Králův rytíř

Tento romantický příběh nás zavádí do dávných časů, kdy Skotsko ze všech stran ohrožovali nepřátelé. Král David proto potřeboval spolehlivé válečníky, kteří by mu pomohli zemi ochránit před cizími nájezdníky. Jedním z těchto statečných mužů byl Waryk de Graham, jenž získal za své zásluhy titul rytíře – a právo oženit se s královou schovankou. Jmenovala se Mellyora a byla dcerou gaelské šlechtičny a vikingského válečníka. Vládla svému panství silnou rukou, a když si pro ni přijel Waryk, kterému z rozhodnutí krále náležela, byla plně odhodlána se vzepřít. Zpočátku se skutečně obrnila nepřístupností, ale postupem času zjistila, že proti vlastní vůli podléhá šarmu králova oblíbeného rytíře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/9541/kraluv-rytir-9541.jpg 4.2163

Graham Family 1.

Vydáno, Don Bosco, Domino

Come The Morning, 1999

Kniha Králův rytíř

Nikusscha

Všechny knížky o Graham's family se mi líbily

petraj30

Od této autorky jsem nečetla mnoho knih, ale právě proto jsem si od ní sháněla další a další a tak se občas stávalo, že jsem jednu knihu četla dvakrát a tuhle jsem začala číst dokonce potřetí. Spisovatelka má několik obdobných knih, proto jsem si nebyla jistá, jestli jsem to už přečetla nebo ne, poznala jsem to asi zhruba v polovině, ale i tak jsem to dočetla, protože mě ty její knížky prostě baví.
Velmi napínavý příběh, romantika je tam spíš na konci, ale žasla jsem nad odvahou Mellyory, občas to bylo vtipné, její vzdor a rozhovory.... Mě se příběh líbil. Ale číst po čtvrté...možná si to ještě rozmyslím:-)

zimolka
06.11.2019

Další krásně napsaný příběh.

Ivusak7
17.11.2018

Opravdu skvělý příběh, hezky napsaný četl se úplně lehce. Musím hodnotit jedině 5*

Minimi_1
17.06.2018

Skvelá kniha.

Lembac
07.06.2018

Mellyora měla tu smůlu, že byla ve hře o budoucnost a bezpečnost Skotska pouhým pěšákem na šachovnici krále Davida. Její námitky a city nikoho nezajímaly. To Waryk na tom byl o hodně líp. Za dobré služby ho král odměnil půvabným ostrovem s úrodnou půdou....a krásnou nevěstou Mellyorou k tomu. Není se proto co divit, když nenadšená Mellyora před nechtěným sňatkem utíká. Docela pochopitelné. Zato druhý pokus o únik už mi přišel docela zbrklý, protože ohrozil nejen život samotné Mellyory, ale taky jejích blízkých. Prostě typická hlavní hrdinka knih Shannon Drake ... neví, kdy má přestat. Za další únosy a útoky Mellyora sice nemůže, ale i tak se při jejím zachraňování Waryk pěkně zapotí.
Romantický se mi tento příběh moc nezdá, ani jsem pořádně nepostřehla, kdy se do sebe hlavní hrdinové měli zamilovat. Celý jejich vztah byl prosycen nedůvěrou, což mi jako dobrá živná půda pro rašící city moc vhodné nepřipadá.
Zasazení děje do Skotska počátku 12. století bylo zajímavé, nicméně po určité době mě neustálé zmínky o Normanech, Skotech, Anglech, Sasech, Piktech, Keltech a Vikinzích začínaly pro svou nepřehlednost trochu nudit.
Knížka byla mírně rozvláčná, ale číst se dá. Dávám tři hvězdy.

angelbooks
14.02.2018

S. Drake sice není na mém žebříčku TOP 5-ky, ale i přesto bych jí doporučila.
Stejně jako knihu. Jde o jedno z mála díl většiny autorů, kde si oblíbíte charaktery postav.
Určitě se hodí na volný víkend s hrníčkem kafe. :)

janqa410
06.11.2017

Trošku předvídatelné, ale přesto moc fajn čtení!

Dopis
Dopis