako mala Kamin.

Peyka
21.06.2020

"Ogni donna puo figurare al meglio se sta bene dentro la proprio pelle. Non c'entrano i vestiti ed il trucco, ma come si brilla." ("Každá žena může vypadat, jak nejlíp dokáže, když zůstane sama sebou. Nezáleží na oblečení nebo make-upu, ale na tom, co z ní vyzařuje.") Tato slova se mi vryla do paměti a měla by se jimi řídit spousta žen. Život by byl pak jednodušší. :-)

Příběh Angličanky íránského původu, která všeho nechá a přestěhuje se do Florencie. Nedávno jsem dočetla knihu Jedině Neapol (Američanka, která okusí život a lásku na jihu Itálie), která je pro mě rozhodně lépe vykreslená a zajímavější, poutavěji napsaná, úsměvnější a prostě lepší! Tady mi přijde, že se autorka jenom fláká, nic kromě sebelítosti nezná, má psát jakousi knihu, která je ve výsledku zřejmě touhle, a chová se převážně jako naivní teenagerka, která zažívá svůj první románek.

Kniha je rozdělena na kapitoly podle měsíců v roce, což je přehledné. Některé kapitoly se mi líbily, další byly jako z deníku puberťačky. Rozhodně bych knihu nesrovnávala s Jíst, meditovat, milovat, protože Elizabeth Gilbert má naprosto odlišný styl, i pointa knihy je jiná.

Vzhledem k tomu, že žiji v Londýně a mám dlouholetý vztah s Italem, tato literatura mě zajímá. Zklamalo mě, že autorka mě pořádně nedokázala vtáhnout do života, který v Itálii žije. Prostě jsem z ní necítila to nadšení, frustraci z kulturních rozdílů, či návyků, což jiné knihy (zmíněná Jedině Neapol, nebo Pod toskánským sluncem) splnily na 100%. Ani to prostření překrásné Florencie a Toskánska nedokázal vykreslit tak, aby se člověk zamiloval. Bella figura je psaná za mě suše, stroze, prostě britsky.

Abych tuhle knihu úplně neodsoudila, recepty na konci každé kapitoly jsou super. Určitě využiju! :-) Celkový koncept Bella figura se mi líbí. Myslím si, že české ženy by měly být více otevřené možnostem, být tak trochu yes(wo)manky :) a svět jim bude ležet u nohou. ;)

Sasanka777
04.02.2020

Čtivá a vtipná kniha. Odpočinkové čtení. Doporučuji. Skvělé italské recepty :)

HoneyBunny
16.01.2020

,,Vaše chůze ať má styl. Správné držení těla je naprosto zásadní. Při chůzi se narovnejte, jako byste své srdce nabízeli nebi."