Prokletí ohně

Když Cora uteče od svého násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu. Co však mají znamenat znepokojivé vize, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum? Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě. Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři – třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124368/prokleti-ohne-124368.jpg 3.439

Kniha Prokletí ohně

slezakova.nika
13.05.2019

Kniha je průměr. Sice jsem četla takřka na jeden zátah, ale asi spíše ze zvědavosti, co se tedy otevře za tajemství a zda se objeví nějaká děsivá zákoutí rodinné historie. Trochu jsem cítila pokus o přiblížení se světové beletrii na úrovni anglické literatury. Nicméně kniha byla příjemným nenáročným čtením na nedělní odpoledne. Jako bonus se hodila do čtenářské výzvy :)

Leena
05.01.2019odpad!

Obrovské zklamání..Nudila jsem se bohužel celou dobu čtení, vlastně je to jen vykrádačka Barbary Erskinové, s jejími kvalitními díly to nemá nic společného. Ještě že je knížka tak malá..

Belatris
24.01.2016odpad!

Pro mě literární průšvih.
Postavy pitomé až hrůza, bez vývoje a hlubší psychologie. „Hrdinka“ neustále bezradně povzdechává, potlačuje slzy nebo je křehce zranitelná. Její vzepětí nevyrůstají z žádného solidně položeného psychologického podhoubí. Začala mě otravovat hned během prvních řádků a nepřestala s tím až do konce. Z brutálního manžela nejde strach, protože zlo ztvárněné plochou karikaturou neděsí, ale právě naopak způsobuje smích. Většina fanfikcí k Harry Potterovi má větší kvalitu, včetně těch s homosexuální tematikou.
Nemám nic proti brakové literatuře, ale je třeba ji nazývat pravým jménem, aby v dnešní záplavě mnoha titulů nezabíraly místo na policích, které jim nepříslušejí. Srovnání s Barbarou Erskinovou byl hodně špatný marketingový tah ze strany nakladatele (za takovou urážku by se dalo i soudit).

mac.martina
03.09.2015

pekny pribeh a celkem zajimavy jak se tyrana zena diky svemu priteli z dospivani uzdravi na dusi a prijde na kloub svym vidinam a zlo bylo nakonec potrestano :-)

pavla9879
14.08.2015

Krásná kniha... nemohla sem uvěřit, že spisovatelka je Češka. Příběh byl zajímavý, napínavý, přečetla jsem ho jedním dechem.

tarabas
15.07.2015

Pěkná, čtivá kniha. Příběh je dobře promyšlený. Je plný napětí, romantiky a mystiky. Některé věci trochu předvídatelné, ale rozhodně příjemné čtení

moira2912
12.06.2015

Slabší tři. Kniha není špatná, ale její začátek se pro mě tak strašně táhnul, že jsem měla chuť to několikrát vzdát a to bych do hodnocení asi měla započítat. Navíc to není úplně můj žánr, což s tím nejspíše bude mít taky co dočinění.
Autorka má na psaní talent, ukázala to hlavně na konci knihy, kde mě její psaní konečně chytilo, děj gradoval a vše zamotané se logicky vyjasnilo. Styl psaní mi ze začátku nesedl, ale myslím, že zrovna tohle je jednoduché dobrousit a autorka s tím v budoucnu snad větší problémy mít nebude. Ještě mi trochu nesedlo čas od času chování postav, chovaly se buď tak, jak bych od nich nečekala (a ne v úplně dobrém slovasmyslu), nebo naopak až příliš podle šablony, což mi bylo líto, protože postavy byly největším kladem knihy, hned po samotném nápadu.

moonchild
07.03.2014