Noc plná lží

Noc plná lží

Případy detektiva Richarda Krauze. Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsn... celý text

Případy detektiva Richarda Krauze.
Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí. Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88799/nase-mesto-noc-plna-lzi-BK0-88799.jpg 4.5161

Naše Mesto (9.)

Noc temných klamstiev (2009)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, XYZ

Ajrad1981

Úžasné. Nejedná se o klasické hledání vraha, je to o tom, jak špatně se hledá kompromis mezi spravedlností a zájmy "vyšších míst" a že někdy prostě podsvětí a policie na chvíli musí být na stejné lodi, jinak se utopí všichni. Že politika je svinstvo a jde se přes mrtvoly. Richard a Chosé nehledají vraha, ale způsob, jak se v tom průseru neutopit, a ta trocha času, který na to mají, dodává knize spád.
Knihu jsem četla slovensky, a když jsem chtěla napsat komentář, vyhledávač mi místo Noci temných klamstiev nabídl Noc plnou lží - český překlad názvu knihy rozhodně nemá takovou šťávu jako originál.

Warden

Klasická Dánovka, tak, jak je máme rádi.
"No a čo mám..." zablabotala, lebo pohárik pred ńou dnes určite nebol prvý.
"Ako mne pred chvilou"
"To bude za dvojnasobnu....."
Kamil nelenil, nahol sa nad stol a strelil jej taků, až sa jej narovnala parochňa. Krauzovi bolo hned jasné, prečo bola pred chvilou nakrivo :))

Za mě plný počet

Veggi

První a poslední kniha od tohoto autora. Jsem asi ojedinělý případ, ale mě se to prostě nelíbí. Kniha je plná běžných frází a kliše. Ne opravdu to není nic pro mě. Omlouvám se všem fandům pana Dána : )

Kerberos

Zase skvělé.

MichalHoráček

Opět další skvělá kniha od autora. Děj je krásně plynulý. Realisticky napsané
Kolikrát si u knížek od Dominika Dána říkám, co vše z toho je fikce a co se zakládá na skutečnosti.

Selinute
04.11.2016

Moje první od tohoto autora a jsem nadšená. Bylo to naprosto dokonalé. Nemám co dodat, jen snad to, že si co nejdříve přečtu i další příběhy...

olcab
12.10.2016

Moje desátá kniha od DD, opět skvělá. Nenudila jsem se ani chviličku.

pavčape
11.10.2016

Vynikající! Doporučuji všem čtenářům!

TereziaH
03.08.2016

První kniha od Slovenského spisovatele a rozhodně ne poslední. :)

Patricio
20.06.2016

Parťáci Krauz s Chosém prostě mají styl. Opět velice vkusná, inteligentní detektivka prošpikovaná skvělým humorem. Tentokrát se mordýři musejí popasovat s vraždou sahající do nejvyšších politických pater. A i v tomto bahně se oba dva brodí velmi obratně. Skvělá kniha.

Jaruš7
29.04.2016

Výstižné slovo - SÍLA, v obsahu, ve zpracování, v možném odvolání na skutečnost, pro mě druhá dánovka a opět výborná.

astroweb
12.03.2016

Pro mě všechny hvězdičky, velké příjemné překvapení, velice dobrý a čtivý styl.

Janca91
17.02.2016

Kniha má rychlý spád, dobře se čte. Byla jsem překvapena dějem. Doporučuji ! :)

konicekbily
04.01.2016

Plné humoru, tři dějové rámce výborně se doplňující, politický thriller ve slovenském prostředí. Ještě, že podsvětí pomáhá slušným policajtům!

veronka.hc
08.10.2015

Patrí k tým lepším dánovkám... Odporúčam

Joujalicka
04.09.2015

Pomalu jak špionážní román. Začátek se rozjížděl pomaleji, ale pak to velice dobře nabíralo na obrátkách. Kniha báječná a jako v každé, oceňuji autorův smysl pro humor.

KlérTomson
20.08.2015

Začátek trochu nezáživný, ale potom to zase mělo svůj osobitý styl. :)

weberda
28.07.2015

Tento spisovatel mě opět nezklamal. Je to moje čtvrtá kniha a těším se na další.

sioux
15.05.2015

Přečetl jsem "Uzel" a "Bestii" a v krátkém časovém úseku jsem přečetl i "Noc plná lží". Bylo to trochu zklamání. První půlka docela dobrá, naturální život prostitutek, nájemný vrah v lokální podobě. Druhá půlka mě nudila a do čtení jsem se musel nutit. Připomínalo mi to americké thrillery, kde vše končí u prezidenta a navíc velmi urputná snaha mít vtipné dialogy hlavních postav detektivů. To, co mě docela bavilo v minulých knihách od pana Dána mi tady šlo na nervy. Ještě tak chápu, když detektivové ve své nudné práci, čekajíce na další případ, vedou drsné macho kecy, ale když jde do tuhého a jde o vteřiny a oni přitom mrhají časem a stráví pár stránek o ničem, jen chlapským špičkováním, tak mi to přijde mimo realitu. Nebo aspoň nudné.

vorenus
18.03.2015

Můj třetí výlet po stránkách tohoto skvělého PANA AUTORA.Příběh hnihy a skvělá čtivost je tak silná, že člověk prostě nemůže přestat číst a musí pokračovat až do svítání.Těším se až si přečtu další kousek z dílny tohoto mistra psaného projevu.

bukope
25.01.2015

páčila sa mi...také mám rád

Wahlker
18.01.2015

Začiatok bol trochu vláčny, ale potom sa to rozbehlo, takže ešte nejaké Dánovky určite prečítam

dr.jacoby
05.10.2014

Takže názov už je upravený, teraz to treba ešte vymazať, pretože kniha Noc temných klamstiev už je zaradená a tu je znovu uvedená úplne zbytočne.

dr.jacoby
10.09.2014

Kniha Noc temných tajomstiev od D.Dána neexistuje, je to kniha Noc temných klamstiev, ktorá má svoje miesto inde v zozname Dánovych kníh. Celé to treba odtiaľto zmazať.

MahulenaK
28.06.2014

Nemůžu si pomoct, ale knížky D. Dána mě fakt hodně baví, Noc plná lží nebyla výjimkou. Už mám půjčené dvě další a za chvíli se budu muset "přehodit" na slovenštinu, protože přeložené už mám přečtené skoro všechny a odmítám čekat na další překlady:-)

lubica1573
26.06.2014

Táto kniha má v sebe nesmiernu silu, najmä ak človek číta medzi riadkami, uvedomí si, že niektoré "postavy" zrazu veľmi dobre pozná, a asi vie, prečo sa to celé práve takto odvíja. Skorumpovaný svet, celá naša krajina, kedy aj mafián má čistejšiu dušu ako tí, ktorým dali naivní ľudia dôveru a ešte naivnejšie si myslia, že je všetko v najlepšom poriadku... Spisovateľ to vlastne krásne vyjadril v jednej vete: ... 5 miliónov debilkov spí, a o ničom nemajú ani potuchy... Nie je to presný citát, ale práve táto myšlienka ma donútila zamyslieť sa nad faktom: a čo robíš práve TY proti tomu, čo nazávame ako "zlo". Takže, priatelia, a ČO proti tomu robíte VY?

pobijecmuch
24.05.2014

Asi nejlepší z první desítky série Naše Mesto. Za 24 hodin dva kriminalisté vyšetří vraždu mladé prostitutky. Jejich pátrání je o to složitější, protože za vším je politické pozadí z nejvyšších míst a špinavá hra tajných služeb.

lusila
18.10.2013

Moja prvá kniha od tohto autora. Pôvodne som ju vypožičala pre manžela, ale neodolala som. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od tohto autora.

vivitv
25.06.2013

Napínavá a jednoduchá detektívka, typická pre Dominika Dána. V tomto prípade sa dej točí okolo prezidenta, jeho rodiny a kancelárie. Samozrejme, na začiatku do hry vstúpi aj tajná služba a vystupňuje dej...

shortik
26.04.2013

Moje první kniha od Dána a bohužel musím říct, že jsem zklamaná. Po přečtení mnoha kladných recenzí jsem od něj čekala víc. Nesedl mi styl, jakým je kniha napsaná, vadily mi vulgarismy i hodně nespisovný jazyk. Teď ho pouštím k ledu, ale třeba mu dám v budoucnu ještě jednu šanci.