Jsme všichni sněhové vločky?

Olive cítí, že je toho na ni moc. Popravdě, nejspíš se každou chvíli psychicky zhroutí. Nejradši by to neřešila, jenže zároveň cítí, že potřebuje pomoc. Proto přijme pozvání na trochu divný letní tábor, kde by se měla dát psychicky do pořádku. Jenže jen co si na táboře Reset zvykne, začne jí to vrtat hlavou. Možná že „opravit“ nepotřebuje ona a její kamarádi, ale celý náš podělaný svět? A tak vymyslí plán. Průlomová, brutálně upřímná kniha o duševním zdraví, přátelství a o tom, jak z tohohle šíleného světa udělat laskavější místo, od britské bestselleristky Holly Bourne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419311/jsme-vsichni-snehove-vlocky-dVK-419311.jpeg 4.156
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , #booklab

Are We All Lemmings and Snowflakes?, 2018

Kniha Jsme všichni sněhové vločky?

voracekb

Ačkoliv jsem o deset let starší než všichni hlavní hrdinové, musím říct, že v pocitech hlavní hrdinky jsem se dost viděla (čím to asi bude....). Její boj s duševním zdravím je popsaný tak věrohodně a skutečně, to se opravdu musí autorce nechat. Pokud ale čekáte, že se kniha věnuje konkrétním psychickým nemocem a příběhům lidí, kteří je mají, tak to úplně není pravda. Je to tam okrajově několikrát zmíněno, ale není to vůbec ten hlavní point. Ale to ve výsledku vůbec nevadí. Knížku opravdu doporučuji, zejména pokud se sami často cítíte sněhovou vločkou, která trochu v našem světě tápe a uvítala by trochu té laskavosti

jsemknihomolka

Nádherná kniha , nemám ráda konce jako byl tento , ale kniha se vážně povedla .

Lily-fairy

Holly nedokáže napsat špatnou knihu.

Audrey122
29.12.2020

Velmi silná kniha. Krásně napsaná a reálná.
Konec mě naprosto okouzlil a dojal.
Kniha je velmi zajímavá a myšlenkou o laskavosti kterou obsahuje by se měl řídit každý.
Doporučuji

certik003
02.10.2020

Určitě zajímavý náhled do myšlení někoho, kdo má bipolární poruchu. Myšlenkové pochody Olive byly velmi zajímavé, i když pro mě hodně chaotické a stále se opakující. Ale zřejmě velmi reálné. Možná bych ocenila, kdyby se autorka víc věnovala i dalším postavám. Samotná myšlenka o laskavosti k sobě i druhým, že je laskavost nakažlivá, je moc hezká, ale podle mě ne úplně reálná. Ale rozhodně to bylo zajímavé čtení.

Anna 13
04.08.2020

(+ SPOILER) Kdybych knihu četla v patnácti nebo v šestnácti, zajímalo by mě, co by se mnou dělala. Nejen vzhledem k věku, ale také k období, kterým jsem si tou dobou procházela. Těžko říct...

Dnes mě však kniha ultra vytáčela. Vážně nechápu ty nadšené ohlasy.

Vždy, když čtu knihy podobné této, tak se ptám, jak by se na ně díval člověk, který doopravdy trpí bipolární poruchou, OCD nebo různými typy úzkostí. Zda by to autorce "schválil". Zda by považoval postavy v knize za reálné a přesvědčivé. I názor psychiatra by nebyl od věci.
Já jsem tomu totiž moc nevěřila. Vlastně se mi docela líbilo, jak byl u hlavní hrdinky popsaný stav mánie a pak pokles do deprese. Ale její osobnost mě něčím strašně štvala. Fakt hodně.
Ostatní postavy byly zajímavější, ale nedostaly moc prostoru, protože se vše točilo jen kolem Olive.

Kniha byla také velmi předvídatelná. To mi docela vadilo. Bylo jasné, že celou dobu pozorujeme holku s bipolární poruchou, i když ona byla tak divná, že jí nesecvaklo, že si tím sama prochází. Ona sama mi přišla velmi naivní a to, jak si sama před sebou připadala "převratná" mě vytáčelo doběla.
Autorka v podstatě nepřichází s ničím novým. S žádnou novou léčebnou metodou. Jen omílá to, co se už tak tisíckrát někde řeklo. A je cukrkandlově otravná. Samozřejmě - souhlasím s tím, že laskavost k sobě i k ostatním je krásná a důležitá a může mnohé změnit. Ale není klíčem ke všemu. Zlé věci se tu děly vždy a budou se dít dál, ať se my a naše okolí snažíme, jak chceme. Je to možná smutné nebo poraženecké, ale je to tak.

Nemohu knihu doporučit.
Možná někomu pomůže a přesvědčí ho, že jeho život má cenu žít. Obzvlášť v citlivém dospívání.
Ale nemyslím si, že by to byla kniha kdovíjak úžasná a hodnotná.

frohlichová.s
25.07.2020

Rozhodně se jedná o zajímavou knihu, která vám pomůže lépe pochopit ostatní. Vadila mi ale hlavní hrdinka, protože všechny její “převratné” nápady, na které v průběhu knihy přišla, nejsou pro čtenáře žádná novinka. A také v příběhu není žádný velký převrat v ději, kdy bych si řekla wow. Oceňuji otevřený konec a těm, kteří knihu ještě nečetli doporučuji, aby knize dali šanci.

AndreaP.
08.07.2020

"Nejdřív buď laskavá k sobě" - to je věta, která je hlavním poselstvím této velmi zvláštní knihy. Šestnáctiletá Olive trpí biopolární poruchou, kdy sama ale nechce svou diagnózu znát, odmítá ji a my jsme v této knize svědky všech jejich myšlenkových pochodů přecházející z fáze mánie do fáze deprese. Je tam dost dobře nastíněn ten přechod z jednoho pásma do druhého. Kniha je to určitě poučná pro každého.