Skořápky na vodě

Tomáši Valentovi se po letech úspěchů rozpadne svět. Uchýlí se do staršího domku na malém městě, který zdědil po příbuzných, a zkouší začít znovu. Jeho syn Marek tragicky zemře a jeho srdce je transplantováno mladé ženě. Tomáš se snaží vyrovnat se svým smutkem i pocitem viny. Až teď si uvědomuje, že syna téměř neznal, teprve po jeho smrti zjišťuje, jaký vlastně byl. A stále častěji si klade otázku, kdo dostal Markovo srdce. Podobná otázka trápí i mladou ženu, které transplantace zachránila život. Opatrně si dělá plány do budoucna a ráda by věděla, komu patřilo srdce, které jí tluče v hrudi......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321726/skorapky-na-vode-nKt-321726.jpg 3.864
Romány, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Skořápky na vodě

Kočičáci

Skořápky na vodě je první knihou od paní Pospíšilové, která mě nezaujala a moc mě nebavila. I když příběh je naladěn na dojemnou strunu, po mně sklouzl bez rozvíření jakýchkoli pocitů. Ani název a obálka knihy mi nekorespondovaly s obsahem. Bohužel tentokrát to nesedlo, ale autorčiným knihám zůstanu věrná.

Kerberos
22.07.2020

Z toho námětu se dalo vytěžit určitě víc.

ElleNora
23.06.2020

Všechny postavy jsou zde vlastně hodné, kladné a vidíme pohled většiny z nich, hlavních postav je tu rozhodně dost. Kniha je taková idylická, odpočinula jsem si. Jen konec byl hrozně rychlý, čekala jsem nějaké vyvrcholení.

DominaCZ
18.07.2019

Útočí to na city, ale zvláštně.
Jasněže závažné téma, bolest, ale jaksi zaobalné do tradičních žensky fňukavých vnitřních náhledů.

Příliš mnoho postav, spouta štěstíčka - SPOILERY
lidé jim vycházejí po smrti vstříc celé dva roky, ihned si seženou přes kamarádky práci, báječně jim vychází podnikání s bavlnkama apod.
KONEC.

Čtivý, ale ... já nevím ... žensky citově útočný.
Navíc poněkud fantasy-přenést sám sebe v orgánu nelze žejo.
Hm nevím, čekala jsem něco jiného vzhledem k místním oslavným výkřikům plných slziček.

zdenaR
23.05.2019

Příběh ze života,který se bohužel může stát každému.
Kniha se mi velmi dobře četla, nutí i k zamyšlení - co všechno člověk musí přijmout a překonat, co nám všechno život připraví.
Doporučuji.

Eviku-miluna
17.12.2018

Nedokázala jsem se začíst. Pořád jsem čekala, jak se protnou osudy lidí - rodiny dárce a obdarovaného a ono pořádně nic moc nepřišlo.

knihovnička007
02.09.2018

Příběh si plynul, ale beze mne... Nějak mne nedokázal vtáhnout do děje.
Sympatická mi byla Markéta-tím, jaké podnikání si zvolila a také svými nápady. Hezké bylo, jak všichni dokázali spolupracovat. I to, jak se pak Tomáš dokázal poučit ze svých chyb.
Ale něco tomu chybělo. Něco, proč bych tuto knihu někdy v budoucnu chtěla číst znovu...

cukrovka
30.08.2018

Lehké příjemné čtení. Zajímavý námět, ale autorka nedokáže vtáhnout do děje.