Pavčule Pavčule komentáře u knih

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Violka se mi líbila o něco víc. Kniha mě v určitých částech nudila. Nicméně hvězdička na víc za téma děti s handicapem a za hezký konec.

27.01.2022 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Smutné a zároveň krásné. Knížku jsem zhltla prakticky na posezení, uvítala bych více stran. Co mě děsí je to, že je knížka vedená jako pro děti. Aspoň u nás v knihovně to tak mají.

14.01.2022 5 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Nic moc, čekala jsem něco trochu jiného .

11.01.2022 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Mám všechny knihy autorky a přiznám se,že ze začátku mě moc nebrala - pro mě byla jen " vykradačka Kinga" , ale tenhle titul je naprosto skvělý . Hodně se zlepšila .

10.01.2022 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Zajímavý pohled spisovatele cizince na Československo .Nic podobného jsem ještě nečetla . Vrah celkem dobře odhadnutelný prakticky hned na začátku ,ale to ničemu neubralo.

13.12.2021 5 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Knížku jsem našla v knihovně , zaujal mě název i obálka . Obsah jsem nečetla . Nebyla v oddělení "pro děti a mládež" a o to víc mě zaskočilo , že přesně pro ně je. Přečetla jsem jí , ale vzhledem k mému věku mě nebavila a nic mi nedala, což je asi pochopitelné .

05.12.2021 1 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Paráda ! Napětí , mrazení v zádech .. za mě top .

30.11.2021 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Ten zvrat jsem nečekala , ten konec pak už ano. Četla jsem od ní i lepší příběhy .

25.11.2021 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Jsem zklamaná , knížka mě vůbec nechytla . Hvězdička navíc za to,že se doktor Milkolášek dostal díky knize a filmu do většího povědomí .

16.11.2021 1 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Čekala jsem hodnocení v červených číslech . Moc nechápu, proč to má relativně málo procent ,ale za mě plný počet . Čtivé, napínavé , zvraty tam jsou taky . Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla . Líbila se a moc .

16.11.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hodně syrový příběh . 12 leté děcko , síla . Všechno jde až na dřeň .

09.11.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nejdřív jsem viděla film. Pár vtipných momentů bylo ,ale jinak.. Komedií bych to úplně nenazvala . To samé kniha . Mám jiný styl humoru.

08.11.2021 2 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Alespoň pro mě úplně neznámý příběh. Přečtení sice ve mě nic extra nezanechalo , ale bylo to pro mě něco neznámého a nového.

08.11.2021 2 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Prostě bomba !

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Mám ráda filmy s válečnou tématikou . Filmové zpracování BOB považuju za jedno z nejlepších válečných filmů . Knížka odhaluje i jiné postavy než byly ve filmu .

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kdysi dávno jsem to četla a tuším,že v poměrně nízkým věku . Nejdřív knížka a pak film . Sebralo mě to a co teprve film .

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Dnešním dětem už to asi vůbec nic neřekne . Mě na tuhle knížku upozornila moje mamka. Klasika , kterou jsem přečetla ,ale přece jen už jsem jiná generace.

02.11.2021 2 z 5

Kde padají hvězdy Kde padají hvězdy Markéta Zinnerová

Jako dítě jsem tenhle seriál milovala , zřejmě i proto,že i já jsem v těch letech, kdy vyšla jezdila na pobyty do lázní. Knížku jsem četla až později ,ale nezklamala .

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Cizinku jsem nečetla ,v téhle knize jsem ze začátku nevěděla kdo je kdo . Asi opravdu jen pro milovníky Irska nebo jsem to správně nepochopila . Není to úplně můj šálek kávy a nedočetla jsem .

02.11.2021 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Moje první knížka od autorky a musím říct,že super . Zhltla jsem to prakticky za jeden den , musela jsem číst dál a dál . Napínavé, velmi dobře napsané . Určitě si obstarám i další příběhy s Josie .

01.11.2021 5 z 5