Pavčule Pavčule komentáře u knih

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Za mě dokonalost .

25.05.2021 5 z 5

Dědeček, Kyliján a já Dědeček, Kyliján a já Jan Ryska

Moje dětství . I tak jsem si dlouho myslela ,že dědeček se jmenuje Kyliján :D . Ale i tak plný počet hodnocení .

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Celá série mi přijde slabá . Vadí mi tam vulgarismy od žen a celé mi to přijde nereálné . Navíc ženy se tam chovají jako namyšlené slepice . Nesedí mi to .

23.05.2021 odpad!

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Četla jsem už kdysi dávno, ale pořád to ve mně je . Jedna z nejdrsnějších knížek na toto téma.

23.05.2021 5 z 5

Šaraf - začarovaný kruh tradice, cti a lásky Šaraf - začarovaný kruh tradice, cti a lásky Raj Kumar

Tuhle knížku jsem si zamilovala a dokonce jsem si jí z knihovny musela půjčit vícekrát . Jen by to už chtělo nějaké to pokračování .

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hodně krutá knížka a zvláště její dětství. Nicméně měla velkou odvahu,všechno skončilo tak jak mělo a štěstí přece jen našla .

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Popíšu to dvěma slovy- mrazení v zádech .

Šerin a Amar Šerin a Amar Vered Morgan

Ráda čtu tyhle knihy o utiskovaných ženách a Islámu . Dvojici jsem fandila , nicméně tohle mi přišlo už moc přeslazené . Pořád jen kňučení , jak jeden druhého milují . Příště budu asi hledat o něco starší hlavní hrdiny . Nějak mi to nesedlo .

23.05.2021 2 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Moje nejoblíbenější série . Jsem prakticky stejně stará jako hlavní hrdinka , takže do tohodle jsem se svýho času fakt zbláznila . Máme stejnej ironickej humor a strašně se mi tam líbily ty odkazy na pop kulturu .

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Odpočinková kniha , její humor .. jsem spokojená .

23.05.2021 4 z 5

Míček Flíček Míček Flíček Jan Malík

Co napsat, abych neopakovala komentáře jiných ? Nechám mluvit za sebe hvězdičky .

Kuli kuli ťap Kuli kuli ťap Miep Diekmann

Moje úplně první knížka, kterou pamatuju :)

Děti z Košumberku Děti z Košumberku Milada Večeřová

V Košumberku jsem se léčila od svých 3 let s pohybovým aparátem a právě tam jsem si tuhle knížku sehnala ještě jako dítě . Je zajímavé sledovat pocity dětských pacientů v období protektorátu , navíc, jak to tam znám , tak bylo jednoduché představit si to prostředí a pavilony . Jen je trochu škoda , že tahle knížka se nedostala víc do podvědomí více lidí. Ale chápu , že zrovna tohle je specifické čtení .

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Před pár lety jsem neměla o nějakých bohyních vůbec tušení . Knížku jsem přečetla jedním dechem a děkuju paní spisovatelce,že toto téma přenesla do podvědomí více lidí .

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové a nezklamala . A ta dobrota na titulce je jen třešnička na dortu , mňam :D .

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Přivedla mě k tomu asi dost netradičně kapela Billy Talent , kteří podle téhle Veroniky napsali písničku. Jsem za to ráda , knížka bomba.

23.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Doma jsem jí měla ,ale vzhledem k tomu, že v době vydání mi bylo už 13, tak Potter mánie se mi vyhnula . Připadala jsem si na to tenkrát už stará .

23.05.2021 2 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Pamatuju maminku , jak mi z ní četla :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Co dodat ? Naše dětství :)

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Povinná četba pro fanoušky Kinga - mezi které patřím i já.