Velký průšvih

Stephen King napsal, že se při čtení tohoto románu smál tak, až spadl ze židle. Myslíte, že přeháněl? Znáte-li autorovy předcházející česky vydané knihy, jistě mu budete věřit a rádi se přesvědčíte sami. První velký román amerického humoristy je pochopitelně plný postav a samozřejmě i děje, ale ten je tak spletitý, že se nebudete stačit divit. Ocitnete se mezi střelnými zbraněmi, pravými i nepravými, dokonce i mezi zaručeně pravými nukleárními. Životy postav se různě proplétají a zase rozplétají a autor k nim přidává své typické vtipné poznámky a komentáře. Dave Barry zvládl větší literární útvar s velkým úspěchem, o čemž svědčí ohromný mezinárodní ohlas a zájem Hollywoodu, který příběh záhy zfilmoval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21226/velky-prusvih-cc9-21226.jpg 3.865
Literatura světová, Humor
Vydáno, Talpress

Big Trouble, 200

Kniha Velký průšvih

jprst
12.11.2020

Na potrhání smíchy to není, ale pro získání příjemné nálady docela úspěšné. Výhodou je skutečnost, že i po delším přerušením četby se bez problémů chytíte.

takana
12.02.2020

Kniha mě moc nepobavila.

james008
16.09.2019

Pro milovníky Davea Barryho povinnost, ale pro mne patří ke slabším kouskům jeho tvorby, nikoliv však špatným!

jaroiva
30.06.2019

Jako joo, bylo to vtipné, ale že bych padala smíchy ze židle, to teda ne.
Občas vtipné, ale jinak samotná dějová linka je celkem slabá. Prostě jen taková oddychovka. Nemohu nijak zvlášť doporučit ani nijak zvlášť zkritizovat. Takový průměr.

katerina5544
25.04.2019

Pobavila :-)

Ivan F
28.01.2019

Nezdieľam nadšenie Stephena Kinga z tejto knihy. Je to oddychovka, s mierne krkolomným dejom a je napísaná s nadhľadom a nadsádzkou. To všetko je plus. Avšak humoru je poriedko a humor, ktorý v knihe je, mi prišiel taký nemastný-neslaný. Párkrát som sa pousmial, ale aby som spadol zo stoličky, smejúc sa na celé kolo, tak to nie. Ani som sa k tomu nepriblížil, naopak, moja zadnica si spokojne a pevne hovela na stoličke, alebo gauči, či kde som to čítal. Sorry Stephen, nešnupol si si niečo, keď Ti toto dielo prišlo také wau? Našťastie je kniha krátka a tým pádom sa celé absurdné panoptikum rozohrané v knihe rýchlo uzavrie.

karel0684
16.01.2018

Dave Barryho znám především díky knihám jeho fejetonů. A tenhle román je stejně absurdní a neuvěřitelný a směšný

helusa2
09.12.2017

Tak mně se kniha líbila MOC :-D Parádní oddechovka, u které jsem se velmi často smála nahlas, na konci jsem byla napnutá jak kšandy, jak to proboha dopadne :-D
Přišlo mi to jako něco mezi Analfabetkou a Pulp Fiction a fakt mě to pobavilo! A navíc jsem si tím splnila poslední bod Čtenářské výzvy ;-)