Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Pokud vás zaujaly Jíst, meditovat a milovat či Francouzky netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému bez rozdílu přináší inspiraci, jak radostně žít. Kamin Mohammadi opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně po dobu jednoho roku přenechala starý dům. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381702/bella-figura-jist-milovat-a-zit-po--B70-381702.jpg 4.337
Vydáno:, Metafora

Bella Figura: How to Live, Love, and Eat the Italian Way (2018)

Kniha Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Arianne
dnes

Pěkný inspirativní příběh plný slunce a olivového oleje. Itálii miluju, styl psaní je uvolněný, čte se příjemně. Hezké nenáročné čtení.

polynka1234
předevčírem

Při čtení knihy jsem porovnávala s jist, meditovat a milovat. Tahle kniha je slabší a přijde mi, že se tam kammin jen tak flaka. Obsah slibuje wau efekt, ale při docteni každé té kapitoly jsem byla zklamaná- slibovaný obsah kapitoly byl jen okrajovy, zejména v kapitole - jak už nikdy nemuset chodit do posilovny- celou kapitolu ani zmínka, žádné směřování, plánování, nic, až poslední věty "výročí bylo začátkem listopadu, ale tyhle procházky městem za pomníky připomínajícími povodeň byly takovým mým malým uctením památky poslední přírodní katastrofy ve městě. A navíc to byl způsob, jak jsem se postarala o to, abych už nikdy nemusela do posilovny. " Víceméně kniha je to milá, i obohatí, jen jsem si od obsahu slibovala víc a myslím si, že kdyby se v tom autorka víc starala, mohla být kniha daleko prinosnejsi

perpe2a

Krásný ženský román, jehož děj se odehrává v Toskánsku. Příběh angličanky, která se usadí v této neskutečně nádherné krajině, kde jsou kapitoly ukončeny i několika recepty pravé italské kuchyně. Moc se mi to líbilo, byla to příjemná, milá, oddechová kniha, která vás vtáhla do italské atmosféry. Občas jsem při čtení opravdu vnímala chutě italských pokrmů tak, až mi skoro tekly sliny :-) a má mysl se toulala italskými uličkami a zákoutími. Krásné, krásně vykreslené...a ANO, stojí rozhodně za přečtení.

mariva

Docela příjemná četba, Florencie je úžasná a každému, kdo má možnost v ní delší dobu žít, můžu jen závidět. Podobné knihy jsou dnes časté, někdy mám pocit, že každá cizinka, která prožije delší dobu v jiné zemi (ať už je to Francie nebo Itálie), o tom musí napsat knížku. Možná, kdybych tuto možnost měla, bych to udělala taky, protože poznat hlouběji život místních lidí a ochutnat jejich úžasná jídla, to se nám, běžným turistům, nepodaří. Ale ve Florencii jsem si pohladila rypáček divočáka, takže se tam třeba ještě vrátím.

Artep25

Mně se líbila .Super oddechovka ,která ve vás vyvolá touhu navštívit Florencii a ochutnat všechna ta super italská jídla .

Marla

Milá, optimistická a čtivá knížka. Každý, kdo zápasí se stresem, kily navíc, vztahy, prací a vůbec sám se sebou, se tady může inspirovat. Ani by člověk nevěřil, co dokážou obyčejné procházky, obyčejné, s chutí snědené jídlo a olivový olej...

LDcb

Laskavá, optimistická, zajímavá kniha. A ještě ty recepty k tomu. Stojí za přečtení.

hapac

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy pro rok 2019, rozhodně se mi líbilo rozvržení knížky - 12 kapitol jako 12 měsíců v roce, zakončené skvělými recepty. Ocenila jsem autobiografický příběh vložený do krásného města jakou Florencie beze sporu je. Takže procházky po městě, povídání o jídle a hlavně hodně informací o stylu života bylo moc prima. Přivřela jsem oči nad občas slabšími místy a jako celek se mi kniha líbila.

italská kuchyně Toskánsko Florencie romance

Autor knihy