Bratrstvo neohrožených

Autor se v knize věnuje pozurohodné jednotce americké armády - rotě E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize, tzv. křičících orlů. Mapuje fascinujícím způsobem jejich výcvik a boje od Normandie až po obsazení Hitlerova "Orlího hnízda" v Berchtesgadenu. Je živou reportáží zachycující události přímo v jejich vývoji a oživuje v naší paměti mnoho zážitků ze druhé světové války. Famózní četba pro ty, kteří se zajímají o události druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/4056/bratrstvo-neohrozenych-4056.jpg 4.6286

Band of brothers (1992)

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Jota

Kniha Bratrstvo neohrožených

JKDelaney

Četl jsem před lety až po shlédnutí seriálu. Naprosto skvělé!

dontbullshitme

Skvělá kniha, na své poměry jsem to přečetla vážně rychle (jsem pomalá, takže to mluví za vše). Není to samozřejmě tak akční a nehraje to tolik na city jako seriál, ale i tak se mi to líbilo, byla to zajímavá jízda. Najdou se tam ovšem i části, které mě pobouřily, ale za to mohl spíš spisovatel, než hoši z rychlé roty. :)

jezo31

Skvelo napísane, no na druhej strane nestáva sa často, že sa seriál vyrovná knižnej predlohe, resp. zachytí všetky podstatné aspekty knihy.

lele_eos

Knihu jsem četla se zaťatými svaly po celém těle 3 večery. Každou noc se mi o nich zdálo. Jediná kniha, která mě kdy dokázala rozbrečet, a to jsem myslela, že už to ani neumím. Obdivuju je. Obdivuju je nesmírně.

tereza3951
18.10.2018

Knížku jsem měla půjčenou a rozečtenou jsem jí zase vrátila. Musela jsem si prostě koupit svojí. Jediná, kterou jsem četla více než dvakrát. A konec pokaždé obrečím.

mi-380
03.09.2018

Druhá světová v Evropě z pohledu amerických parašutistů. Často jsem měl při čtení pocit jako bych byl svědkem přímého přenosu nebo dokonce jako bych byl jedním z nich. Už se těším, až si zopakuji seriál HBO: 100% (257 hodnotících s průměrem 92%).

hnatlubo
16.07.2018

Dobře napsaná kniha. Dobře se četla válečné scény jsou popsány realisticky a nechybí ani humor. Doporučuji.

elzajan
29.06.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem, naprosto splnila má očekávání. Vřele doporučuji i seriál HBO, který se knihy drží.