Ďáblova milenka

Brianna MacCardlová je tak krásná, že ji skotský inkvizitor prohlásí za ďáblovu dceru, a tím ji odsoudí ke kruté smrti v plamenech. Vyděšená dívka se vydává na útěk do Irska, kde by se mohla uchýlit k příbuzným. Náhoda ji ovšem zavede do ponuré přístavní krčmy a do náruče lorda Sloana Treveryana, muže tak přitažlivého, že lehce svede i nevinnou Briannu. Vezme ji na svou loď a vlastně jí tím zachrání život, ale Brianna má na něj přesto vztek. Jak by mu také mohla být vděčná? Zbavil ji počestnosti a prohlásil ji za svůj majetek. Marně se však Brianna snaží bojovat se svými pocity k bezohlednému lordovi, který jí ukázal všechny podoby lásky, a přesvědčit sebe samu, že vůči němu cítí jen odpor a zášť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7383/dablova-milenka-Otr-7383.jpg 4.1184

Camerons Saga: North American Woman Trilogy 3.

Vydáno: , Domino

The Devil´s Mistress, 1986

Kniha Ďáblova milenka

Nikusscha
04.02.2020

Tato knížka mi prostě nějak nesedla. První půlka mě jaktakž bavila, ale od půlky knihy jsem se do ní musela vyloženě nutit. Bylo mi líto ji nedočíst a nedozvědět se jak to vlastně s hlavními hrdiny dopadlo.
Co se týče postav, tak mi hlavní hrdinka tentokrát vůbec nesedla, dle mého názoru to byla hysterka prvního stupně, ještě ke všemu agresivní.
Bohužel mi tato kniha nesedla a dávám tři hvězdy jen protože má jinak autorka dobré knížky. Jen tato se mi moc nelíbila.

zimolka
12.09.2019

Velice krásně napsaný příběh,ale bohužel hodně smutný,popisující hon na čarodějnice.Knihy od Drake mám moc ráda a tato stojí opravdu za přečtení.

kacenka6144
04.09.2019

Žádná velká oddychovka. Knížka poměrně sugestivně popisuje období honu na čarodějnice, chování inkvizice v té době a šíření strachu jak mezi obyčejnými lidmi, tak mezi šlechtou. A Brianna pořád neví, co chce. Naštěstí to nakonec zjistí a všechno může dobře dopadnout. :-)

Xena011
16.08.2019

Jedine slovo: NADHERA.
Jak spisovatelka umi psat, je snad neskutecne. Precetla jsem par pribehu od jinych spisovatelek tohoto zanru, ale ona nad nimi s prevahou vitezi ve sve schopnosti vyjadrit a popsat veci takovym zpusobem, ke kteremu se nikdo nepriblizi. Nadherne napsany strhujici pribeh, ktery mi hluboce otrasl s emocemi. Nejen, ze se porad neco zajimaveho delo, byly v pribehu prekvapive zavery a klicky. Nebylo to jako v castych knihach podobneho tematu v jedne lince se stastnym koncem. U tohoto pribehu jsem si trikrat poplakala a nechala upustit uzdu svym emocim. Miluji romanticke pribehy, a zde vim, ze skonci nade vsechny utrapy stastne. Ale presto pozadi obvinovani carodejnic nebylo moc prijemne, ale je to historie, a za to jsem spisovatelce vdecna, ze je milostna linka zalozena na pozadi opravdovych historickych uralosti. Spisovatelku nikdy neprestanu milovat, nikdy se ji ostatni kolegyne nepriblizi. Konce a epilogy, kde jsou hlavni hrdinove po nekolika letech nebo stari, nemam rada, protoze si najednou uvedomim, kolik let a casu zase uteklo a zivot skoro u konce, ale dulezitejsi je, ze si jej uzili po boku milovane osoby a ve stesti. A taky si vetsinou u takovych koncu nejvice poplacu. I zde tomu nebylo jinak. Ale to byl nejdokonalejsi konec, jaky autorka mohla napsat, protoze krasne odpovida na jeji pocatecni svoji prihodu na hrbitove v Salemu. Ja verim, ze se s carodejkou nebo jejim duchem opravdu mohla setkat. Prece jen nejen salem je opreden nadprirozenou ci primo magiskou silou. Pribeh ve me zanechal velkou stopu, za to jsem vzdy vdecna, abych si vazila lasky, casu a hlavne v tomto pripade zivota, at uz je jakykoli a cikoli. Abych premyslela nad dulezitejsimi vecmi, nez je obleceni a materialni hodnota, ale abych si vazila hodnot, ktere se nadaji vyvazit penezi. Dlouho na tento pribeh budu vzpominat a rada se k nemu nekdy vratim. Jak uz nekdo zminoval, je to jedna z nejlepsichc knih spisovatelky, ale kazdy pribeh je z jine doby, o jine historii, nelze to hodnotit vseobecne, ale ano, toto dilo patri mezi skupinku tech nejlepsich knih, co jsem od spisovatelky cetla, a da se rict, ze jsem precetla temer vsechny serie a samostatne knihy od spisovatelky, bohuzel casem jsem pozapominala jejich deje, tudiz uz nemuzu rict, ze by tato kniha byla nejlepsi, ale patri mezi ty nejlepsi, ktere ve me zanechaly stopu a premysleni nad casem a nematerialni hodnotou sveta. A proto tak rada ctu, protoze v kazdem pribehu, v kazde knize najdu neco, co v realite neexistuje nebo nas nepotka (at uz jsou to kouzla, krasna mluva, laska, nadpritozenost, nebo naopak negativa doby - upalovani, vrazdeni, valky). Kazdy pribeh ma neco do sebe a diky nemu muzeme prozit vice zivotu ☺️

Zajimalo by me, zda je mozne v dnesni dobe a v realite milovat a byt milovan stejne, jak je v pribehu. Existuje takova spriznena duse a je ji mozne najit? ???? Aspoň, že existují takovéto naivní příběhy, v nichž se můžeme sžít s hrdiny a takovou lásku prožít.

happy19
10.08.2019

Řadím mezi jednu nejlepších od Drake!Vybočuje z řady "přes kopírku"..velice příjemně překvapila..asi nejsem jediná,kdo ji dočetl v půl druhé v noci..Příběh mě uchvátil..několikrát jsem měla knedlík v krku..a slzy na krajíčku..hlavně strana 170..poslední odstavec..no páni...Láska si cestu najde..a pak se nebát natáhnout po štěstí:-*

petraj30
03.08.2019

Krásná, ale na můj vkus moc smutná kniha. Vím, že to k minulosti patří. Po druhé se k tomu vracet nechci - to bych si musela vzít na pomoc antidepresiva a plný kamion kapesníků

MonaLisa42
11.07.2019

Velice dojemná a smutná kniha.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a ukáplo mi i pár slziček. Tolik smrti a hádek jsem ještě v žádné knize neviděla. Tato kniha připomíná spíše historický román než milostný. Děj především popisoval danou dobu v Salemu a lov na čarodějnice. Mnoha postav je mi velice líto, ale hlavní hrdinka pro mě byla stále hysterická a neschopná, prostě jsem si ji nedokázala oblíbit.
Autorka mě stále překvapuje. Kniha opět nemá nic společného s předchozími díly série (kovbojové, piráti a teď i čarodějnice…). Kniha byla popisována jako příběh o jednom hrobu - nevím jestli se mi to tak líbilo. To, jak byla kniha napsaná, mě každopádně donutilo nad ní hodně přemýšlet. Děkuji!!!

janqa410
22.06.2019

Brianně jsem fandila od začátku. Sympatická, krásná tělem i duší, upřímná se srdcem na dlani a myšlenkou na jazyku. Vášnivá, empatická, občas trhlá. Svým způsobem úžasná žena, jenže i kdybych se přeorientovala, a do Brianny bych šla, naprosto mě uchvátil neohrožený Sloan. Krásné jméno a přesto že trochu hulvát a gentleman zároveň, jeho oči, svaly a typ povahy, si dokážu živě představit stále, i v již polovině další knihy. Prostě pár, který musel fungovat. Kniha se mi četla moc hezky, milé zpestření v horkých letních dnech, kdy jsem se od většinou běžných bojů na souši, nyní přemístila k hašteření na vodě. Kniha je čtivá, má spád i správně napětí, romantiku, zápletky i trošku trpkosti. Mohu doporučit ;)