Skořápky na vodě

Skořápky na vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321726/bmid_skorapky-na-vode-nKt-321726.jpg 4 75 30

Tomáši Valentovi se po letech úspěchů rozpadne svět. Uchýlí se do staršího domku na malém městě, který zdědil po příbuzných, a zkouší začít znovu. Jeho syn Marek tragicky zemře a jeho srdce je transplantováno mladé ženě. Tomáš se snaží vyrovnat se svým smutkem i pocitem viny. Až teď si uvědomuje, že syna téměř neznal, teprve po jeho smrti zjišťuje, jaký vlastně byl. A stále častěji si klade otázku, kdo dostal Markovo srdce. Podobná otázka trápí i mladou ženu, které transplantace zachránila život. Opatrně si dělá plány do budoucna a ráda by věděla, komu patřilo srdce, které jí tluče v hrudi...... celý text

Krisařka
26.08.2021 4 z 5

Čtivá kniha co jí přečtěte za pár hodin když je čas ,vypněte mozek a relaxujete,za mě dobrý ...

Kočičáci
23.01.2021 3 z 5

Skořápky na vodě je první knihou od paní Pospíšilové, která mě nezaujala a moc mě nebavila. I když příběh je naladěn na dojemnou strunu, po mně sklouzl bez rozvíření jakýchkoli pocitů. Ani název a obálka knihy mi nekorespondovaly s obsahem. Bohužel tentokrát to nesedlo, ale autorčiným knihám zůstanu věrná.

Kerberos
22.07.2020 3 z 5

Z toho námětu se dalo vytěžit určitě víc.

ElleNora
23.06.2020 3 z 5

Všechny postavy jsou zde vlastně hodné, kladné a vidíme pohled většiny z nich, hlavních postav je tu rozhodně dost. Kniha je taková idylická, odpočinula jsem si. Jen konec byl hrozně rychlý, čekala jsem nějaké vyvrcholení.

DominaCZ
18.07.2019 1 z 5

Útočí to na city, ale zvláštně.
Jasněže závažné téma, bolest, ale jaksi zaobalné do tradičních žensky fňukavých vnitřních náhledů.

Příliš mnoho postav, spouta štěstíčka - SPOILERY
lidé jim vycházejí po smrti vstříc celé dva roky, ihned si seženou přes kamarádky práci, báječně jim vychází podnikání s bavlnkama apod.
KONEC.

Čtivý, ale ... já nevím ... žensky citově útočný.
Navíc poněkud fantasy-přenést sám sebe v orgánu nelze žejo.
Hm nevím, čekala jsem něco jiného vzhledem k místním oslavným výkřikům plných slziček.

zdenaR
23.05.2019 4 z 5

Příběh ze života,který se bohužel může stát každému.
Kniha se mi velmi dobře četla, nutí i k zamyšlení - co všechno člověk musí přijmout a překonat, co nám všechno život připraví.
Doporučuji.

Eviku-miluna
17.12.2018 3 z 5

Nedokázala jsem se začíst. Pořád jsem čekala, jak se protnou osudy lidí - rodiny dárce a obdarovaného a ono pořádně nic moc nepřišlo.

knihovnička007
02.09.2018 3 z 5

Příběh si plynul, ale beze mne... Nějak mne nedokázal vtáhnout do děje.
Sympatická mi byla Markéta-tím, jaké podnikání si zvolila a také svými nápady. Hezké bylo, jak všichni dokázali spolupracovat. I to, jak se pak Tomáš dokázal poučit ze svých chyb.
Ale něco tomu chybělo. Něco, proč bych tuto knihu někdy v budoucnu chtěla číst znovu...

cukrovka
30.08.2018 3 z 5

Lehké příjemné čtení. Zajímavý námět, ale autorka nedokáže vtáhnout do děje.

zdehan
01.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila.

josska
07.04.2018 4 z 5

První knížka od autorky a moc se mě líbila,četla se pěkně a měla zajímavý děj.,.

Jíťa512
07.01.2018 3 z 5

Zaujalo mě téma knihy, zpracování mě zklamalo.

Allla9
05.01.2018 3 z 5

Příběh ze života. Zajímavé téma, ale nebyla jsem vtažena do děje.

alnahu
01.12.2017 4 z 5

V této knize jsou příběhy ze života několika lidí ,které osud společně propojí.Příběh ze života,který může potkat kohokoliv z nás se četl velmi dobře.

Tevik
14.11.2017 5 z 5

Smutnější příběh, ovšem opět ze života. Moc pěkná kniha, opět přečteno takzvaně jedním dechem.

Pet007
05.11.2017 3 z 5

Dobrý příběh mělce vyprávěný. Upozornění, že život pro některé nachystá velké zkoušky. Litujeme je, ale nejsme vtaženi do jejich osudu.

klarinka9974
30.10.2017 5 z 5

Kniha je příjemným překvapením. Moc hezky se četla a rychle to utíkalo. Takové to jednoduché čtení na tyto podzimní večery.

martinaandulka
14.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od spisovatelky Jarmily Pospíšilové,které jsem jsi přečetla na doporučení a vůbec nelituji.Je to příběh ze života ,který se může stát každému z nás,prolíná se život se smrtí rodiné vztahy,lásky a uvědomění jsi ceny žiota.Knihu doporučuji jsi přečíst.

kika 13
31.07.2017 3 z 5

Zajímavý děj.Konec lehce předvídatelný.

Danago
28.06.2017 3 z 5

Moc pěkný, smutný příběh. Život je opravdu křehký....
Přečteno za jeden večer, knížka je velice čtivá.