pavčape pavčape komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Lepší než první díl Šelma. Líbí se mi Theova nezdolná vůle příběh vyřešit a dopadnout únosce a vraha.

17.11.2019 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

No co napsat k této knize? Holocaust pohledem malého chlapce. Ani zdaleka nemůžeme pochopit a vcítit se do utrpení Židů v době 2. sv. války. Vše co museli snášet, to ponížení zacházení jako s méněcennými, ty nelidské podmínky, které museli snášet. Přesto mnoho z nich nezatrpklo stejně jako malý Leib, který o tom vypráví. A ano, Oskar Schindler možná byl nacista, ale pro "své Židy" udělal nejvíc co mohl.

24.10.2019 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Mně vždycky vadí, když je pachatel odhalen na posledních pár stránkách a konec. Přečetla jsem ji rychle, ale řadím ji mezi slabší od J.F.

15.10.2019 2 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Moje první kniha tohoto autora jen tak namátkově vybraná z e-knih v knihovně. Musím uznat, že to byl dobrý tah a kouknu se i po dalších z této série.
Příběh začíná jako "obyčejná" vražda bývalého policisty, kdy hlavní podezřelou je jeho čtrnáctiletá dcera. Čtenáři se tohle jednoduché vysvětlení ale nezdá, stejně tak jako psychologovi Josephu O'Loughlinovi. Příběh pomalu rozkrývá další dějové linky a zápletky a nakonec se ukáže mnohem složitějším, než se na počátku zdá. A pachatele bych tedy opravdu netipovala...
Doporučuju jednoznačně!

10.10.2019 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Hodně dobře vystavĕný příběh. Dobře vymyšlená zápletka. Hodně hustý celý. Teda takhle komplikované vyšetřování! Autorka nás čtenáře pěkně vodí za nos, než nám odhalí pachatele. Za mě super čtení.

03.10.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka se mi líbila. Většinou se obávám (a většinou velmi oprávněně) zlatých nálepek SVĚTOVÝ BESTSELLER. Už proto k nim přistupuju skepticky. Možná díky tomu mě tato knížka nezklamala. Líbil se mi tento ponurý příběh. A líbila se mi i myšlenka, že každý si nese svou karmu, provedl jsi něco hodně zlého? Tvoje karma tě dostihne...

30.09.2019 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Moc mě nenadchla, první knížka byla nejlepší, další už pravděpodobně vynechám. Znám i lepší pro zasmání.

26.09.2019 2 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Víceméně romanticky zpracovaný příběh princezny Kunhuty, dcery Přemysla Otakara II. a sestry Václava II. Možná je zde více smyšlenek než historických faktů, kniha se čte hezky spousta věcí mi v mysli zůstane spíše než z hodin dějepisu.

24.09.2019 3 z 5

Žít a nechat žít Žít a nechat žít Hendrik Groen

Ty jo! Já se bavila! Příběh o tom, jak změnit zaběhnutý stereotyp. Chcete změnit svůj život? Zemřete a začněte znovu jinde. Třeba v Itálii! :-) Doporučuji k přečtení, my padesátníci se v tom poznáváme...

13.09.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Zase lepší Klevisová. Začátek knihy cca do sedmé kapitoly popisuje vztahy mezi obyvateli jedné beskydské vesnice, kde se odehrála vražda. Ale byla první? Příběh začíná v třeskuté horské zimě a končí v parném srpnovém období. Josef Bergman vyřeší nejen tento zločin.

08.09.2019 5 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Příliš mě knížka nezaujala. Vybrala jsem si ji do Čtenářské výzvy, ale další už číst nebudu.

03.09.2019 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Já prostě Josefínu miluju! Je fakt, že se nejedná o hlubokomyslné dílo, ale o knížku, která má za úkol pobavit čtenáře a to se jí v mém případě podařilo. Je fakt, že postav tady bylo spoustu, ještě teď nevím kdo všechno se tam mihnul a kdo ke komu patřil. Ale asi mělo svůj smysl, abychom pachatele neodhalili už v první kapitole! ???? Už se těším na další zločin v Brodu

28.08.2019 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

No, já nevím...
SPOILER
Hvězdička za čtivost, hvězdička za působivé prostředí Irska, hvězdička za obálku, hvězdička za nápad s rituálními vraždami a hvězdička za sympatickou Katie. Hvězdička dolů na přílišnou brutalitu. Normálně mi tyhle brutální vraždy na papíře nevadí (viz můj oblíbenec Chris Carter), ale tady to bylo až nad rámec chápání. Jak už někdo níže psal, aby dívkám zaživa a při vědomí odřezával kusy masa z těla a ony ani neomdlely ani neječely, jen si s pachatelem povídaly? Divné... Hvězdička dolů za pachatele. Já prostě nemám tyhle odlišnosti ráda. Přijde mi to v příběhu účelové, aby nemohl být pachatel předčasně čtenářem "odhalen". Půl hvězdy dolů za občasnou Katiinu naivitu. Takže dobré 2,5 hvězdy. Nicméně přečtu si další knížky, protože dle komentářů jsou lepší. Těším se.

27.08.2019 2 z 5

Královna Kunhuta a Záviš Královna Kunhuta a Záviš Hana Parkánová-Whitton

Knížky H. Whitton se čtou velice lehce, což je jejich plus. Nevím, zda je v tomto příběhu vše tak, jak se odehrálo, poněvadž mi přijde až příliš romanticky vystavěn. Nicméně jsem si jej ráda přečetla a těším se na další historický příběh z pera této spisovatelky

21.08.2019 3 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Smutný příběh... I když opět skvělá kniha. Jelikož jsem velký fanda DD a nedám na něj dopustit. Tenhle příběh časově předchází knížce Jednou nohou v hrobě, o čemž jsem pojala podezření hned na začátku při zmínce o Zoře Kowalské. Slibuju si, že si jednou všechny knížky přečtu chronologicky. Zde například vím, o čem v té předchozí šlo, ale už si bohužel nevzpomínám na podrobnosti jak to bylo s Chosém a Zorou.

19.08.2019 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Jedna z těch lepších od. J. F.. Sice bylo od počátku jasné, kdo asi za tím stojí, přesto napínavé čtení.

14.08.2019 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Od J. Fieldingové znám mnohem lepší knížky. Tahle byla průměrná. Pokud to mělo být psychologické, něco tomu scházelo, pokud to mělo být detektivní, tak také. Bylo to něco mezi. Pořádně jsem se začetla až na konci knihy a to rozuzlení na mě působilo dost hloupě.

11.08.2019 3 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Proč se mi knížky DD tak líbí? Jsou čtivé. Jsou realistické. Jsou brutální. Jsou z reálného světa...
Nález torza zohaveného ženského těla. Posléze nález hlavy. A rozjíždí se pátrání. Tentokrát se protnou zájmy nejen oddělení vražd, ale i protidrogového a mravnostního. Jak vše dopadne? No není to veselá četba.

05.08.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry ještě nepije. Nebo už nepije? Zkrátka a dobře v toto příběhu byl vcelku střízlivý. Jelikož jsem nečetla chronologicky, teprve teď jsem se dozvěděla, jak začal jeho vztah s Ráchel, který nebude vždy takhle idylický.
Nicméně k příběhu... Četl se dobře, přestože pro mne byl začátek hodně rozvláčný. Přesto, že jsem na severskou literaturu zvyklá, zde mi dělala problém jména. Kdo bude číst níže, možná bude následovat SPOILER. Poněkud jsem se ztrácela v těch jménech vojáků a když se do toho ještě zapletla rozdvojená osobnost, už jsem si musela dávat fakt bacha! Ten konec ala Jekyll a Hyde mi přišel trochu přitažený za vlasy.

03.08.2019 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý případ Harryho Holea . Je to poněkud slabší odvar pro ty, kdo jsou zvyklí na severské detektivky. Nicméne Hole je Hole a Nesbo je Nesbo, proto budu v této sérii dál pokračovat!

30.07.2019 3 z 5