Pavčule Pavčule komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Četla jsem, že tato kniha je často oblíbená u vrahů a bývá na místě činu. Zvláštní, působí docela laskavě. Klasika, co se jednou za život přečíst asi musí, ale mě moc nezaujala.

17.10.2021 2 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Spousta krutosti, zejména na starých Židech (zřejmě, aby autor extra ukázal, jak jsou Němci krutí) a spoustu důmyslných úkrytů - více či méně. Docela mě mrzelo, že skoro nikdo komu jsem fandila nepřežil a scéna s krbem nezapomenutelná. Přesto plný počet hvězdiček.

06.10.2021 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Výborné , neotřelý styl vyprávění , napětí i dojetí . Knížka se četla jedním dechem.

30.09.2021 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Dostala jsem jako dárek , jen se nemůžu rozhodnout, jak to autor vlastně myslel . Seriozní psychologie nebo humor ?

27.09.2021 2 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Jako všechny díly i tohle super . Jen mě přece jenom trochu víc bavily první díly , ta původní parta sestřiček . Tady už byly jen na okraji .

27.09.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Taková fajn trhlá knížka. Výborně jsem se bavila. Odpočinková.Za mě plný počet hvězdiček.

02.09.2021 5 z 5

To To Stephen King

Knížka s nejvíce stránkama, co jsem kdy četla a rozhodně nelituju . King je king !

01.09.2021 5 z 5

Neverím ti Neverím ti Dana Hlavatá

Něco na způsob Vasilkové , až na to,že Vasilková píše o dost lépe .Hlavní hrdinka moc naivní a s ní i celý příběh . Žádná propracovanost .

01.09.2021 2 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Několikrát přečteno a pořád stejná pecka. Mráz po zádech stále běhá.

26.08.2021 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Tak tohle mě dostalo a úplně pohladilo po duši. Nádherný příběh.

25.08.2021 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Ze začátku celkem ok , i s nádechem tajemna . Ovšem to, jak to nakonec bylo s Jamesem mi přišlo hodně přitažený na vlasy a za tohle několik hvězdiček dolů.

24.08.2021 2 z 5

Pohádka Pohádka Jonas T. Bengtsson

Zajímavý styl , nikoliv však nudný .

19.08.2021 4 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Nejdřív seriál a pak knížka . Seriál mě moc nebral a tak jsem si říkala ,že třeba knížkou se to zlepší . Nevím ...

16.08.2021 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Druhá světová válka trochu jinak .Několikatýdenní jízda vlakem do tábora byla popsána opravdu realisticky a děsivě .

16.08.2021 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Knížka se velmi dobře četla . Budu se snažit si sehnat i další díly .

16.08.2021 5 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Je málo knížek, který ani nedočtu, ale tohle byla jedna z nich. Od prvních stránek mi to nesedělo. Nesympatická hlavní hrdinka, ostatní postavy taktéž. Neuspořádaný příběh. Zvláštní knížka.

11.08.2021 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tyhle příběhy " o divných " dětech odjakživa miluju . Bez ohledu na to, jak moc je to přitažený za vlasy . Takže ANO,ANO a ještě jednou ANO!!

03.08.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejdřív jsem četla knížku a film jsem ani neviděla , protože knížka se mi moc nelíbila , Na to, jaký kolem toho bylo haló..

03.08.2021 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jasně a stručně - líbilo se .

03.08.2021 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Pomalu dočteno , taková odpočinková knížka . Jen dvě malé mínus - jak už je tu psáno , hůře čitelné dopisy , ten druh písma fakt bolí a díky tomu se mi do těhle pasáží fakt nechtělo . A druhé "mínus "- miluju čokoládu, takže by to chtělo i něco obrazového :D .

03.08.2021 4 z 5