Vítězný rytíř

Anglická šlechtična Igrainia pohřbila svého milovaného manžela, jenž podlehl morové nákaze, a rozhodla se opustit rodový hrad, který v ní vyvolával příliš mnoho smutných vzpomínek. Na cestě ji však přepadne skotský válečník Erik Graham a jako svou zajatkyni ji odvleče zpět. Zpočátku je Igrainia pro Grahama pouhou figurkou v politické hře, protože ji chce vyměnit za skotské zajatce. Když však anglický král jeho nabídku odmítne, rozlícený Graham se rozhodne Igrainii ponížit tím, že se s ní proti její vůli ožení.Pyšná šlechtična mu zprvu dává nepokrytě najevo pohrdání a odpor, ale pak začne pozvolna objevovat skutečnou povahu statečného rytíře a nacházet si k němu cestu. Ani udatný Graham netušil, jak mocnou vášeň v něm dokáže probudit jeho vzdorovitá nevěsta, a teprve za čas pochopí, že vítězit lze i jinde než na válečném kolbišti …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9544/vitezny-rytir-9544.jpg 4.3147

Graham Family 4.

Vydáno: , Domino

Knight Triumphant, 2002

Kniha Vítězný rytíř

kacenka6144

Nějak jsem se nemohla do knížky začíst. Těch bojů už asi bylo trochu moc. Možná to bylo i tím, že jsem četla už 4. díly série v řadě. Takže teď si před těmi dalšími dám trochu oraz.

luthien
05.07.2020

Dostala jsem knížku náhodně darem, obálka mě dost vyděsila, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Prostředí a historické reálie se mi líbily, příběh rychle ubíhal a byl napínavý. Ale potvrdila jsem si, že nejsem cílová skupina takových ženských románů. Vše bylo docela fajn, než došlo k prvnímu sexu. Prostě mě nebaví číst, jak má žena tvář anděla a tělo bohyně, jak je muž úžasně silný a svalnatý a jak se jeden z druhého můžou zbláznit vášní a touhou. Ach jo. Prostě takové porno pro ženy zabalené do středověkého hávu. A chování Igrainie mě vytáčelo celou dobu, měla jsem chuť ji pořádně profackovat, aby se konečně vzpamatovala. Nevěřím, že by reálný člověk mohl být tak hloupý, namyšlený a nesnesitelný.

havrmoni
09.06.2020

Tuhle sérii čtu asi potřetí, líbí se mi stále. Jen jak to člověk čte za sebou, někdy je to tak... no, stejné. Autorka píše dobře,historie plus romantický příběh je hezká kombinace.

petraj30
27.05.2020

Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo.
Knihy Shannon Drake jsou téměř všechny stejné - ženy se dostanou do zajetí, po té se za svého věznitele provdají a nakonec se do něj zamilují (ne nutně v tomto pořadí).
Jiné knihy této autorky mě bavili mnohem víc. Možná jsem byla ovlivněna tou morovou náladou, která opanovala celý příběh, ale stejně si myslím, že tomu chyběla určitá jiskra, která by dokázala pozvednout celý příběh na úplně jinou úroveň.
Ještě mě velice překvapil Jamie, tady se choval naprosto ukázkově, kdežto v dalším díle bych ho asi zmrzačila, tak jen tak přemýšlím, co se mu asi stalo.
Tato kniha bohužel nebyla přesně podle mých představ, ale proto že mám ráda knihy SD, dám 3 hvězdičky

Nikusscha
12.02.2020

Zvolila jsem novou sérii od této spisovatelky. Kniha se mi líbila a příběh byl dynamický a svižný. Typicky hrdá a neústupná hlavní hrdinka příběhu mě nepřekvapila.
Ale jak už to bývá u těchto romantických knih tak i tady se konal happy end se vším všudy. Nechybělo napětí, láska, zrada a hrdinské činy.
Jo a konečně se i podařilo sladit podobu obálky s hlavními hrdiny tak jak je popsala autorka v knize.

zimolka
22.11.2019

Každý další díl v této sérii je snad lepší a lepší.Nádherně napsané.

Ivusak7
05.12.2018

Další skvělá kniha z této série, již se těším na další díl. Nádherný příběh, kdy se zlost a nedůvěra mění v lásku.

zipporah
03.11.2018

V kategórii ženskej literatúry je určite táto z tých lepších!! Preto druhá hviezdička.