pavčape pavčape komentáře u knih

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Tak jako Jonas Jonasson nepíše špatně. Ale oproti ostatním knihám, které jsem od něj četla, nebyla z nejpovedenějších. Rozjezd super , pokračování skvělé, ale ten konec je teda moc natahovaný.... Méně je někdy více. Ale Jonassovy příběhy dovedené ad absurdum musíte mít rádi.

27.03.2023 3 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Jednoznačně skvělá kniha, čtivá, syrová... Příběh třináctiletého chlapce, který to ve svém krátkém životě neměl jednoduché. Pokazilo se vše co se pokazit dalo a lidi, kteří ho minuli v posledních chvílích jeho života by všichni zasloužili pár facek.

01.05.2022 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Teda to jsem se zase napálila. Po Trhlině, Tmě a Strachu jsem se těšila na další příběh,ale po pár stránkách už jsem se začínala nudit. Začátek slibný, průběh nudný a opakující se myšlenkové pochody našeho hrdiny zdlouhavé, konec vymodlený. Když jsem viděla slovo Sprunggaist potřetí na jedné straně, chtělo se mi brečet

23.04.2022 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Právě čtu... No čtu, prokousávám se příběhem, který mě vůbec nebaví. Nemám ve zvyku odkládat knížky nedočtené, proto se mořím dál . Dopíšu až dočtu.
Dočtena a názor jsem nezměnila. Kniha mě nezaujala, téma roboti/lidi mě prostě nebere. Vracím se pokorně k osvědčeným tématům

07.04.2022

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Přečteno takřka jedním dechem. Knížka od začátku do konce nabízí napětí. Zdánlivě velké množství postav zde má opodstatnění, protože každá má v příběhu své nezaměnitelné místo. A nakonec si řeknete - kdo je bez viny? Za mě asi nešťastná Sofie. Kdo má rád spíše thrillery, je to pro něj dobrá volba. Doporučuji

07.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Plřečteno, ale tentokrát nemůžu dát plný počet. Ne že by kniha nebyla čtivá, paní Mornštajnová má dar slova, ale ta beznaděj, ta temnota, která z příběhu čiší, mě málem uvrhla do deprese.

07.03.2022 3 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Opět super. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Josefína jako vždy všetečná tam, kde by neměla, ale ona už taková prostě je. A co jako? Těším se na další pokračování :-)

21.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha se mi celkem líbila, příběh z prostředí zapadlé jihočeské vesnice byl víceméně uvěřitelný. Žádnou postavu knihy jsem si příliš neoblíbila a musím říct, že příběhy s Bergmannem se mi líbí mnohem víc...

03.11.2021 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Sečteno podtrženo, četlo se to velice dobře. Děj má spád a je celkem logický. Jak už psal někdo výše, dějová linka se sektou kdovíkoho tam ani nemusela být a nebo mohla mít více společného s dějem. Jakoby autor chtěl mít v knize co nejvíce pomatenců. Kdo bude jednou z unesených jsem tušila hned na začátku a nespletla jsem se. A také souhlasím s tím, že těch závislých detektivů na čemkoliv je vážně moc. HH už člověk tak nějak bere,tady to byl teda masakr,alkohol, prášky,deprese... No nevadí, další díl série si určitě přečtu.

09.10.2021 4 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Ty politické techtle mechtle mě rozčilují a uvádějí do depresí. Knížka se mi líbila ( jako všechny od DD), ale raději mám ty klasické vraždy.

04.10.2021 4 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Panebože, po tolika letech a stále skvělé. Pokud si chcete v jedné knížce užít smích i slzy, je tohle ta nejlepší volba. Dojemné i veselé příhody jednoho zvěrolékaře, který žije pro své povolání, pro své pacienty a pro své blízké. Skvělé, doporučuju všemi deseti!

20.04.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Poslední Aristokratka se mi nelíbila. Za mě sestupná tendence. Snad ani jednou jsem se nahlas nezasmála jako u předchozích dílů. Samozřejmě si přečtu i ten poslední (doufám) avizovaný díl, ale jen z nostalgie a z knihovny. Svoje peníze bych do této série asi nedala... :-( Škoda, ty začátky byly skvělé!!!

20.04.2021 1 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Přečteno téměř na jeden zátah. Zpočátku napínavé a tajuplné, dobré. Konec (jako mnohým čtenářům níže) mě trochu zklamal. Taky jsem to nějak moc nepochopila. Ale jinak Karika jak ho známe a jeho postavy také - nenajdete si k nim sympatie. A jejich jednání nedávalo smysl. Že by halný vítr? ;-)

05.04.2021 4 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Víceméně jsem je všechny znala, ale i tak se mi líbilo přečíst si je v téhle tématické povídkové sbírce. Některé byly lepší, jiné méně, ale při čtení jsem se nenudila. Moje stará dobrá Aghata nezklamala.

03.04.2021 4 z 5

Nevinným se neodpouští Nevinným se neodpouští Dominik Dán

Nevím, co bych měla ke knižkám Dominika Dána psát. Mně se prostě líbí všechny, některé více, jiné trochu méně, ale nenalézám mezi nimi nějakou blbou. Musím hodnotit vysoko už je proto, že je mám vždy přečtené během pár hodin.

03.04.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

(SPOILER) Dostala mě... Měla jsem ji dlouhá léta nepovšimnutou v knihovně, ale až letos díky Čtenářské výzvě přišla na řadu. Nelituju. Poutavě popsaný příběh několika lidí studentů, později lékařů, se všemi jejich starostmi i radostmi. A nutno dodat, že těch starostí a trápení bylo víc. Linka Laury a Barneye vévodí celému příběhu, seznamujeme se s oběma v době, kdy byli ještě dětmi, sledujeme jejich život se všemi úspěchy i přešlapy, které k životu patří až do chvíle, kdy bojují o život svého syna Harryho. Opravdu nadčasový příběh, který stojí za to si přečíst.

13.03.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Co se stane, když se zvěrolékař ožení? V podstatě nic nového. Jen se usadí o dvě patra výše v novém bytě, tráví méně času se svými kolegy, ale stejně času na pochůzkách po svých zvířecích pacientech. Pečuje o ně se stejnou láskou a pečlivostí jako dříve. Opět se setkáme se svéráznými farmáři, jejich svěřenci a snahou mladého Herriota jim pomoci. Někdy se to podaří, jindy bohužel ne. Čtenář mu ale drží palce, protože nelze než mu fandit. Krásná kniha, kdy se opět smějete z plných plic, ale i zamyslíte nad osudy Angličanů, kteří dobrovolně nastoupili do války. O tom ale už třetí díl ságy.

29.01.2021 5 z 5

Po mnoha letech jsem se znovu pustila do Zvěrolékaře a musím uznat, že tato kniha neztratila nic na své kráse. Jednotlivé příhody, které autor tak poutavě vypráví, vás na jednu stranu rozesmějí na plné kolo (a já se mnohokrát smála nahlas a nepokrytě), na druhou stranu přinutí k zamyšlení. A jednotlivé postavy jsou tak skvěle popsány.... Ať už se jedná o farmáře a nebo Jamesovy přátele. Úplně vidím Siegfriedovu asketickou postavu a tvář, vážně se tvářící, když cokoli svému kolegovi vytýká, aniž by tušil, že to co pranýřuje mu právě nedávno doporučil. A také si naprosto živě představuju hezkou tvář jeho bratra Tristana, který svou lehkovážnou nepoučitelností zadělává na žaludeční vředy svému okolí. ...
Krásná kniha, stačí se začíst

20.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Temná atmosféra, postupné odkrývání minulosti a proč došlo k tomu, k čemu v průběhu děje dochází. Dva bratři Roy a Carl. Jeden chrání druhého a udělá pro něj všechno...

Tak jak o této knížce přemýšlím, došla jsem k názoru, že ji nestačí shrnout dvěma větami, takže....

Nesbo je mistr temného vyprávění a tady tomu nebylo jinak. Nesbo je mistr v postupném odkrývání skutečností a tady tomu nebylo jinak. Zpočátku nám autor nabízí nějaký příběh, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Nevím jak ostatní čtenáři, ale já jsem měla tendenci s Royem sympatizovat za všech okolností. S Carlem už to bylo horší, ten mi byl vcelku nesympatický od začátku. Malý vyčůránek a podrazák, který spoléhá na to, že za něj problémy vyřeší starší brácha. A pokud to nejde, prostě před nimi uteče. No oni i obyvatelé vesnice Oso nebyli nijací klaďasové. Takového abyste tu pohledali. Tak si říkám - jsme my lidé opravdu takoví?

14.01.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Carter píše velice čtivě, umí to se čtenářem tak, že v okamžiku, kdy dočte kapitolu (krátkou, což oceňuju) musí pokračovat dál. Alespoň já to tak mám. Jak ale píše hodně čtenářů pode mnou, něco tomu chybělo. Když pomineme to, o čem se autor zmiňuje v předmluvě - ztráta milované ženy - je to možná pochopitelné, ale čtenáři jde o jedno, o skvěle rozehraný koncert zloducha versus nejlepšího policajta v Los Angeles, možná i na světě. A to mi tady jaksi chybělo. Robert je znám z předchozích dílů série jako supermozek se znalostmi z psychologie, ze které získal doktorát. Tady nepředvedl skoro nic. Nechával se nachytat jako žáček, on snad ani netušil, co jeho protivník v příštím okamžiku vymyslí, a tohle mi na něm nesedělo... A ten závěr? Ten byl fakt hloupý. Aby víceméně spoutaný a ochromený Hunter přemohl nadupaného vojáka? To mně rozladilo.
Přesto knížku hodnotím vysoko, protože je velice čtivá a v tom moři thrillerů a rádoby thrillerů hrdě obstojí i se svými chybkami.

05.01.2021 4 z 5