pavčape pavčape komentáře u knih

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Jedním slovem nádherné! Vrátila jsem se ke knize nyní podruhé a věřím, že se k ní vrátím i v budoucnosti. Krásný, dojemný příběh lidí a zvířat posazený do prostředí nedotčené přírody. Kdo nečetl, ať neotálí. Já jistě sáhnu po dalším Evansovi, už jen pro srovnání.

29.06.2017 5 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Kniha, která neurazí, je svém žánru společenského románu na dobré úrovni. Téma k zamyšlení, i když nijak hlubokou analýzu problému nečekejte. Mám tuto spisovatelku a její knihy ráda nejen proto, že pochází z mého okolí, ale i pro lehkou čtivost jejich románů i detektivek a takřka vždy přítomný happy end. :-)

20.06.2017 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Četla jsem dvě knihy po sobě a tahle byla trochu slabší. Rozuzlení zajímavé, ale napětí pokulhávalo.. Proto o * méně. Sice tam byly pasáže při únosu první oběti, před vraždou druhé oběti, které byly napínavé až děsivé, ale něco tomu chybělo. Nicméně popis únosu a mučení dítěte, Červa, bylo traumatizující i pro čtenáře.

16.06.2017 4 z 5

Vražedné pronásledování Vražedné pronásledování Brian Harper

Neuvěřitelná kniha. Ani ne tak svojí genialitou, ale svým dějem. Kdyby byla zfilmována, vyrovnala by se hollywodským akčním thrillerům, kdy neporazitelný hrdina (v tomto případě hrdinka) bojuje do posledních sil a vítězí!
Kniha se četla dobře, ale děj byl tak naivní... Začínající čtyřiadvacetiletá policajtka přemůže bandu pěti ostřílených zabijáků? No dobrá tedy..

14.06.2017 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět super! Bylo mi těch žen fakt líto!

14.06.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Super! Super!! Super!!! Opět skvělý Carter. Opět brutálně propracované vraždy, opět neomylný Hunter a nešťastník Garcia. Kniha psaná v krátkých kapitolách, kdy mě ani jedna nenudila, jak to občas i u knih s označením Světový bestseller, mívám. Jediné co mi vadí, že musím plnit povinnosti, jako např. chodit do zaměstnání, a nemohu číst v jednom zátahu. To by byla přečtená za den! Už mám v knihovně rezervovaného Nočního lovce.

26.05.2017 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Dobrá kniha, zpočátku velice napínavá a působivá atmosféra, kdy oběť čeká, kdože to přijede výtahem, kdože se jí to plíží po zahradě? Závěr příliš zdlouhavý, už jsem ho přeskákala a těšila se na konec. Šmírákovi jsem fandila. Lepší průměr, tedy tři * ;-)

19.05.2017 3 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Kina mne příliš nenadchla, postav bylo příliš mnoho a propletence mezi nimi mne zpočátku mátly. Nicméně kniha se přečíst dala, ale pachatel byl zřejmý už záhy. Doporučila bych jen jako četbu pro zkrácení dlouhé chvíle za dlouhých zimních večerů.

15.05.2017 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající! Rozuzlení překvapivé, ale souhlasím s Dumicek, že konec byl tak trochu moc náhod najednou. Nicméně Robert stihl vše potřebné včas zařídit a to je dobře, ne? Kniha fakt dobrá!

11.05.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mne trochu lepší než Dívka v ledu. Proto se těším na třetí případ Eriky Fosterové. Zda opět pozvedne laťku.

08.05.2017 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Nějak mě knížka místy přestávala bavit. Dočetla jsem ji sice, ale nebyla pro mě top. Jak málokdy hádám kdo je vrahem, nyní jsem to chtíc nechtíc tušila a správně. Sice jen na 50 %, ale napadlo mě to v jenom okamžiku a bylo to tak! Časem jistě zkusím i Chladný popel.

02.05.2017 3 z 5

Velký průšvih Velký průšvih Dave Barry

Tak jako pan King jsem ze židle nespadla, ale pobavila jsem se velmi! Děj byl opravdu spletitý a zápletky neuvěřitelně uvěřitelné. Nadsázka, ale dobrá. A kdo má skvělou představivost, užije si to. Proč ne? Po thrilleru skvělá oddychovka!

13.04.2017 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Příliš mě kniha nenadchla, neusedala jsem k ní s pocitem, že se těším na další stránky. Těšila jsem se, až knihu dočtu. Po Složce 64 trochu zklamání, ale věřím, že další knihy budou lepší!

07.04.2017 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Mě všechny tři díly velice bavily, i když uznávám, že první, vlastně Poslední aristokratka byla nejlepší. Možná proto, že byla první a díky za to, že nebyla poslední! :-) Doporučuju pro zlepšení nálady, určitě zabere! Paní Tichá na to má zvláštní talent!

21.03.2017 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Dvě hvězdy jedině za ten závěr. Forma psaní knihy mě nebavila, knížka i děj utahané. Nemám ve zvyku knihy odkládat aniž je přečtu, proto jsem dočetla, ale nic moc. Zážitek podprůměrný.

16.03.2017 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Moje druhá kniha Chrise Cartera, takže mám jen malou možnost srovnání. Po přečtení Sochaře smrti jsem se nemohla dočkat další knížky, ale můj pocit ze Zloby je trochu rozpačitý. Nemohu tvrdit, že by se mi nelíbila, že by nebyla napínavá. Trošku jiný scénář s tím, že vrah je znám již od prvních stran knih, mi nijak nevadil, příběh se vyvíjel a gradoval. Ovšem co mi vadilo, byla ta hra dvou supermozků - Roberta a Luciena. Přišlo mi to neskutečně nadsazené. Nicméně knížka stojí za to! Tolik vražd a tak surových? Snese srovnání s Hanibalem Lecterem .

16.03.2017 5 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Knížka se četla dobře, rychlý spád a napínavý děj nutily knihu neodkládat. Zápletka zajímavá a nutící k zamyšlení. Co kdyby? Funguje to opravdu? Mnohé by to vysvětlovalo... Ovšem jak již bylo řečeno níže, trochu méně uvěřitelné, že se hlavní hrdinky vždy a ze všeho dostaly se zdravou kůží! Tak trochu "americké klišé" :-) Ale jako napínavá oddechovka dobré! Klidně si knihu přečtěte. Je to prece S. Sheldon a ten nemůže zklamat. Já nelituji.

11.03.2017 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Moje první kniha pana Cartera. Byla jsem více než spokojená. Kniha mě pohltila, nechtěla jsem přestat číst. Já sama, když čtu tenhle žánr, nespekuluju o pachateli, nechávám se nést dějem a postupně přivádět na tu správnou stopu. Plně důvěřuju autorovi a možná o to víc jsem překvapená konečným rozuzlením. Tady to bylo také tak. Nezdálo se mi, že by prvoplánově viníka odhalil tak záhy. Rozuzlení bylo překvapivé, i když pro mě trochu přitažené "za vlasy". Nicméně to vůbec neubíralo napětí a nervozitu, zda opravdu vrah dokoná své dílo... Kniha se mi líbila, těším se na další příběhy Huntera a Garcii.

08.03.2017 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Co to je?! Je tedy pravda, že jsem teprve na 45. straně, ale jsem zděšená! Nikoli tedy tím, co se děje v domě, ale tím, co čtu! Prozatím mi to přijde jako pěkná pitomost, ale z úcty k autorce a jejím ostatním knihám, jí dávám ještě šanci... Až dočtu (pokud dočtu), vyjádřím se ke knize jako celku. Zatím bych nedala ani jednu hvězdu!
Knihu jsem právě dočetla a nakonec se vše "vysvětlilo". I když musím uznat, že jsem trochu přehodnotila svoji původní verzi, beru knížku jako jednu z nejslabších. Trvalo mi déle než jsem se dopracovala konce, ale nevzdala jsem to. Nicméně pointa tam byla a naštěstí žádná nadpřirozenost se nekonala!

02.03.2017 2 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Autorka se jistě nechala inspirovat Agathou Christie, ale bohužel s jejími brilantními příběhy nemá tato kniha pranic společného. Celkem nudná a nezáživná zápletka a to rozuzlení... Ještěže na kvalitě neztrácí Patrik a Erika. Jinak nevím, nevím, Camillo!

28.02.2017 1 z 5