Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Pokud vás zaujaly Jíst, meditovat a milovat či Francouzky netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému bez rozdílu přináší inspiraci, jak radostně žít. Kamin Mohammadi opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně po dobu jednoho roku přenechala starý dům. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381702/bella-figura-jist-milovat-a-zit-po--B70-381702.jpg 4.168
Vydáno, Metafora

Bella Figura: How to Live, Love, and Eat the Italian Way, 2018

Kniha Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

karin4338

Krásny príbeh zasadený do Florencie. Krásna myšlianka, ktorá mi utkvela: "vztahy sú "príbehy" - sú to epizody a či už sú dlhé alebo krátke, ty príbehy prežívame naplno".
Velká škoda, že ked som žila na severe Talianska ja, tak nemala som štastie na takých pohodových ľudí, ako mala Kamin.

Peyka
21.06.2020

"Ogni donna puo figurare al meglio se sta bene dentro la proprio pelle. Non c'entrano i vestiti ed il trucco, ma come si brilla." ("Každá žena může vypadat, jak nejlíp dokáže, když zůstane sama sebou. Nezáleží na oblečení nebo make-upu, ale na tom, co z ní vyzařuje.") Tato slova se mi vryla do paměti a měla by se jimi řídit spousta žen. Život by byl pak jednodušší. :-)

Příběh Angličanky íránského původu, která všeho nechá a přestěhuje se do Florencie. Nedávno jsem dočetla knihu Jedině Neapol (Američanka, která okusí život a lásku na jihu Itálie), která je pro mě rozhodně lépe vykreslená a zajímavější, poutavěji napsaná, úsměvnější a prostě lepší! Tady mi přijde, že se autorka jenom fláká, nic kromě sebelítosti nezná, má psát jakousi knihu, která je ve výsledku zřejmě touhle, a chová se převážně jako naivní teenagerka, která zažívá svůj první románek.

Kniha je rozdělena na kapitoly podle měsíců v roce, což je přehledné. Některé kapitoly se mi líbily, další byly jako z deníku puberťačky. Rozhodně bych knihu nesrovnávala s Jíst, meditovat, milovat, protože Elizabeth Gilbert má naprosto odlišný styl, i pointa knihy je jiná.

Vzhledem k tomu, že žiji v Londýně a mám dlouholetý vztah s Italem, tato literatura mě zajímá. Zklamalo mě, že autorka mě pořádně nedokázala vtáhnout do života, který v Itálii žije. Prostě jsem z ní necítila to nadšení, frustraci z kulturních rozdílů, či návyků, což jiné knihy (zmíněná Jedině Neapol, nebo Pod toskánským sluncem) splnily na 100%. Ani to prostření překrásné Florencie a Toskánska nedokázal vykreslit tak, aby se člověk zamiloval. Bella figura je psaná za mě suše, stroze, prostě britsky.

Abych tuhle knihu úplně neodsoudila, recepty na konci každé kapitoly jsou super. Určitě využiju! :-) Celkový koncept Bella figura se mi líbí. Myslím si, že české ženy by měly být více otevřené možnostem, být tak trochu yes(wo)manky :) a svět jim bude ležet u nohou. ;)

Sasanka777
04.02.2020

Čtivá a vtipná kniha. Odpočinkové čtení. Doporučuji. Skvělé italské recepty :)

HoneyBunny
16.01.2020

,,Vaše chůze ať má styl. Správné držení těla je naprosto zásadní. Při chůzi se narovnejte, jako byste své srdce nabízeli nebi."

smudlajs
07.11.2019

Příjemná oddychovka z prostředí mé milované Itálie. Autorka píše celkem poutavě, takže se kniha četla sama. Pokud chcete nenáročnou a příjemnou četbu, tak mohu vřele doporučit.

Arianne
25.05.2019

Pěkný inspirativní příběh plný slunce a olivového oleje. Itálii miluju, styl psaní je uvolněný, čte se příjemně. Hezké nenáročné čtení.

polynka1234
23.05.2019

Při čtení knihy jsem porovnávala s jist, meditovat a milovat. Tahle kniha je slabší a přijde mi, že se tam kammin jen tak flaka. Obsah slibuje wau efekt, ale při docteni každé té kapitoly jsem byla zklamaná- slibovaný obsah kapitoly byl jen okrajovy, zejména v kapitole - jak už nikdy nemuset chodit do posilovny- celou kapitolu ani zmínka, žádné směřování, plánování, nic, až poslední věty "výročí bylo začátkem listopadu, ale tyhle procházky městem za pomníky připomínajícími povodeň byly takovým mým malým uctením památky poslední přírodní katastrofy ve městě. A navíc to byl způsob, jak jsem se postarala o to, abych už nikdy nemusela do posilovny. " Víceméně kniha je to milá, i obohatí, jen jsem si od obsahu slibovala víc a myslím si, že kdyby se v tom autorka víc starala, mohla být kniha daleko prinosnejsi

perpe2a
09.05.2019

Krásný ženský román, jehož děj se odehrává v Toskánsku. Příběh angličanky, která se usadí v této neskutečně nádherné krajině, kde jsou kapitoly ukončeny i několika recepty pravé italské kuchyně. Moc se mi to líbilo, byla to příjemná, milá, oddechová kniha, která vás vtáhla do italské atmosféry. Občas jsem při čtení opravdu vnímala chutě italských pokrmů tak, až mi skoro tekly sliny :-) a má mysl se toulala italskými uličkami a zákoutími. Krásné, krásně vykreslené...a ANO, stojí rozhodně za přečtení.