Skleněný dům

První díl nové komiksové série ze světa Zaklínače! Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače... jenže dům skrývá za každým rohem nějaké nové děsivé překvapení a tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237225/zaklinac-skleneny-dum-oct-237225.jpg 4.3303

Zaklínač - grafický román 1.

Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

The Witcher: House of Glass, 2015

Kniha Skleněný dům

puml
13.12.2019

Tak tohle mě moc nebavilo. Moc magie, překombinovaný příběh, divné lokace. Docela mě bavily ty momenty z lesa, kdy se jen jde a jeden z těch panelů cítí takovou těžkou a lehce mrazivou atmosféru, ale od hřbitova dál to začíná být vcelku tuctový béčkový fantasy horor. Celkový mdlý dojem nezachránila ani charismatická postava Zaklínače. Přitom kresba není špatná, spíš je to slabým scénářem.

RedQueen
17.11.2019

Dýchlo to na mě, ale pořád tam byl pocit, že tomu něco chybí...

raidmnoid
21.10.2019

Velice hezky zpracovaný příběh s prvky, které tak miluji na Zaklínači. Osobně jsem se trochu bál, když jsem viděl obálku - hold Mignola (a nyní i spol) má specifický styl kresby. Osobně jej zbožňuji, ale u Hellboye a u Zaklínače by pro mě byl spíš zklamáním. Ale komiks nezklamal

Ma-ra
26.09.2019

Prvni dil komixoveho Zaklinace nezklamal. Dej a atmosfera je presne zaklinacsky. Zapletka neni kdo vi jak slozita, rozhodne ale nezklame. Jediny pro me maly minus jsou ilustrace. U nekterych predevsim "z dalky" branych zaberu jsou detaily opravdu otresne, az odflakle, styl kreseb mi ne vzdy sedl. Nic to ale nemeni na celkove velmi povedenem komixu, co se tyce fantasy patri rozhodne ke spicce.

pinkhair346
11.09.2019

Recenzi píši trochu s odstupem, což můj názor nijak nezměnilo. Lepší start série nám Dark Horse dát nemohl. Originální příběh s temnou zápletkou, která má (na rozdíl od pozdějších dílů) co nabídnout a Joe Querio doplňující atmosféru svou lehce Mignolovskou kresbou, která zaklínačskému světu padne jako ulitá, co víc si přát.

Vivien-ravenhil
05.09.2019

Příběh o tom jak se vědmák dostal do skleněného domu skrývajícího své temné tajemství a překvapivé zjištění. Nic zkrátka není na první pohled takové, jaké se zdá. Špičková kresba je dle mého názoru nositelem úžasně ponuré atmosféry, díky které jsem si tento díl ze série komixů nejvíc zamilovala.

Bobik9
19.07.2019

První setkání s komiksovým Zaklínačem dopadlo velmi dobře. Ten příběh je fajn, je tam akce, sex, vtípky, klasický zaklínač. Co mě trošku mrzí a ruší u tohoto díla je ta kresba. Ta mi přijde vyloženě slabá a nedůstojná takovéto značky.

Nelíísek
04.06.2019

Ze světa zaklínače jsem hrála všechny hry před dlouho dobou četla skoro všechny knihy (a mám v plánu přečíst si je znovu!) tak teď už jen chybí komiksy!

Příběh mě sice ze začátku nepřipadal zas tak dobrý, postavy se ze začátku chovali .. noo.. hloupě. Nakonec ale nic není takové jak se zdá a až na konci si vlastně uvědomíte jak je příběh dobrý a musíte ho znovu přečíst.

Kresba je místy dobrá a místy špatná. Líbí se mi že příběh je zahalen do tmavého hávu. Některé panely mi ale přijdou až moc dobře nakreslené a detailně vykreslené ale naopak některé mi přijdou odfláknuté a postavy jsou v takových krkolomných polohách..

To ale nemění nic na tom že tato komiksová kniha je naprosto famózní doporučuji.