pavla9879 pavla9879 komentáře u knih

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Úžasně napsaný příběh, čtivý a opravdu šokující konec.

30.10.2015 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jsem moc ráda, že mě manžel ukecal a já se do čtení Zaklínače nakonec dala.
Velice čtivé, krásně napsané, vtipné povídky.

30.10.2015 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Slabší příběh, ne moc napínavá a propracovaná zápletka. Jsou mnohem lepší, čtivější a napínavější knihy od Christie.

16.10.2015 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Páni... vážně povedená kniha, napínavá až do poslední strany. Skvěle napsaná, promyšlená detektivka. Moje první kniha od Christie a určitě ne poslední.

10.10.2015 5 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Kniha je moc dobře napsaná, bohužel jsem před ní viděla seriál, takže mi postavy v knize byly méně sympatické než ty seriálové. Přirostl mi k srdci tichý a slušný stydlín, kdežto v knkze je kouřící a sprostě nadávající hromotluk :D Ale když se na knihu podívám jako na úplně nový příběh, moc se mi líbí.

21.09.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Začala jsem ji číst hned po Než jsem tě poznala, což je kniha, která mě naprosto dostala, takže jsem se ze začátku nedokázala soustředit, začíst se, ale s rozplétajícím se příběhem mě děj vtáhl a já konec doslova zhltala.
Skvělá kniha.

10.09.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ještě nikdy mě žádná kniha, žádný příběh, nezasáhl tolik. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nečetla poslední stránku.
Příběh se mi dostal pod kůži, nemohla jsem spát a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já.
Naprosto skvělá a strhující kniha.

03.09.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Když jsem knihu četla a sledovala film, měla jsem sto chutí hodit na záda batoh a vyrazit taky... ale přiznám se, že bez chlapského doprovodu bych na to asi nesebrala odvahu.
Čtivé, poutavé, strhující.
Úžasný příběh.

03.09.2015 5 z 5

Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti Kathy Reichs

Opět super příběhy, čtivé, napínavé.

26.08.2015 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Moc krásná kniha, jen poměrně dost krátká. Nejprve jsem viděla film, pak až knihu, obojí se mi líbilo asi stejně.

17.08.2015 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Po prvních několika kapitolách jsem si říkala: "Pane bože, ty sis koupila knihu o upírech!"
Po dalších několika kapitolách přišla úleva... nekoupila.
Kniha mě po prvotním šoku nadchla, dočetla jsem ji jedním dechem a doufám, že se ke mě brzo dostanou další dva díly.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha mě naprosto a zcela dostala. Strašně dlouho jsem na osudy Hazel a Augusta nemohla přestat myslet.
Začala jsem to číst s tím, že čekám špatný konec, ale tenhle konec jsem vážně nečekala.

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Úžasná kniha.
Historický příběh Isobel jsem hltala jedním dechem, byl napínavý, strhující, nemohla jsem se dočkat pokračování.
Naproti tomu současnost s chudinkou Clare, která nikdy nic neudělala sama a její manžel byl grázl, kterému všichni uvěřili i tu nejstupidnější lež, mě moc nebavila a musela jsem se hodně přemáhat, abych nepřeskakovala a nečetla jen příběh Isobel.

14.08.2015 5 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Krásná kniha... nemohla sem uvěřit, že spisovatelka je Češka. Příběh byl zajímavý, napínavý, přečetla jsem ho jedním dechem.

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Velice silný příběh o tom, čeho všeho jsou lidé schopní. Autorovi patří obrovský obdiv, že o něčem takovém zvládne mluvit, psát.

12.08.2015 5 z 5

Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Kathy Reichs

Skvělé čtení. Příběh Kosti na popel se mi zatím ze všech přečtených knih od Kathy Reichs líbil nejvíc, moc mě zajímal osud Évangéline.

12.08.2015 5 z 5

Zlatá chiméra Borgiů Zlatá chiméra Borgiů Juliette Benzoni

Ze začátku docela nudná, ale v druhé části se to trochu rozjelo. Nejvíc mě asi bavily rozhovory o historii. Škoda jen, že jsem nečetla žádný z předchozích dílů, na které byl odkaz pomale na každé straně. A ve finále otevřený napínavý konec...

10.08.2015 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Přečtená jedním dechem, opravdu skvělá knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout :o)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli maturitě, ale už během prvních stránek mi přirostla k srdci :o)

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, kterou jsem od dětství četla již nesčetněkrát :o)