Peace Peace komentáře u knih

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

"Je pozoruhodné, jak dokáže jediná událost člověku zničit život, odklonit ho směrem, z nějž se už nikdy nevychýlí."

Hodně dobře promyšlené a propracované, v závěru do sebe vše zapadne jako dílky puzzle. Některé scény v knize byly opravdu děsivé, až jsem byla ráda, že nejsem sama doma :o)

23.12.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

"Můžeš ze svého domu vyházet zbytečnosti a vyblýskat ho, ale když máš zmatek v sobě, je to k ničemu."

Námět byl hodně zajímavý a neotřelý, bohužel jde ve výsledku o thriller, který zapadne v záplavě jiných. Závěrem neurazí, ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchne.

16.10.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

"Nejlepší záhady jsou ty nevyřešené."

Další z řady super knih od Liane. Chvílemi jsem měla chuť zajet na Ostrov za touto povedenou rodinkou na návštěvu ;o)
Velmi dobře autorka popsala poporodní depresi, za to opravdu klobouk dolů!

22.07.2017 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

"Jediný člověk, který mi může jakkoli zlepšit život, jsem jenom já sama. Protože i když nemůžu sama sebe vyléčit, můžu se rozhodnout být šťastná."

Po delší době opět kniha od autorky, která mě bavila. Potvrdilo se mi, že Rowan Coleman je mnohem uvěřitelnější ve vážnějších tématech (viz Kniha vzpomínek).
Děj této knihy je čtivý, chytne za srdce a i když některé pasáže mohou působit značně klišoidně, nevytrácí se hlavní poselství: za každých okolností se snažit o uchování naděje v lepší zítřky.
Jsem zvědavá na další literární počin autorky.

25.06.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

"Je zvláštní, kolik síly vám dodá vztek."

Dle mého názoru Dokonalému cizinci škodí marketingový tah přirovnávající titul ke Zmizelé či Dívce ve vlaku. Každý příběh je přece jiný, má své vlastní postavy. Přirovnávání vede jen ke zklamání.
Děj je čtivý, zápletka hodně zajímavá a napětí trvá až do konce. Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale ne jako kopie čehokoliv jiného.

25.08.2016 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

"No, ale právě proto je všechno takový, jaký je. Protože lidi před tím, co se děje, zavíraj oči a mávaj nad tím rukou."

Pro mě je Petra Soukupová sázka na jistotu, když chci číst kvalitní a čtivý příběh. A novou knihou mi to opět jen potvrdila ;o)

02.01.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

"Jak rychle se věci mění. Jak ztřeštěný a nepředvídatelný je život. Jako cirkus - nebezpečné akrobatické kousky a lidi, kteří se schovávají za klaunskou maskou. Jak málo ho můžeme ovlivňovat; tolik toho je mimo naši kontrolu."

Upřímně, u knihy Její konec mě chytl opravdu až konec. Příběh jsem četla poměrně dlouho, úplně mě nezaujalo ustavičné omílání myšlenkových pochodů postav kolem toho samého dokola.
Ale závěr, tak ten se autorce povedl.

08.07.2021 3 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

"Jít vpřed neznamená zapomenout. Znamená to jen pustit se bolesti a nechat ji za sebou."

Nádherná kniha, Avu si nejde nezamilovat. Rozhodně jde o příběh s přesahem a hlubokými myšlenkami.

18.04.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

"Nikdo jí přece nemůže zničit život jen tím, že se rozhodl z něj odejít. Ten život jí zůstal, rozhoduje si o něm sama a je jen na ní, co s ním udělá."

Mé první setkání s autorkou. Nebylo špatné, kniha je čtivá a zajímavá. Ale že bych vyloženě hltala stránku za stránkou a byla nedočkavá rozuzlení, se bohužel říct nedá, což mě u detektivky celkem mrzí.

27.03.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

"Propadnout v Osvětimi zoufalství znamená zemřít."

Skvěle napsaná kniha, v níž se střídá lehkost života s naprostou temnotou.
Jen ten závěr mi přišel malinko přes čáru..

05.02.2021 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

"Když je něco snadný, není to automaticky to správný řešení."

Autorčiny knihy mám ráda a ani tato nezůstane výjimkou. Moc ráda jsem si díky ní zavzpomínala na svoje vlastní dětství, které je skoro jako přes kopírák od jejího :o)

11.08.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

"U policie jsem už pětadvacet let a každý den mě překvapí, jak můžou být lidi odporní."

Robert Bryndza je pro mě sázka na jistotu, když se u čtení nechci nudit ani jednu stránku.
Už teď jsem natěšená na další Eričin případ! :o)

11.10.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

"V životě si můžeme vybrat jen ze dvou možností. Buď nebudeme věřit na zázraky vůbec, anebo naopak budeme věřit, že zázrak je úplně všechno, život i smrt."

Zcela upřímně musím říct, že jsem čekala víc. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, vadila mi její věčná nerozhodnost a ohrnování nosu nad čímkoliv, co není z Prahy. Hodně situací na mě působilo křečovitě a nereálně; dojmem, za každou cenu pobavit.
Příště mě snad Radka Třeštíková osloví více.

02.01.2019 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

"Nakonec je možné zpochybnit úplně všechno, i když to člověk vidí na vlastní oči."

Anotace vypadala slibně, ale příběh mi zhruba od poloviny přišel hodně překombinovaný a více než přitažený za vlasy.

09.12.2018 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

"Sbírání bylin ve velkém není pro slabší povahy."

Příběh je pochmurný a nečte se úplně lehce - tedy alespoň mně brnkal na úzkostnou strunku :)

17.10.2018 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

"Každý den s knihou je o něco lepší než den bez knihy."

Milé a odpočinkové čtení, při kterém se budete usmívat a mít chuť nasednout do dodávky, hodit vše za hlavu a dělat jen to, co vás baví. Vlastně ... proč ne? ;o)

26.05.2018 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

"V 60. letech jsem četl knihu. Nepamatuji si název. Ale vybavuji si, že byla zelená a bavila mě.
Víte, kterou myslím?"

Chvílemi k smíchu, chvílemi až k nevěřícnému vrtění hlavou, co vše je možné zažít při kontaktu s lidmi.

11.03.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

"Všechno, co se stane, má nějaký důvod."

Začátek knihy mě bavil hodně a bylo zklamáním, když se hrdinové z knihovny dostali tak brzy. Doufala jsem, že tam budou většinu děje, takové prostředí je škoda nevyužít na maximum :o)
Úzkosti hlavní hrdinky z knihy nedělají jen obyčejný román pro -náctileté, ale knihu, která vede k zamyšlení, což je u tohoto žánru vítaným jevem.

09.01.2018 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

"Konec znamená jen jedno jediné - nový začátek."

Téma mě hodně lákalo a chvílemi byla kniha opravdu napínavá. Uvítala bych, kdyby autorka nechala děj v čistě akční rovině, milostné a telenovelovské prvky mi nesedly a zážitek z knihy mi dost ubraly.

28.09.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

"Třídní sraz po dvaceti letech je setkáním jedinců, kteří měli v životě v podstatě podobné startovní možnosti, a teď mají příležitost zjistit, jak jich v porovnání s ostatními využili."

Knihu bych přečetla mnohem rychleji - tak čtivá byla - ale většinu příběhu jsem předčítala nahlas i příteli a královsky jsme se oba bavili. Patrik Hartl prostě umí a kdyby byly všechny oddechovky takové, vůbec bych se nezlobila :o)

18.08.2017 5 z 5