Krev není voda

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/big_krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4.4449

Kniha Krev není voda

ArwenAragorn

81%
...Načiahol sa do plechovej skrine a vybral fungl novú prevádzkovú knihu od fungl nového žiguláka model dvetisícstosedem. Nový typ ruskej mašiny v plnej výbave - čo v praxi znamenalo, že všetky štyri okná sa dali kĺukou stiahnuť aj vytiahnuť a z výfuku sa v kuse dymilo.
________________________________________________________________________________________________________

Další bezvadná detektivka. Krauz tentokrát pomáhá svému kamarádovi detektivovi z Brna. Vražda ženy a dítěte z vesnice u Brna, ze které byl původně jasně podezřelý manžel se hodně zamotává. Opět čtivé, napínavé a nechybí typický humor.
Já doporučuji.

marekB78

Tak tenhle spisovatel mě hodně baví. Zajímavá knížka nejen ohledně napětí, ale i lidských vztahů na oddělení a vývoje vyšetřování. Určitě musím sehnat i zbývající knihy autora, které jsem ještě nečetl :)

Benny215

Je to silně návykové

Radka1911

Další skvělá detektivka mého oblíbeného autora. Hodnotím opět pěti hvězdičkami (on prostě jinak psát neumí).

muf-rodrigo

(+ SPOILER) Po delší době jsem si pustil chronologicky další případy v audioverzi. Vyšetřování běží svižně a je zajímavě spletité, jen jsem se trochu nemohl zbavit dojmu, že tam je až příliš mnoho náhod. Nicméně je logické, že když se vyprávění soustředí na pouhé dvě dějové linie z mnoha paralelně probíhajících, může jejich souběh vyznít nerealisticky.

tittanie

Tak jsem si dala pauzu tři dny a přečetla několik jiných knih a musela jsem se pustit do dalšího Dána.
I tento díl je super. Jsem hodně nadšená straně se mi líbí jak autor proplétá více knih dohromady, akorát je to trochu náročné na moji paměť. Moc se mi líbilo propojení s případem v ČR. Tak zase si dám chvilku pauzu a pustím se do dalšího dílu.

ErikaKej

Skvelá detektívka,opis práce operatívcov,hladanie a vypočúvanie svedkov a vyriešenie prípadu. Kniha plná napätia vypočuta v úžasnom podaní pána Geišberga. Jedna z mojim naj od DD.

SadUnicorn
24.10.2021

(+ SPOILER) Tahle kniha je vážně plná vyšetřování a vyslýchání svědků od začátku do konce. Sledujeme hned 3 různá vyšetřování, která se na konci krásně logicky spojí dohromady. Každý milovník detektivního žánru si přijde na své.
Opět se setkáváme s faktem, že moc, kterou některým lidem propůjčuje jejich obrovské bohatství, je velmi nebezpečná a vymyká se klasické představě o spravedlnosti a trestu dané zákonem. Na druhou stranu nemám pocit, že by pachatel unikl trestu, i když to není trest v podobě vězení.
Přesto mi tato kniha nepřišla tak napínavá jako ty předchozí. Možná je to tím, že vyšetřovatele vlastně netlačí čas, protože další vražda na obzoru není.
Před touto knihou doporučuji přečíst Něžnou fatamorgánu. Není to vyloženě nutné, ale čtenář pak lépe pochopí pohnutky muže s nebezpečně modrýma očima. Je zajímavé vidět jak ztráta blízké osoby změní povahu člověka.