pavla9879 pavla9879 komentáře u knih

Rebelka Rebelka Walt Disney

Miluju Skotsko, takže naprosto logicky miluju i tuhle pohádku. Navíc princezna, co střílí z luku, je naprosto bezkonkurenční.

25.01.2018

Stopa Stopa Kathy Reichs

Konečně jsem si mohla přečíst, jak to dopadlo s Tory a Benem, to mi na celé knížce udělalo největší radost. samozřejmě ale i zbylé tři povídky byly skvělé, hlavně pak Ben jako Ironman :D

09.01.2018 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Už velice dlouho mě žádný příběh neuchvátil takovým způsobem, jakým to zvládla tato kniha. Hltala jsem každičké písmenko a po poslední stránce si rychle běžela pro druhý díl, abych mohla se Seragilem a Alekem prožít další dobrodružství.
Moc se mi líbí, že to není další "klišoidní" fantasy s milostným trojúhelníkem, předvídatelným dějem a nedejbože "úžasnými" upíry, ale něco originálního, co celému příběhu přidává na kráse a zajímavosti.

14.07.2017 5 z 5

Cesta do jeho srdce Cesta do jeho srdce Terri Brisbin

Na Vysočinu padl strach, protože Bestie začala slídit po své kořisti...
Každý příběh o krasavcích z Highlands hltám jedním dechem, ale Connor MacLerie mi od první chvíle přirostl k srdci víc než jiní :)

27.06.2017 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Vždy mi rve srdce, když čtu o boji Skotů za svobodu své země. Na druhou stranu mne nesmírně těší, že ač smrt Williama Wallaceho byla příšerná, dodala odvahu dalším, kteří pozvedli zbraně, bojovali a Skotsko nakonec pod vedením Roberta Bruceho osvobodili.
Ač je většina postav smyšlená, děj jejich příběhu se odehrává na pozadí skutečných historických událostí a já jsem pevně přesvědčená o tom, že skuteční lidé, stejně stateční jako Brendann a Eleanora, stáli po boku Wallaceho a Bruceho a nakonec dopomohli sen o svobodném Skotsku naplnit.

20.06.2017 4 z 5

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Stejně jako u Bestiáře, není to kniha, kterou bych jako fanoušek Harryho Pottera potřebovala mít doma, nijak by mi mou sbírku neobohatila. Navíc obsahovala opravdu nepřehlédnutelné chyby, nevím jestli vinou samotné autorky nebo překladatele, ale opravdu neuvěřím například tomu, že Bellatrix s Narcisou šly za bouřky do domu SIRIUSE Snapea!!!

15.06.2017 2 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Bylo zajímavé podívat se, jak byl vytvořený který fantastický tvor, ale asi jsem čekala trochu víc. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, ale tohle je jedna z knih, které do své sbírky nepotřebuji, nijak zásadně ji neobohatí.

15.06.2017 2 z 5

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Příběh se mi bohužel moc nelíbil a to jak po stránce děje, tak po stránce grafické. Filmová verze z roku 2003 byla mému vkusu daleko bližší.
Postavy byly nepropracované, velice nesympatické, stmelené dohromady doslova násilím. Slečna Murrayová tam byla nejspíš jen proto, aby si kreslíř sem tam mohl načrtnout ženskou.
Povídku, která je součástí knihy, jsem ani nedočetla, bohužel.

09.06.2017 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Trochu víc drsné, ale velice čtivé. Mělo by snad být víc dílů, takže pokud někdy v budoucnu vyjdou v češtině, určitě si je ráda přečtu, abych se dozvěděla, jak to dopadne s "krásnou vražedkyní".

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Krásná kresba, zajímavý příběh, ač jde citelně poznat, že není z pera A. Sapkowskiho. Nebyl to ten Geralt z Rivie, kterého známe, i když se autor opravdu snažil, nebyl ani zdaleka blízko "skutečnosti". Víc než dopňující příběh k sérii o Zaklínačovi mi to přišlo jako opravdu rychlé převyprávění nějakého vedlejšího úkolu ze hry.

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Jedním slovem: úžasné!
Opravdu se těším na další díl. Jsem dost zvědavá, o čem bude autor dál psát a jestli bude pokračování stejně bravurně napsané jako původní trilogie :)

09.06.2017 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Sofie mi byla snad ještě míň sympatická jako v prvním díle, štvalo mě pomale každé její nadechnutí, a nejvíc to, jak kazila Agátě a Tedrosovi jejich šťastný konec. Jak tvrdila, jaká je nejlepší kamarádka, ale přitom se chovala jako největší mrcha.
Jinak se mi kniha líbila, stejně jako první díl. Dle mého názoru bravurně sepsaný pohádkový příběh :)

09.06.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Ač se mi příběh celkově líbil, nemyslím si, že bych někdy v budoucnu měla chuť přečíst si tuto sérii znovu, nebo snad dočíst zbylé díly. I když nikdy neříkej nikdy...

09.06.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jakýsi přechodový díl mezi Selekcí a První, spíš natahování série než plnohodnosté pokračování příběhu. Stejně jednoduchý děj, opět velice nenáročné čtení.

Selekce Selekce Kiera Cass

Moje úplně první setkání s dystopií nedopadlo nejhůře. Selekce je poměrně čtivý příběh s velice jednoduchým, předvídatelným, dějem. Skvělá volba, když člověk nemá náladu na nic těžšího a chce jen chvíli relaxovat s knihou v ruce.

09.06.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Opravdu krásně napsaná knížka s nádhernými ilustracemi :) Za mě nejhezčí byla asi bajka o Fontáně příznivé sutby, ale samozřejmě i ostatní příběhy mají něco do sebe. Jen je trochu škoda, že obsahujou pouze pět bajek, mohlo by jich být klidně daleko více :)

08.06.2017 5 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Na to, že se jedná o české dílo, navíc prvotinu, je docela zdařile napsané. Jen mi trochu vadilo střídání pohledů opravdu velkého počtu postav, díky čemuž nedostal nikdo víc prostoru a nebylo možné se do děje pořádně ponořit, sžít a vcítit se. Další díl si ale určitě přečtu :)

06.06.2017 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Velice krásně napsaná pohádková kniha, u které je docela těžké říct, co je hlavním tématem příběhu. Přátelství? Láska? Snaha najít svůj šťastný konec? Odhalit nejhlubší tajemství duše?
Dvě hlavní hrdinky, rozdílné jako den a noc, zdánlivě nenechají čtenáře na pochybách, kam která patří. Ale velice brzy se ukáže, že nic není jen dobré nebo jen zlé.

08.01.2017 5 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z mých úplně nejmilejších knih. Můžu ji číst zas a znova a nikdy mě neomrzí. Vždy v ní najdu něco nového.
Od chvíle, kdy jsem ji četla poprvé, si pokaždé, když se dívám na hvězdy, kladu otázku, jestli tam někde beránek spásl nebo nespásl květinu... protože je to tak důležité.

30.12.2016

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, proto jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít... a jsem vážně moc ráda, že jsem si ji přečetla.
Miluju divadlo, ráda čtu divadelní hry, a při čtení této knihy jsem dostala opravdu velkou chuť vidět hru naživo.
Jednoznačně nejlepší je Scorpius :)

28.12.2016 3 z 5