pavčape pavčape komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem právě dočetla a dojem tak trochu rozpačitý... Rachel mě celou dobu rozčilovala. Věčně v lihu, věčně si nic nepamatující a věčně se za vše omlouvající. Megan i Annu jsem vnímala jako sobecké bytosti. Knihu jsem přečetla za pár dní. Nechci tvrdit, že byla špatná, že by se mi nelíbila, ale nesplnila moje očekávání stran světového bestselleru. Nelituji však, že jsem ji četla a pachatele jsem tušila až někdy v poslední třetině knihy.
Dívku ve vlaku jsem si pustila i ve filmové podobě a musím uznat, že zde byly všechny tři hlavní hrdinky vylíčeny trochu sympatičtěji. Pochopila jsem zřetelněji trápení a prapůvod problému Megan a Rachel mi bylo v mnoha okamžicích upřímně líto. Na Annu jsem názor nezměnila, i když v úplném závěru mě mile překvapila.
Kdo má rád knižní thrillery, ať si knížku směle přečte, neurazí!

21.02.2017 3 z 5

Smoliar Smoliar Camilla Läckberg

Knihu jsem četla pod názvem Vlastní spravedlnost. Všechny knihy ze série Erika a Patrik se mi líbily, četly se jedním dechem a nerado se od nich odcházelo. Jen pokud mohu doporučit, čtěte chronologicky. Děj všech příběhů se vyvíjí s tím, jak se vyvíjí vztah Patrika a Eriky. Já vím, není to snadné, pokud si knihy půjčujete v knihovně jako já. Též jsem přeskakovala v čase.
Líbí se mi styl, který spisovatelka používá, tedy prolínání současnosti s minulostí, někdy dosti dávnou minulostí. Vždy jsem s napětím očekávala, kdy a při jak se obě časové linie protnou a jak minulost ovlivní současný příběh. Pokud Camillu neznáte, doporučuji přečíst si .

20.02.2017 5 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Také se mi kniha líbila. Příjemná oddychovka s nečekaným rozuzlením! Doporučuji jako četbu na delší zimní večery nebo na dovolenou.

16.02.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Poslední aristokratka lepší, ale nasmála jsem se také!!!

09.02.2017 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Knížka se četla dobře, děj měl spád a ke konci i napětí. Oproti jiným jsem vraha neodhalila až ke konci jsem začala tušit. Jinak myslím, že autorka nepíše přímo detektivky, spíš příběhy se zápletkou takřka detektivní :-)

09.02.2017 4 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Přečteno za jedno dovolenkové odpoledne. Moc se mi líbilo!

08.02.2017 5 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Knihu jsem četla již velmi dávno a díky ní a knize Vzpomínky na půlnoc jsem začala vyhledávat i další díla pana Sheldona... Tuhle mohu vřele doporučit, jelikož i po mnoha letech na ni vzpomínám.

02.02.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Úžasné počtení a švédské (podotýkám švédské) filmové zpracování také nemá chybu! Obdivuji Lisbeth!

28.01.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem právě dočetla a okamžitě si stáhla film a podívala se i na něj. Obě díla považuju za skvělá! Kniha, ač psaná poněkud neobvykle, mě nadchla. A film? Ten mě vzápětí vtáhl do děje natolik, že ani nevadilo, že jsem knihu právě odložila. Přiznávám se i k slze na konci příběhu... Doporučuji k přečtení i ke zhlédnutí.

25.01.2017 5 z 5

Vtipná kniha, příběh tak neuvěřitelný, až se mu chtělo věřit. Nelituji, že jsem přečetla, pobavila jsem se a těším se na Staříka, kterého mám již připraveného :-)

24.01.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vynikající oddychovka! Sice na první pohled název připomíná červenou knihovnu, ale díkybohu není tomu tak! Doporučuji pro zlepšení nálady ! :-)

24.01.2017 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Další z výborných "dánovek". Krauz se začleňuje do party mordýřů velice úspěšně! Za mě palec nahoru!

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Vynikající! Doporučuji všem čtenářům!

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Knížku jsem právě dočetla a doporučuju! Pro mě napínavá četba, kdy jsem stejně jako hlavní hrdinka do poslední chvíle netušila, kdo ji ohrožuje. Nicméně číst ji sama v setmělém domě, tak se ohlížím, zda za mnou někdo stojí ;-)

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Knížku jsem dočetla před chvílí. Líbila se mi, jako všechny, které jsem přečetla dosud. Škoda jen, že je nemůžu čist chronologicky, půjčuju si je v knihovně, jak se zadaří! :-) Tahle kniha se mi prozatím zdála nejslabší... Dlouho se nic nedělo, málo "akce". Především mi chyběly ty vtipné dialogy pronášené mezi kolegy detektivy. Snad se toho v příští knížce opět dočkám ;-) Dokonce jsem zjišťovala, zda překládal stejný člověk :-)

03.10.2016 4 z 5