Vězeňkyně

Eleonora z Clarinu by byla ochotna udělat cokoliv, třeba i sdílet lože s ďáblem, jen aby ochránila nezávislost svého lidu a panství. Válčila s nenáviděnými Skoty, kteří zavraždili jejího otce, a nyní se chystá provdat za starého francouzského šlechtice, aby tak zkřížila plány anglického krále Eduarda, jenž hodlá prostřednictvím smluveného sňatku zbavit Eleonoru svobody. Během plavby do Francie je však její loď přepadena a z Eleonory se stává vězeňkyně skotského povstalce Brendana Grahama. Prvotní nevraživost pozvolna přerůstá ve vzájemnou vášnivou lásku, ale oba milenci si uvědomují, že nad jejich společnou budoucností se už nyní stahují mračna, poněvadž svazek anglické šlechtičny a skotského psance bude mnohým trnem v oku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7385/vezenkyne-7385.jpg 4.3139

Graham Family 3.

Vydáno, Domino

Seize the Dawn, 2001

Kniha Vězeňkyně

zimolka
22.11.2019

Nádherná kniha,u této série mi nějak chybí hvězdičky :).

Ivusak7
26.11.2018

Další skvělý díl, který mě nadchl. Ke knize se jistě vrátím.

avalonek
02.06.2018

Život Viléma Wallace mě vždy zajímal..Tady bylo jeho vyobrazení celkem pěkné..Škoda za jeho smutný konec..Hlavní hrdinové mi sedli.Eleonora byla milá,žádná blbka a dokázala se postavit nebezpečí a riskovat pro lidi,které má ráda.Hrdina Brendan jako vždy úžasný.(nikdy jsem takového chlapa nepotkala,tak nevím,jestli existují:).Konečně se se jí nemusel doprošovat a už od začátku se milovali,jen se museli k sobe znovu dostat..Byla jsem moc spokojená..

janqa410
24.02.2018

Neuvěřitelně statečný, mladý bojovník za Skotsko a majetkem nezkažená anglická hraběnka, to je trošku předvídatelný pár, ale v této knize, byl příběh Brendana a Eleonory podán tak pěkně, že mě kniha ani chvíli nenudila. Bitvy a setkání s Wallacem mě bavily, vždy jsem jeho postavu měla ráda. Obdivuji ho a od dob, kdy jsem si zamilovala i Statečné srdce s Melem Gibsonem, má pro mě Wallace vždy jasnou podobu. Brendan se mi líbil velmi, byl až překvapivě vyspělý na to, koli mu bylo, ale to tak bývalo. S Eleonorou to mezi nimi jiskřilo od začátku a jsem moc ráda, jak to s nimi dopadlo. Dále Briddie s Larsem, fajnový Corbin, Erik s Margot a sympatický obr Hagar, všechny postavy jsou velmi příjemné. Jen mě trošku mrzelo čtení v pasážích o Erikovi a Margot, protože Vítězného rytíře, jsem četla již před časem. Ale i přesto tuto knihu mohu doporučit.

angelbooks
14.02.2018

Další skvělá kniha. Relax, čaj a kniha na večer je dokonalá kombinace a tuto knihu pro takový večer rozhodně doporučuji.

pavla9879
20.06.2017

Vždy mi rve srdce, když čtu o boji Skotů za svobodu své země. Na druhou stranu mne nesmírně těší, že ač smrt Williama Wallaceho byla příšerná, dodala odvahu dalším, kteří pozvedli zbraně, bojovali a Skotsko nakonec pod vedením Roberta Bruceho osvobodili.
Ač je většina postav smyšlená, děj jejich příběhu se odehrává na pozadí skutečných historických událostí a já jsem pevně přesvědčená o tom, že skuteční lidé, stejně stateční jako Brendann a Eleanora, stáli po boku Wallaceho a Bruceho a nakonec dopomohli sen o svobodném Skotsku naplnit.

adrianna0305
18.11.2016

Taková přemíra anglické historie, až to nudilo. Ten s tím, ten proti tomu, boj, příměří, boj a mezi tím drobky hádavé romantiky. Tahle učebnice dějepisu mě moc nenadchla :-)

Xena011
30.04.2016

Jako vždy pěkný historický příběh. Moc se mi líbila zápletka a popis osobnosti Viléma Wallace...jen mě mrzí umírání a popravy a musím nad tím po přečtení knihy uvažovat, jak se kdo a proč tak a tak zachoval, protože část historie je pravdivá. Líbilo se mi i zmínění Arryna z předchozí knihy. Takový pěkný příběh na oddechnutí přijde vhod vždy.

Láska bez scénáře
Láska bez scénáře