pavčape pavčape komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Možná lze očekávat nějaký SPOILER:

Kniha čtivá jako všechny "keplerovky", děj má spád, krátké kapitoly jsou pro mě plus, napětí tam taky je. Ale teda jako dost přitažené za vlasy. Jurek je Jurek sám o sobě, takového nadlidsky vybaveného dědulu nestvořil ani sám Frankenstein… Ač nemám problém s mrtvolama a zvrácenýma vraždama, tady to jaksi nepasovalo. Těch mrtvých bylo zbytečně moc a tak nějak nadbytečných. Někteří to klidně mohli přežít. Jen díky tomu, že se do děje tak nějak omylem připleti, stálo je to život (např. skupinka pornoherců) . Fakt je někdy méně více. A když se dvoumetrový habán Bobr, který uměl předvídat, kdo v místnosti zemře jako první, dostal v převleku za sestřičku do nemocnice, to už mě docela pobavilo. No a to, že Joona v tom nechal Sagu na dost dlouho samu, to mě pro změnu zas naštvalo. Tak asi budu tuto knížku hodnotit jako průměr. Doufám, že se manželé s Jurkem zbavili i toho škodlivého a příští Joona Lina bude zase jako ty dřívější (Písečný muž, Svědkyně ohně nebo Hypnotizér)

16.05.2020 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Těch takřka 500 stran přečtete ani nevíte jak. Je to napínavý a strhující příběh pátrání po unesených dívkách. Tři roky byly nezvěstné, až se jednoho mrazivého zimního dne najde tělo mladé ženy v zamrzlém jezeře. A od této chvíle začíná boj o čas.
V této knize je trochu upozaděna rodina Josefa O´Loughlina, také jeho třasy a nekoordinované pohyby levých končetin nejsou na prvním místě, dokonce ani přítel VIncent tu nemá tolik prostoru jako v jiných knihách, přesto ale neskončíte, dokud knihu nedočtete. Škoda jen, že sérii už jsem dočetla a další jsou v nedohlednu.

02.05.2020 5 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Opět pět hvězd a opět zaslouženě. Tentokrát se D.D. nevrhá do podsvětí, ale jde o vyšetřování dvou případů ve dvou odlišných liniích. Chosé se na vlastní pěst vydává do Tater, aby zde našel Gaba, který v minulé knize těžce postřelil Petru. Kraus s Hanzelem se na vlastní pěst vydávají po stopách podivného úmrtí v domě pro seniory. Kam je to všechny zavede? Hlavně linka s Krausem je tedy opravdu dost hustá. Nebere mi hlava, že se něco podobného může stát... Vzhledem k tomu, že jsou všechny dánovky postaveny na skutečných základech, mě trochu mrazí u páteře...

30.04.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak a je to... Za pár dní dočteno a opět skvělé! Trochu mě mrzí, že tato série skončila, protože se zdála díl od dílu lepší. Ale tak trochu se příběh uzavřel. Erika si dala život do hromady, snaží se udělat tečku za svými traumaty a přestat se utápět v minulosti. A co dodat k poslednímu případu Eriky Fosterové? Je dobře poskládán a pachatel bude pro některé čtenáře jistě překvapením. Měla jsem tip na někoho jiného, ale má to svoji logiku.

22.04.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak bych řekla, že díl od dílu je lepší a lepší. Nebudu dál rozebírat, prostě se mi další příběh Eriky líbil a basta! :-)

21.04.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Že by to ve Švédsku bylo až tak jednoduché?...
Kraťoučká knížečka, kraťoučké kapitolky, naivní děj. Na tohle u Camilly nejsem zvyklá. Její série s Erikou a Patrikem je něco úplně jiného, tam to vypadá jakože autorka přemýšlela, než knížku dopsala, tady mi to přišlo takové nějaké odflinknuté a naivní. Ale jo, těm chlapům jsem to přála, ovšem ten happy and?... No nevím, tak maximálně dvě hvězdičky s přimhouřenýma očima...

15.04.2020 2 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Jsem nadšená. Tato série je skvělá a tak trochu neprávem opomíjená. Na obálce se neskví žádná nálepka "světový bestseller", která má nalákat čtenáře, a přesto by si ji zasloužila mnohem více nežli 99 % takto ocejchovaných knih. Děj knihy je pravděpodobný, zápletka skvěle propracovaná a velmi uvěřitelná. Osobní život hlavního hrdiny se vyvíjí tak, jak by se i v reálném životě vyvíjet mohl. Joe není žádný superhrdina, ale inteligentní muž, který se snaží i za cenu vlastních osobních a rodinných kompromisů pomáhat. Velmi jej za to obdivuju.
Tuhle sérii s čistým svědomím doporučuju!!!

07.04.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zpočátku zajímavé, pak velká nuda (alespoň pro mne), konec akční. Moc mě to tedy nebavilo a častokrát jsem u knihy usnula.. Tohle by se u opravdu dobrého thrilleru asi nestalo.

31.03.2020 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Rozhodla jsem se pokračovat ve čtení případů Haryho Holea postupně a myslím, že to má smysl. Jsou lepší a lepší. A také se jeho osobní život vyvíjí. Začala jsem kdysi Sněhulákem, ale teprve postupně s tím jak čtu od začátku vnímám vývoj postavy i všeho kolem.

23.03.2020 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Těšila jsem se na novou knížku K. Morton, ale musím bohužel říct, že za mne bohužel ne... Nebavila mě. Postavy byly dobře vykreslené, spisovatelka umí vystavět příběh v několika časových liniích, ale já se tentokrát nechytala. Ne že bych nevěděla, která osoba je právě vypravěč nebo o koho se jedná, ale prostě mě to nebavilo. Nebavilo mě to většinu knihy a jsem ráda, že mám přečteno. Trochu se to rozjelo ke konci, i když jsem pointu pochopila dříve než byla objasněna. Oproti užasnému Tajemství letního odpoledne velká nuda...

22.03.2020 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Skvělý příběh. Erika v nejlepší kondici a tentokrát bez fyzické úhony na stopě sériového vraha. Autor otevírá téma sociálních sítí, nezodpovednost při jejich užívání a nebezpečí, které skrývá.
Jsem ráda, že se osud Eriky vyvíjí, že je konečně zamilovaná .

05.03.2020 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Super. Tomáš Volf vyšetřuje případ uhořelé alkoholičky a případné prostitutky Semerádové, případ, od kterého dávají všichni na oddělení ruce pryč, případ, který se jeví pro ostatní nezajímavý. Při jeho vyšetřování narazí na osm let starý případ, který jeví podobné atributy. Vydává se zpět do minulosti a k překvapení všech jej rozlouskne.

25.01.2020 4 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Poslední v sérii Marie Kovandová.
Tentokrát se Marie nijak vehementně nevměšuje do vyšetřování několik let staré vraždy. Spíše je jen takovým prostředníkem. Má totiž jiné starosti. Blíží se její svatba.
Knížky Jarmily Pospíšilové se čtou velice lehce, příběh je nenáročný a postavy přehledné. Ráda se k nim vracím a budu vracet.

24.01.2020 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Tato série se stává moji oblíbenou. Po první knize, kde vypravěčem je Joe, se nyní do popředí dostává detektiv Vincent Ruiz. Pátrá po pohřešované dívce, která zmizela již před třemi roky. Svou nezdolnou pílí a tvrdohlavostí tento případ vyřeší. I přes skutečnost, že si vlastně nepamatuje nic z toho, co se stalo.

18.01.2020 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Za mě tedy dost nuda. Jessica se podvodem dostane do prapodivné studie doktorky Shilds a je jí poté manipulováno jako loutkou. Kupodivu se Jess od doktorky lecčemu naučí a nakonec je tu vytoužený happy end.

06.01.2020 2 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Kraťoučká povídka na dvě půlhodinky :-) Opět neposlušná Josefína na stopě zločinu. Místo pečení cukroví a předvánočního úklidu řeší záhadu starožitného nábytku, popíjí rum a štve Tvrdíka! :-)

29.12.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Vyjádřeno jedním slovem - zklamání. Tolik jsem se těšila na další pokračování, že to bylo asi špatně. Chybělo mi tam toho hodně. Chyběly mi Hunterovy geniální mozkové pochody, chyběla mi ta brutalita, na kterou jsem byla zvyklá z těch předchozích knih a chyběl mi tam ten moment, kdy dočtete kapitolu a musíte se rychle pustit do další, protože to prostě jinak nejde... Tady tomu tak nebylo. Bohužel. Možná proto, že konec předchozí knížky sliboval bombastické následování, možná proto, že těch krutostí nejde vymýšlet donekonečna a možná proto, že je Carter unaven, bylo to slabé. Slabé na Chrise Cartera. Promiňte mi, ale tentokrát jen za tři. Snad to bude příště lepší. A prosím tentokrát bez Luciena.

29.12.2019 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Jako nemůžu jinak než hodnotit pěti *. Ono určitě by bylo co vytknout, ale už jen ta skutečnost, že jsem se chvílemi (spíše více než méně) nemohla udržet smíchy a řehtala se nahlas, je super. Tohle se mi jako fakt nestává často. Rozveselily mě pohledy zúčastněných na stejnou situaci, to jak to viděly jednotlivé osoby odlišně mě fakt bavilo.
Pokud ale přihlédneme k té vážnější stránce věci, je hezky popsáno, jak je jednoduché naletět psychopatovi. A jedině neskutečná psychická odolnost všech zúčastněných, a taky trochu náhoda pomohly k tomu, aby příběh skončil happy endem! :-)

18.12.2019 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Robotham se mi líbí čím dál víc. Jeho Joseph O'Loughlin mi přirostl k srdci a přirozenost této postavy dodává knize na čtivosti a uvěřitelnosti. Trošku mě rozladil závěr, ale jinak s klidným svědomím za 4*

18.12.2019 4 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Trochu jinak napsaná knížka Lenky Chalupové. Níže možný SPOILER

Pokud zhodnotím celkově, knížka se mi líbila, pokud budu hodnotit jednotlivé příběhy vyprávěné psycholožkou Vandou, budu hodnotit takto:
Holka z krabice ****. Bylo mi trochu líto Inky, kterou matka zneužila, aby dosáhla toho, čeho chtěla dosáhnout.
Vánoční baňka***. Hlavní hrdinka trochu divná, moc sympatií u mě nevzbudila a moc jsem jí nerozuměla.
Houbař*****. Nevěděla jsem na čí straně je pravda a ke kterému protagonistovi cítit sympatie. Hodně smutný příběh, který sahal hodně daleko do minulosti.
Malá prolhaná bestie*****. Tak tohle mě dostalo. Jolana, která byla obětí svých nejbližších měla mé sympatie od začátku do konce.
Loutkoherečka*****. Tu zrůdičku jsem nesnášela od prvních řádků
Vtipálek***. Ten se mi zdál nejméně pravděpodobný, i když proč ne? Pohnutka Miriam způsobila celou tuhle nešťastnou nit "náhodných" setkání a událostí.

17.11.2019 4 z 5