Království stínů

Království stínů

Bezdětné Clare, manželce bezohledného finančníka Roylanda, se při jógových meditacích zjevuje tajemný přízrak ženy z dávného středověku, krásné skotské šlechtičny Isobel, která nechává citlivou a v manželství nešťastnou Clare prožít dramatické chvíle svého života na přelomu 13. a 14. století. Ve vyprávění se mistrovsky prolíná realita s fikcí, přítomnost s minulostí, napínavý děj je plný nečekaných zvratů i milostných vášní.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/618/kralovstvi-stinu-618.jpg 4.5209

Kingdom of Shadows (1988)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

hranostaj13

Tato kniha byla mnohem lepší než předchozí. Obě hlavní hrdinky, Isobel i Clare, mi sedly a celou dobu jsem jim fandila. Akorát ten závěr mi opět přišel trochu překotný, když vezmu v úvahu, že před tím se některé části docela táhly. Ale dávám plný počet bodů.

Kerberos

Jedna z jejich nejlepších,člověk se nemůže odtrhnout dokud to nedočte

wiana82

Hezky zpracované, čtivé, dvě dějové linie...na tu historickou jsem se vždycky těšila trochu víc, protože Clare mě tak trochu "vytáčela"..znuděná bohatá panička bez jakýchkoli zájmů, která si neumí vyplnit den,..mě nevadí když manželka bohatého muže nepracuje, ale když nemá žádné koníčky, to opravdu nechápu...slepě poslouchala Paula, vše nechávala na něm...no hrůůůza...i když už mu pak několikrát řekla, že s ním nepůjde, stejně šla...
Líbí se mi, že se člověk i něco dozví z historie, ještě jsem si i pak četla nějaká fakta o Skotsku té doby.

Lucky_one

Skvělá, přečetla jsem ji za dva dny, nešlo přestat... :) Hodně mě potěšilo, že drobné detaily ze života Isobel zapadají do příběhu z knihy Oheň je tvým osudem. Jeden příběh rozšiřuje druhý.

katallinka

První kniha od této autorky a musím říct, že jsem nadšená. Už se těším na nějakou její další knihu.

rozalupe

Zase vynikajícící kniha

zbožňuju_knihy

Super! Nemohla jsem se otrhnout! :-)

petula6844

moje první kniha od této autorky, skvělá, od té doby její knihy čtu jedním dechem

lenkavildomcova
17.10.2016

Nedočetla jsem...

Elea
28.08.2016

Hodně zajímavý děj, popis historických událostí se mi líbil o něco víc než současnost.

morava
12.05.2016

Opet pekny pribeh od Barbary Erskine. Styl psani teto autorky mne zaujal uz u knihy Zila jsem jiz pred staletimi. I zde mi sedlo prolinani historie a soucastnosti, i kdyz zivot Isobel mne upoutal vice.

MAXA71
17.02.2016

Táto autorka je výborná. Neviem kde čerpá námety, ale tie jej nemajú chybu. Túto knihu som nevedela odložiť.

pavlinkaa
19.12.2015

Toto je má druhá kniha od autorky a jsem si nyní jistá, že né poslední. Jak kniha na mě zapůsobila? Musím říct, velice dobře, ale ... No, je tam to ale.
Co se týče Paula tak jsem kvetla. Možná že ani ne tak z něho jako z lidí kolem, jak mu všichni věřili. Asi to bylo možná myšleno tou mocností peněz a jeho postavením, protože když člověk ty peníze má, je fakt, že je váženější než nějaká ženská v domácnosti a jeho slovo platí víc. Ale bylo to až moc vyhrocené, to co tvrdil byl extrém. Clare jsem měla docela ráda, možná hlavně jako prostředníka k Isobel.
No a samotná Isobel .... Přiznám se, že zprvu na mě působila jako znuděná, rozmazlená puberťačka, začala mě bavit až po útěku od manžela. Od té doby jsem si jí oblíbila a jak tu už bylo psáno, klidně bych četla pouze o Isobel i když příběh Clare měl také takové menší kouzlo :)

alef
16.12.2015

Děj, kde se prolíná realita s fikcí, minulost s přítomností, děj plný dobrodružných zvratů a vášní - to je přesně to, co očekávám, pokud vezmu do ruky kteroukoliv knihu paní Erskinové, a musím říct, že je vždy mé očekávání bezezbytku splněno a tak vlastně nemám žádný důvod nedat plný počet *, ... přesto mě to tentokrát nutí dát hodnocení trochu nižší, ne proto, že by kniha nesplnila má očekávání, ale proto, že bohužel POUZE splnila má očekávání, poté, co jsem přečetla určitý počet knih paní Erskinové (bylo jich docela hodně), zjistila jsem, že mám asi někde uvnitř pomyslnou hranici, ... do kdy mi tyto příběhy připadají fascinující a naprosto skvělé, ... a najednou se něco změnilo ... četla jsem to i v několika komentářích pode mnou, pěkně a přesně to napsala "moonula": "současný příběh vyhnaný velice uměle do extrému". Paní Erskinová má historické vzdělání, proto jsou její historické části příběhu stále strhující, napínavé, okouzlující s výborně propletenou historickou skutečností s fikcí, které mě baví a asi nikdy bavit nepřestanou ... ne tak už současnost, kdy musím bohužel připustit, že mi na mysl připadá slovo "provoplánovost" (ač ho neužívám ráda).

Možná bych proto uvítala, kdyby paní Erskinová zkusila napsat čistě historický román ... já bych si ho určitě ráda a s chutí přečetla.

TheMelorry
05.12.2015

Tato kniha mi přišla trošku slabší než ostatní z autorčiných knih... ale špatná rozhodně nebyla.

pavla9879
14.08.2015

Úžasná kniha.
Historický příběh Isobel jsem hltala jedním dechem, byl napínavý, strhující, nemohla jsem se dočkat pokračování.
Naproti tomu současnost s chudinkou Clare, která nikdy nic neudělala sama a její manžel byl grázl, kterému všichni uvěřili i tu nejstupidnější lež, mě moc nebavila a musela jsem se hodně přemáhat, abych nepřeskakovala a nečetla jen příběh Isobel.

moonula
14.02.2015

Historicky, popisující příběh Isobel je strhující a napínavý, kdežto současný příběh Clare je vyhnaný velice uměle do extrému a vždycky jsem se nemohla dočkat, kdy se zase na scéně objeví Isobel.

Alzbetta
23.01.2015

Krásný příběh.
Líbila se mi současnost s Clare i minulost s Isobel.Patří mezi knížky,které se hodně těžko odkládají a nutí číst dál.
Je to první knížka od Erskinové,tak jsem zvědavá jestli budou i ostatní tak zajímavé,nebo jsem měla šťastnou ruku.

Jajus
22.12.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Neustále jsem se k ní musela vracet. Že by tato kniha byla má Isobel? Kdo ví.
Je velice dobře napsaná, poutavá a čtivá. Akorát občas jsem se hůř orientovala v přítomnosti - bylo tam moc postav. Konec je nádherný. Doporučuji!

Aknicula
14.11.2014

Knížku jsem přečetla už vloni o vánocích. Moc se mi líbila, akorát bych chtěla autorce vytknout přeskoky mezi historií a současností v některých místech trochu zmatečné. Jinak moc hezká knížka a přiznám se v části, kde hlavní hrdince zabijou pejska jsem brečela jak malá želva...

delfin32
25.09.2014

Ke knize jsem se dostala náhodou, šlo o mé první setkání s touto autorkou. Kniha mne sice vtáhla do děje, ale upoutala mne spíše část historická, díky které se mi poutavou formou příběhu dostalo informací k dnešnímu dění: proč vlastně ti „magoři“ Skotové pořádají referendum o odtržení od UK? Po vstřebání reálií, ke kterým má autorka díky svému vzdělání předpoklady (rodové linie jsem neověřovala, ale vzala je jako fakt), a všeho toho, čím si jejich předkové prošli, se už ani nedivím, že se jim nechce dále prodlévat pod nenáviděnou anglickou korunou… obzvláště, když dnes již nemusejí prolévat krev na bojištích, ale postačí vhodit do urny hlasovací lístek :-)

Ale zpět ke knize: část příběhu ze součastnosti je na můj vkus sladkobolně naivní, je zde zbytečně moc postav (4+2 sourozenci + jejich manželé/lky), které nit příběhu bezdůvodně natahují na další a další stránky. Dočetla jsem na jeden zátah ke straně 300, knihu jsem kvůli prac.povinnostem odložila, ale nejsem si vůbec jistá, zda-li budu pokračovat. Asi dočtu jen tu historickou část (naštěstí je pěkně v textu oddělená) a současnou hlavní postavu s její širokou rodinou, která mne svým naturelem dosti rozčilova, ponechám svému osudu.

Půlka se mi líbila, takže za 50%

moonchild
27.02.2014

Kniha se mi líbila.Jako snad každá od Barbary.Její knihy jsou super.

zdazilek
11.07.2013

Super mám moc ráda tento typ knížek, kdy se prolíná současnost s milulostí. Knížka byl velmi napínavá a zajímavá. Moc se mi líbila autorka vše moc dobře vystihla a na to jak kniha byla objemná jsem ji měla přečtenou velmi rychle. Moc se mi líbila.

Andulienka
24.03.2013

Obávala som sa hrúbky knihy, ale zhltla som ju za dva dni..... Neovládam anglické dejiny, ale do príbehu som sa vžila rýchlo a bolo to pekné čítanie...Odporúčam :)

fany_haf
23.03.2013

Pěkné, čtivé. Jen ta duchařina v závěru mě tak trochu zklamala. To není můj šálek kávy.

EvaJ.
06.03.2013

Po pravdě jsem čekala více. Kniha se čte sice dobře, ale zklamala mě. Možná jsem ji neměla číst po Larssonovi.

čuřil
14.01.2013

Sice jsem od této knihy čekal něco jiného, ale nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen.

Selinute
05.01.2013

Království stínů a Oheň je tvým osuden jsou nejlepší díla Barbary Erskinové. Taky patří mezi mé nejoblíbenější.

Vojslava
31.12.2012

Musím říci, že Erskinové nejlépe jdou knížky týkající se skotské historie a prolínající do současnosti - jsou nejčtivější a s největším spádem, tenhle titul není výjimkou.

monte
07.10.2012

Království stínů a Oheň je tvým osudem jsou mé nejoblíbenější knihy této autorky.