Krev není voda

Žádný rok v Krauzově krátké detektivní kariéře nebyl tak těžký jako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že na vině byla neuvážená porevoluční totální amnestie, protože vylidnila věznice a zalidnila ulice násilím. Krauz a jeho kolegové tenkrát nedbali bezpečnostních analýz, oni měli vlastní práce nad hlavu. Ve stínu bouřlivých událostí byl celkem nenápadně a bez povšimnutí spáchán poslední federální zločin, který mohlo Krauzovo oddělení vražd legálně vyšetřovat – poté si slovenští a čeští policisté hráli už každý na vlastním písečku. Tento zločin se odehrál tak nenápadně, že si ho sotvakdo povšiml a málem zapadl prachem, leč i když nebyl bůhvíjak bestiální ani příliš komplikovaný, bylo by škoda ho pominout, protože byl pěkný – pokud se ovšem dá něco takového říct o upálení mladé ženy a jejího dítěte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291652/krev-neni-voda-EUC-291652.jpg 4.4379

Naše Mesto 21.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (ČR)

Kniha Krev není voda

mataj

Knihy DD jsou pro mě zárukou výborného čtení (nebo poslechu audio) se zajímavou zápletkou, vtipnými dialogy a svižným dějem. A tahle kniha není výjimkou. Maximální spokojenost jako zatím pokaždé.

faba

Tady se asi nedá dát jiné hodnocení než *****. Knihu bych přečetl na jeden zátah, ale neudělal jsem to. Takové knihy si šetřím a jejich čtení si užívám. Skvěle vystavěný příběh, s krimi praxí, s ukázkou mocí "politiky" a peněz, a nemalou měrou na "pomoc" od bývalých struktur. Jako v Červeném kapitánovi.

Opatov
01.11.2020

Další díl. Audio, opět skvěle namluveno ještě panem Geisbergem. Z banální vraždy se stane nečekaně rozsáhlé pátrání s nečekaným koncem. Sice zase trochu moc politiky, zase proběhne vzpomínka na akci Rusalka, ale jinak opět super pátrání v režii Richarda Krauze.

hanzmb
22.10.2020

Sérii čtu chronologicky, takže jsem si parádně spravil chuť po zatím nejslabším Kapitánovi. Už je to zase ten starý vynikající Dán, který dokáže čerpat nápady z běžné kriminalistické praxe. A hlavně ji často i odlehčenou formou čtenáři perfektně zprostředkovat.
Až na Kapitána se mi zatím líbily všechny díly, ale připadá mi, že ty z 2. poloviny jeho tvorby jsou ještě o třídu lepší.

Kami33
20.10.2020

Zatím to vypadá, že každý Dán je za 5*. I tento.

o_mega
13.09.2020

Táto DÁNovka ma chytila .... a nepustila až do konca.

Gracian1964
03.09.2020

Mám za sebou ďalšiu dánovku. Požičané z knižnice, ale myslím, že by som sa možno nebránil ani kúpe. Som spokojný, dostal som, čo som chcel.

viweb
18.08.2020

Opět dobrá, dej se mi zdál malinko unavený a roztahaný, rozuzlení opět nečekané ale celkový dojem slabší... Al nevzdávam se, snahám po další

Cela číslo 17
Cela číslo 17