pavčape pavčape komentáře u knih

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Knížka o tajemství, které si s sebou Grace nechtěla vzít do hrobu. Co tak strašného způsobila, že se s tím musela svěřit ve svých vzpomínkách? Příjemné čtení o tom, jak nepatrná lež může způsobit tragédii.
Autorka ráda líčí své příběhy na pozadí světových válek. Oceňuji, s jakou přesností dokáže vylíčit utrpení těch, kdo se těchto konfliktů zúčastnili i to, jaké trauma si s sebou další dlouhé roky nesou...

01.03.2019 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Přečteno jako audiokniha. Tenhle příběh se trochu vymyká svou koncepcí. Takřka polovina knihy je věnována všem zúčastněným osobám. Sledujeme jejich příběh a jejich pohnutky, začátek knihy se otře i o události kolem války a deportace Židů. Možná se to vyprávění může zdát zdlouhavé, ale pro zločin samotný má svůj význam. Když se ale dostaneme k vraždě a k pozvolnému odtajnění jak to všechno bylo, už je to zase ten starý známý DD a jeho parta detektivů

01.03.2019 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Hodně dobrá kniha, hodně napínavý děj a hodně dobrý příběh. Ráda bych si přečetla pokračování případů Davida Huntera...

22.02.2019 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Zpočátku jsem se, jako mnohdy při čtení těchto hodně překombinovaných příběhů, ztrácela v postavách. Musela jsem se soustředit na to, kdo je kdo a kdo má ke komu jaký vztah (příbuzenský nebo citový). Zápletka se mi zdála hodně dobrá, ale jak už bylo zmíněno mnohokrát níže, ten závěr... Ten byl tak mohutně šmrncnutý červenou knihovnou, že za něj musím strhnout hvězdu. Nicméně po knížkách Kate Morton sáhnu i příště, její Tajemství letního odpoledne, mě nadchlo, proto věřím, že se ještě něco podobného objeví! :-)

19.02.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nelze napsat nic jiného, než strhující... Tolik bolesti, tolik utrpení, tolik síly, kolik tito lidé museli snášet a prokázat, to se nedá slovy popsat. Ale autorka to dokázala. K této knize nemohu více napsat, tuto knihu musím jen doporučit . Pak pochopíte.

14.02.2019 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Přečteno díky Čtenářské výzvě. Pro mne zvláštní kniha plná metafor, přirovnání a tajemna. Budu o ní dlouho přemýšlet

13.02.2019 4 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Nenadchla mě, od poloviny jsem už kapitoly přeskakovala a těšila se na konec...

10.02.2019 2 z 5

Pro změnu knížka, u které se nelze nesmát. Sice mi tu trochu chyběli obyvatelé Kostky, kteří všichni někde spali.. Opilý otec v posteli, Milada ve svatebních šatech Helenky Vondráčkové taktéž, paní Tichá u kamen (po požití ořechovky), Josef v katakombách v uniformě Himmlera, pan Spock v rakvi po požití lexaurinu... Nicméně jejich absenci skvěle nahradila skupinka zločinců. Příběh je to pro pobavení, žádná velká intelektuální věda, čekejte skvělou zábavu na jedno odpoledne.

29.01.2019 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Tak tohle byla jízda. Na to, že je to autorčina prvotina, smekám. Děj nepostrádal logiku, postavy a jejich počínání byly naprosto uvěřitelné a rozuzlení nijak přehnaně překombinované. Navíc tajemstvím byla zahalena minulost i současnost. Po delší době ocením pěti *

29.01.2019 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Tahle knížka postrádá jakýkoliv děj. Popisuje první měsíce života jejich dvojčat a atmosféru Říma a pár jejich obyvatel, se kterými se manželé seznámili. Snad proto, že jsem tohle město nenavštívila, nezanechala ve mě kniha žádnou stopu. Při čtení jsem se nudila...

29.01.2019 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Jak uz bylo řečeno níže, knížka se dobře čte. Proč ale holky odjely kamsi do neznáma mezi prapodivnou společnost, odevzdaly tam pasy i letenky? Dost nechápu. Navíc každá z těch čtyř kamarádek byla svým způsobem nesympatická, až divná. Kdybych mohla číst na jeden zátah, bylo by to lepší.

25.01.2019 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Knížka čtivá, námět chytlavý, prolínání minulosti se současností dávalo smysl, jen ten závěr to pokazil. Tam těch náhod, odhalení a rodinných propletenců bylo až moc.

13.01.2019 3 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Nevím, začetla jsem se až v poslední třetině knihy. Další díl asi číst nebudu

08.01.2019 3 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Knížky Jarmily Pospíšilové se čtou velice lehce a děj plyne nenásilně a přirozeně. Stejné je to i v příběhu Slepá bába, kdy autorka sáhla po lehkém thrilleru, kdy hlavní hrdinku pronásleduje neznámý stalker. Jak to všechno dopadne? Věřím, že dobře. :-)

06.01.2019 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Mám rozporuplné pocity. Je mi úzko z poznání, co se může dít a děje v našem okolí. Palec nahoru za tenhle příběh. Řadím tuhle dánovku mezi top! A čekám jak se dál vyvine epizodka s ukradenou krví Kukyho matky. Prostě celá knížka jedna velká síla...

01.01.2019 5 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Skvělé počtení, no skvělé by bylo, kdyby se nezakládalo na pravdě. Vzhledem k tomu, že většina případů detektivů od Dvou lvů čerpá ze skutečných událostí, nebylo by to nepravděpodobné. Nicméně i kdyby ne... Kolik takových se po vydařené amnestii mohlo odehrát?

"V další vraždě? Tu taky spáchal on? Ne, to není možný, vzdyť sedí! Už ne, minulej tejden ho propustili na amnestii. To nemyslíte vážně! Který idiot může pustit na svobodu takovou zrůdu, co zabíjí lidi!? No..."

No to asi všichni tušíme, že?

29.12.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Právě dočteno... Jak již bylo zmíněno níže, první část mi přišla víceméně zdlouhavá až nudná. Druhá část zas pro změnu nabitá akčností. Nicméně hlavní hrdina - profesor bioinformatiky byl sympaťák, inteligentní, ale možná až moc a po všech stránkách. Trochu přitažené za vlasy, ale když už to nevzdáte a dopracujete se za půlku knihy, dočtete na jeden dva zátahy :-) Nicméně obálka knihy je fakt skvělá! Světový bestseller? Znám mnoho horších knih s touhle nálepkou.
Nedá mi to a musím připsat dovětek. Sleduji jak se mění % hodnocení dle udělených *. Když jsem s knížkou začínala, měla vysoko nad 80 % a pomalu se sune dolů. První nadšení čtenáři strhli dav, který je v hodnocení střízlivější. Velké očekávání a poté zklamání.

27.12.2018 3 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Celkem povedená detektivka. Ač anglická, přesto nebyla příliš rozvláčná a četla se dobře a rychle.

15.12.2018 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Teda jako dost dobrý. Bez zbytečné brutality skvěle propracovaná psychologická sonda do života jedné rodiny.

12.12.2018 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Také nesdílím všeobecné nadšení a euforii z knížky. První část byla naprosto hloupá až naivní, červená knihovna pro náctileté. Druhá část knížky se začala ubírat trochu jiným směrem (naštěstí), což její reputaci trochu zachránilo. Ale na téma domácího násilí toho bylo v poslední době napsáno hodně a tahle se neřadí mezi mé top. Je to ovšem pouze můj názor, své čtenáře si jistě najde.

11.12.2018 2 z 5