Penelope99 Penelope99 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Možná nejlepší a nejlépe napsaná kniha na trhu o generaci, která zažila éru první republiky, světovou válku, komunistický puč, okupaci 1968 i listopad 1989. To celé je obohaceno perspektivou pohledu aktivního účastníka listopadových dnů.

Vše je spojeno strhujícím příběhem, odehrávajícím se v minulém i přítomném čase, který je plný emocí a zvratů. Umně propojuje skutečně žijící i fiktivní osoby, a to tak dobře, že čtenář má pocit, že se vše skutečně stalo.

Kniha, od které se lze jen těžko odtrhnout.

27.11.2023 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechápu, že teď když asi každý ví, o čem příběh je, ještě někdo má potřebu číst ho a hodnotit jako odpad. Kdyby mě to nelákalo - nečtu. A pokud někdo zvládne knihu přečíst celou, zase tak zlé to nebude. Slovo odpad, by se mělo na zdejších stránkách vymazat. Je to neuctivé a lidem, kteří se normálně bojí otevřít pusu, zde asi pomáhá honit si ego. Kniha byla svým způsobem naivní, ale nijak mě nezklamala. Chudá holka naprosto okouzlila boháče a on jí za to chce dát všechno na světě a hlavně sebe. No, není to šťastné děvče. A žili šťastně až do smrti. Toť mé vyjádření k celé sérii.

17.02.2018 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jen těžko hledat u autorky konkurenci a obálky jejích knih... Ty prostě miluji.. příběh je, jak už bývá zvykem čtivý a dojemný... Hlavní postavy sympatické a prostředí.. střídání postav dobře zpracované...

17.02.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak už i já jsem se k ní dostala a musím souhlasit. Byla jsem natesena, takže začátek pro mě byl trochu kousací, ale potom jsem dostala to, na co jsem se těšila... Napětí a zajímavý příběh. Mohu doporučit

29.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasný začátek série, který byl ještě poněkud pohádkový a určený i pro menší děti.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Úžasna klasika, kterou zná snad každý a zaujme i lidi, co normálne basne nemusí

14.10.2017

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Takže, co říct. Harry během celé série dospel a s ním i jeho čtenáři. Byl připravený na těžší a těžší zkoušky a s každým dílem se vzdaloval od knihy pro děti. J.K.R. je jednoduše velice chytrá žena, která si dokázala získat celé generace. Kniha byla pro změnu zase úžasná.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Můj oblíbený díl nejspíš z důvodu, že to mezi hlavními hrdiny konečně více jiskrilo - myslím, ne už tolik dětsky. Takhle sága byla kdysi má srdcovka, takže nejsem asi zcela objektivní, ale za mě plný počet, i když je to jednoduché čtení.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem tuším ve čtrnácti a milovala jsem to, milovala jsem Edwarda a strašně to prožívala. Radši ale nebudu číst znovu, protože už by to ve mně nejspíš stejné pocity nezanechalo a navíc už jsem pro Edwarda stará :-D

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Skvělý námět a dojemný příběh. Posloupnost příběhu se mi líbila, kniha slibovala cestu za pomstou a tu jsem dostala do slova. Sledovala jsem čarodějnice den za dnem, jak se mění. Jedna k lepšímu druhá k horšímu. Akorát jsem měla pocit, že Marie, která příběh vypráví, už ví, že to dopadne zle. Slova načež tam bylo vážně zbytečně hodně, klidně se někdy dalo úplně vynechat, ale já jdu po příběhu, tak mě to nerozhodí. Obrovské plus má u mě kniha za české prostředí, českou historii a česká jména. Tak by to mělo být. Naučili jsme se od norských spisovatelů jména norská, tak snad od českých zvládneme ta česká. A poslední plus za krásný konec. Za mě tak 90%

22.02.2018 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Kniha se čte rychle a jednoduše. Děj není komplikovaný, ale není ani nudný. Prostě taková klasická teenage fantasy.

17.02.2018 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Co více napsat k Panu spisovateli. Příběh v člověku zůstává i po dočtení, ale to není u Kinga žádné překvapení.. další skvělá kniha..

15.02.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mi připadala tak komplikovaná, až mi nepatrně připadala neuvěřitelná. Jinak se ale četla hezky.

08.07.2017 3 z 5

Sonda do života HP po několika letech. Ano, bylo to zajímavé, ale kdyby nebyla, nic by mi nechybělo. Neurazilo, ale ani nenadchlo.

08.07.2017 3 z 5

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Super letní oddechovka, kterou jsem zvládla během cesty na dovolenou. Doporučuji těm, kdo hledají nenáročné čtení.

14.06.2019 5 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Skvělá kniha, tématiku boje dobra a zla miluji, to říkám upřímně a zde toho bylo mnoho, tak jsem si čtení užila a sotva jsem se rozkoukala byla jsem na konci knihy. Pravda, že text na stránkách je uzoucky. Chystám se na pokračování.
Trochu nechápu, tedy spíš přijde mi to jako nějaký trend tady, nazývání knih slohovou práci. Na střední jsem se hrozila, když po nás chtěla učitelka 2 A4 a tady je někdo schopen nazvat slohovkou 300 stran. Nemluvím o nikom konkrétním, jen že to vidím poslední dobou u každé páté knihy. Asi je to teď ale moderní, tak ať žijí takové pěkné slohovky. Mně se kniha opravdu moc líbila.

25.02.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jasná volba pro čtenářskou výzvu...

17.02.2018 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Kniha byla skvělá, aspoň za mě lepší než film, ale až postupně, když jsem se začetla. Výhoda filmu byla, že byl de facto od začátku akční, v knize si člověk musel chvilku počkat.

22.08.2017 5 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Celou sérii jsem si milovala, stejně tak i filmy. Teď, když autorka zemřela si obojí zopakuji nejen pro radost, ale i jako vyjádření úcty.

17.07.2017 5 z 5