pavčape pavčape komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knížka se mi nezdá tak atraktivní jako předchozí Než jsem tě poznala... Začátek byl za mě dobrý, ale pak to bylo tak nějak o ničem... Louisa mě většinu času dost rozčilovala, o Lily ani nemluvím. Sice se její jednání proč se chovala jak se chovala nakonec vysvětlilo, ale nechápala jsem Louisinu neustálou snahu o to Lily chránit a omlouvat. Spravila to jen postava Sama a jeho kolegyně. Nakonec jsem dočetla, ale musela jsem se dost přemlouvat...

11.08.2018 2 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Jednou nohou v hrobe "přečteno" jako audiokniha. Asi hodnotím nespravedlivě, když dávám všem dánovkám 4-5 hvězdiček, ale tak to prostě je. Jeho knížky se čtou velice dobře, mají spád, mají děj, je v nich spousta reality a bohužel ne vždy je zlo potrestáno dobrem, jak tomu bylo i v tomto příběhu. Na konci jsem byla frustrovaná stejně jako oni, když zjistili, že pokud nechtějí dostat kolegu do maléru, musí to nechat být... Co? To psát nebudu, prozradila bych pointu! :-)

05.08.2018 5 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Teda já jsem spokojená! Knížečka do kapsy s vybranými citáty Hercula Poirota, které mu do úst vložila královna detektivek paní Agatha! Mnohé jsou k zamyšlení i po tak dlouhé době a mnohé mě rozesmály. Neutkvěly mi v hlavě ani tak z knih, jako ze skvělého televizního zpracování s D. Suchetem. Jako ctitelku A. Christie mě knížka nadchla.

01.08.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Zajímavý nápad, trocha historických nepřesností, trochu přehnaný závěr knihy, ale jinak dobré čtení.

31.07.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příjemně plynulé čtení. Romantika jak vyšitá, ale o to v téhle knize přece šlo.

26.07.2018 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Podstatně lepší než první knížka Dívky z trajektu. Napínavý příběh, který odkrývá nelegální praktiky farmaceutické společnosti při výrobě "zázračného léku" snad na všechno. Trochu šmrncnuto politickým thrillerem, kdy Nora pátrá po zmizelé manželce íránského uprchlíka, až po Nořiny osobní problémy s přítelem Andreasem a jeho bývalkou.

21.07.2018 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Knížka se mi moc líbila
První část byla taková na rozjezd, kdy nás autorka chce navnadit na následující. Druhá část hodně dobrá a závěr překvapivý. Fajn čtení

15.07.2018 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Knížky Z. Hamerové jsou čtivé . Prostředí domova pro seniory, kde se děj Bílé tmy také odehrával, mohlo být pro detektivku atraktivní, ale zdálo se mi, že z něj autorka mnoho nevytěžila. Zápletka s dětským pláčem a podivnou postavou za plotem byla laciná a odhalení dávného tajemství rodičů Rity zbytečně romantické. Za čtivost a dobrý nápad si jistě tři hvězdičky zaslouží.

05.07.2018 3 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Dominik Dán... Co dodat? Pokaždé odkládám tu chvíli, kdy začnu číst další jeho knížku co nejdál, abych se měla na co těšit.
"Cigaretka" byla mojí první audioknihou a musím zatleskat. Skvělý přednes M.G. Jen mě mrazí při pomyšlení, že autor vychází ze skutečných případů a propojení zločinu s nejvyššími kruhy (v politice, mezi policajty i jinde) je realita. Divoké devadesátky jsou toho důkazem a bohužel to tehdy neskončilo. Jak to ale dopadne s Krausem se uvidí. Teď když je v hledáčku a má už i svou složku ...

04.07.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Myslím, že jsem od knihy čekala něco jiného, než mi nabídla. Čekala jsem románovou "rekonstrukci" bestiálního řádění Andreje Čikatila, ale tohle byla jen slabá náhražka. Začátek knihy popisující hladomor sliboval atmosféru hrůzy, utrpení a beznaděje. Popis života v tehdejším Rusku naznačoval, že se snad děj tímhle bude směrem ubírat. Ovšem v okamžiku, kdy se Lev rozhodl, že vraha zastaví stůj co stůj, se kniha změnila v romantickou četbu kdo z koho. Nakonec dobro přeci jen zvítězilo nad zlem a náš, na správnou stranu se obrátivší hrdina, triumfoval. Nicméně ten závěr a vysvětlení, proč Andrej vraždil ... No to snad ne.
Tři hvězdičky za čtivost si snad zaslouží.

30.06.2018 3 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Po mnoha a mnoha letech jsem se díky Čtenářské výzvě opět začetla do knížky G. Durrella a musím říct, že nelituji. To jak popisuje zdejší přírodu, prokládá to vtipnými postřehy o členech rodiny i jejich přátelích, působí jako balzám na duši. Jsem ráda, že jsem se k tomuto autorovi opět vrátila a vím, že si zase od něj další knihu přečtu. Tohle asi bude účelem Čtenářské výzvy - objevit nové a připomenout si zapomenuté... :-)

28.06.2018 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Příjemná knížka, při četbě které přestávám vnímat čas. Příběh byl jednoduchý a lehce předvídatelný. Tušila jsem, že konec bude takový jaký opravdu byl. Příběh sice trochu připomínal červenou knihovnu, autorka pomalu odkrývala pravdy a lži, kterých se utonulý manžel v životě dopustil, některé detaily byly lehce "přitažené za vlasy" , nicméně příběh plynul a aniž si to čtenář uvědomil, byl konec...

25.06.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knížka mě velice mile překvapila, fejetony byly pohlazením po duši a lehkým důvodem k zamyšlení.

24.06.2018 4 z 5

Na dveře klepe smrt Na dveře klepe smrt Peter James

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Začátek knihy standardně navnadil na napínavý příběh, v průběhu se ale objevily pasáže, které se (alespoň pro mě) neuvěřitelně vlekly a přemýšlela jsem, zda číst dál. Mnoho zbytečných úvah, kterými se zabývaly pro děj nepodstatné osoby jsem přeskakovala a byla z toho rozladěná. Jenže závěr knihy byl opět skvělý. Napětí gradovalo a vygradovalo! Autor více a více poodkrývá téma zmizení Royovy první ženy Sandy, která se v prvních dílech jevila jako skvělá a dokonalá, ale čím dál více se přikláním k názoru, že byla naopak sobecká a nyní i plní zášti. Jistě se v dalším díle tajemství více poodkryje. Také se mi líbí, jak autor navázal na příběhy z předešlých dílů a osudy zločinců, ať už napravených nebo ne, zde pokračují... Jistě přečtu celou sérii, i když si od ní teď na chvíli dám pauzu.

23.06.2018 3 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Agathu Christie mám ráda již od dětství. Beresfordovi ale nejsou mou oblíbenou dvojicí. Mnohem více než příběhy odhalující špionáže mám ráda vraždy! :-) Proto upřednostňuji slečnu Marplovou a Hercula Poirota. Tuto knížku jsem přečetla jednak proto, že se mi hodila do čtenářské výzvy, a jednak také proto, že to byla Aghata, která mě nikdy neurazí. Ovšem více jak tři * dát nemůžu, nezaujala mě natolik, že bych musela číst a číst a číst...

19.06.2018 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

(Možný SPOILER)
Knížka se četla dobře. Je tu mnoho postav, některé hlavní a některé jen tak příběhem procházejí. Při dobrém soustředění se v nich čtenář orientuje, ale je jich vážně dost. A ty Milušky a Miládky se mi občas popletly a musela jsem si ujasnit, která je která. Co bych ke knize dále dodala? Nechápu, proč je tak strašně ponurá? Takřka všichni jsou zde vykresleni jako nešťastní lidé poznamenaní osudem (smrt manžela, smrt manželky, smrt novorozence, smrt u pásu, infarkt atd atd.) Pochmurné prostředí všech příbytků snad s výjimkou rozmazlené maloměšťačky Jiřiny, pochmurné okolí a příroda kolem... Málem jsem do deprese upadla taky. Nebýt Čtenářské výzvy, tuhle knihu bych asi nevyhledala... A neudivuje mě ani pseudonym autorky.

18.06.2018 3 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Velká spokojenost! Příjemně oddychové čtení. Josefínu si s každou další knížkou víc a víc zamilovávám. Postavy maloměsta Brodu už se mi nepletou, jejich charaktery jsou velmi uvěřitelné a Jakub Stehlík s dědečkem velice mile oživili městečko. Miroslava začíná být méně nepříjemná a Karel začíná být méně pod pantoflem. Velmi se mi příběh líbil a už teď vyhlížím další díl, který se má na pultech objevit příští rok! Hurá!
PS: Jednotlivé postavy se mi fakt nepletly, jen pořád tápu mezi Jirouškem a Podroužkem! ;-)

16.06.2018 5 z 5

Mrtvá jako ty Mrtvá jako ty Peter James

Knížky Petera Jamese nenesou nálepku světového bestseleru, ale možná by si ji zasloužily více než některé tituly, které se touto pyšní.
Série o Royi Graceovi je povedená, některý díl je lepší, jiný lehce pokulhává. Všechny jsou ale čtivé a stojí za to se u nich pozastavit. Autor má propracované detaily a líbí se mi vývoj postav, které sledujeme. Zde jsem se trochu ztrácela v podezřelých, jelikož se zde prolínají i odlišné časové linie. Jakmile se na děj soustředíte, jde to.

12.06.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Zajímavá lokalita, v níž se příběh odehrává. Mám ráda severské detektivky, tahle s nimi ale nemá mnoho společného. Samozřejmě tohle není kritika autorky ani knížky. Příběh se mi líbil, i když byl tak trochu naivní v tom, jak český kriminalista v Norsku najde vraha... Nicméně knížka čtivá, oddychová a jak už jsem jednou napsala - sympatický Bergman a příběhy bez potoků krve pro odpočinek od těch surových.

12.06.2018 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Zajímavý námět, ale nijak extra mě kniha nenadchla. Závěr už byl lehce napínavý, ale jak přišli na to, že má hlavní hrdinka sestru, nevím. To mi v ději nějak uniklo. Ale zase to, jak netuší, kdo je její budoucí vrah (a mohl to být kdokoliv) bylo napínavé

10.06.2018 3 z 5