Pohádka

Otec a syn žijí bez identity, v atmosféře napětí, v realitě chudého bydlení a nuzného jídla. Základním pravidlem je být ostražitý. Dalším pravidlem je s nikým se moc nebavit. Neustále putují, stěhují se z místa na místo. Otec střídá zaměstnání, chlapec střídá pokoje. Otec ho rituálně zasvěcuje - předávané životní zkušenosti nahrazují oficiální školní docházku. Kým doopravdy byl jeho otec, co udělal tak strašného a proč se musí skrývat? Příběh plný napětí a tajemství, příběh, který rozhodně není pohádkou na dobrou noc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146464/big_pohadka-Kcm-146464.jpg 487

Vydáno: , Odeon

Et eventyr, 2011

Kniha Pohádka

Dani25

Kniha kde nebolo všetko povedané na rovinu, je nutne hľadať medzi riadkami. Viac ma bavila časť keď bol Petr malý chlapec.

Pavčule
19.08.2021

Zajímavý styl , nikoliv však nudný .

lenkaBajza
10.02.2021

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Je to syrové, bez emocí, realita světa, ve kterém Petr (Mehmet) žije, je popsána velmi dobře-ačkoliv je to pohádkou. Nějak jsem se ale do čtení musela nutit, nebyl tam žádný zvrat....

ibs
08.05.2019

VYNIKAJUCE, RYCHLE, FAKT DOBRE

čika
18.11.2018

Toto je rozpravka pre dospelych. Zlo a dobro mozete len vytusit, mravne ponaucenie ani happy end sa nekona. Sugestivny styl /podporeny skvelym prekladom/, casovym delenim, kratkymi kapitolami.

Merlinit
22.04.2018

Syrové a dobré.

Janek
03.07.2017

Silný existencialistický text, který není pro každého. Poutavě psané. Nedořečené.

trudoš
22.02.2017

Jednoduchý nápad, strhující atmosféra a atraktivita založená na čtenářově nevědomosti, kdy si musí množství věcí domyslet z kontextu - to je Pohádka z rukou Jonase T. Bengtssona. Naneštěstí její kouzlo nevydrželo dlouho. Po pravdě mě bavila pouze první půlka, která popisuje hrdinovo rané dětství. Druhá část, soustředící se na dospívání, je překvapivě rozvláčná a přišlo mi, že naprosto bez cíle. Dějová osa, ve které se mladík snaží zjistit něco málo o své minulosti, aby našel to správné místo v životě, je jasná, ale ve finále jsem neměl pocit, že by odhalení něco nějak výrazně ovlivnilo. Dopředu vědět, že půjde o existencionální román, asi by mě nicneříkající vyústění tak nezarmoutilo. Na druhou stranu, je dost možné, že mi unikla nějaká skrytá symbolika.
Přesto nemohu říct, že bych knize napodruhé dokázal odolat. Autorova zvláštně strohá a sugestivní stylistika vytváří mistrné psychologické obrazy, jež samy o sobě stojí za pozornost. Škoda jen, že nedokázal proměnit všechen potenciál.